Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor 1 2 Aylık Yeterlimi?

Bankalardan kredi çekebilmek için sigorta süreniz de bir fazlaca önemlidir. Bir oldukca banka 1 yada 2 aylık sigortalıya kredi ne yazık ki vermemektedir. Genellik ile bankaların gerekseme kredilerinde SGK ‘lı olarak çalışandan istedikleri sigorta süresi minimum 4 aydır. 2020 senesinde dan ilkin ise bu süre 6 ay olarak belirlenmişti. Sadece bazı bankalar ise bu süreyi daha da düşürerek 1 yada 2 aylık sigortalıya dahi kredi vermektedir. İşte bu bankalar.!

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor 2020

Kullanmış olduğunuz kredi ister konut yada vasıta yada gerekseme kredisi olsun bankalar sizden bazı şartları isteyecektir. Bu şartların başlangıcında da ise kredi çekmek için sigortalı olmanızdır. Bildiğiniz benzer biçimde sigortalı olmak içinde herhangi bir yerde çalışmanız yada çalışıyor olarak gözükmeniz gerekmektedir 🙂 Sigortalı olarak çalışıyorsanız bunun süresi de bankalar tarafınca artık kaideye alınmakta ve bir oldukca banka minimum 4 yada 6 ay süresince eksiksiz olarak sigorta pirim ödenmesi yapılmasını aramaktadır. Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor sorusunun yanıtını verdikten sonrasında artık bankaların öteki sizden talep etmiş olduğu şartları inceleyebiliriz.

Bankalardan Kredi Çekmek İçin İstenilen Şartlar Nedir?

Sigortalık süreniz 4 yada 6 ayı tamamladıysanız eğer artık bankalardan kredi kullanabilmeniz için ilk şartı atlattınız anlama gelir. Bankalar tüketicilere para vermeden artık oldukca sık bir araştırma yapmaktadır. Yaptıkları bu araştırmada Findeks kredi notu sorgulaması üstünden gerçekleştirmektedir. Mevzuyu açmak gerekirse eğer kredi başvurusu yapmadan ilkin daha önceki bankalar ile olan ilişkiniz oldukça önemsenmektedir. Eğer kredi kartı, yada kredi yada herhangi bir senet borcunuz bulunuyorsa ve siz bunu ödemedi iseniz kredi notu değeriniz düşük çıkacak ve muhtemelen başvurunuz onaylanmayacaktır. Bu kriteri de atlattık isek artık öteki şartlara gelebiliriz. Bankalar kredi başvurusu meydana getirecek olan müşterilerinden birde maaş yazısı yada aylık bordrolarını istemektedir. Gelirinizin ne kadar olduğu bankalar için önemlidir öyledir ki bankalar almış olduğunuz aylık gelirinizin sadece en fazla %70 oranında kredi imkanı sunmaktadır. Kısaca aylık geliriniz 1000 TL ise en fazla fakat en fazla aylık taksiti 700 TL olacak kadar bir kredi kullanabilirsiniz. Son olarak ise birde işin kefil boyutu var 😉 genel anlamda maaş müşterisi bulunmadığınız bankalardan alınacak olan krediler için sizden bir yada duruma bakılırsa iki tane kefil istenmektedir. Gördüğünüz benzer biçimde kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak demek ile iş bir tek bitmiyor. Bu şartlara uygunsa iseniz birde alacağınız kredi için bazı lüzumlu evraklarda bankalarca talep edilmektedir.Kredi Çekmek İçin Lüzumlu Evraklar Nedir?

Yukarıdaki sizden talep edilen şartlara uygun iseniz artık bankalar tarafınca talep edilen öteki şartlara da gelebiliriz. Kıymetli dostlar neredeyse tüm bankalar kullanmak istediğiniz krediye bakılırsa sizden bazı lüzumlu evrakları talep edecektir. Bu evraklar kullanmak istediğiniz kredinin cinsine bakılırsa değişim gösterecektir. Konut kredisi kullanacaksanız eğer olması imkansız sa olmaz evrak evin tabusudur. İskanı alınmış bir evin tabusu elinizde yoksa eğer hiçbir bankadan konut kredisi kullanamazsınız. Vasıta kredisi alacaklar dan ise istenilen evraklar 0 (sıfır) vasıta alacaklar için aracın faturası ikinci el vasıta alacaklardan ise aracın ruhsatı istenilmektedir. Son olarak ise gerekseme kredisi için istenilen evraklara gelebiliriz. İhtiyaç kredisi için yukarıdaki evraklardan başka ek bir lüzumlu belge istenilmektedir 🙂

Bankalardan kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor

Bankalardan kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor

Evet dostlar sizlere kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor sorusunun cevabı yanı sıra ne benzer biçimde evrak sahibi olmanız ve sizden aranan öteki şartlara açıklık getirdik. Son olarak ise İnternet üstünden meydana getirilen başvurularda hiçbir belge istenilmemektedir, benden size hatırlatması..

1 2 Aylık Sigortam Var Kredi Çekebilir Miyim?

Yeni işe başlamış olanların gerekseme kredilerine erişmesinde önlerindeki en büyük etken sigorta süreleridir. 1 yada 2 ay doldurmaları durumunda yaptıkları kredi başvurularında bankalar çoğunluk ile ret cevabı vermektedir. Aslına bakılır ise doğru bir halde müracaat işlemlerini yapsalar bırakıp 1 – 2 aylık sigortalı emek verme süresine gelir belgesiz dahi 40.000 TL kadar gerekseme kredisinin sahibi olabilir. Bunun için bir tek her kredi başvurusunda olduğu benzer biçimde iyi bir kredi notuna haiz olmaları fazlası ile yeterlidir. Bu işlemin iyi mi kolaylık ile yapılacağını sizlere bir video ile anlattım. Hepsi yaşanmış ve ispatlıdır.3 Aylık Sigortalı Ne Kadar Kredi Çekebilir?

3 yada 5 aylık sigortalının ne kadar kredi çekebilir sorusunun yanıtı tamamen almış oldukları maaş bakılırsa doğru orantılıdır. Bankalar Birliği tarafınca piyasaya çıkan tebligata bakılırsa alımış olduğunuz maaşın aylık taksit ödemesinin %50 oranını geçmemesi geçemezsiniz. Kısaca diyelim ki 2.000 lira maaş alıyorsanız aylık taksit ödemeniz en fazla 1.000 lira olmalıdır. (Bu oran bankalara bakılırsa en fazla %70 olarak değişim göstere bilmektedir.) Gene bir örnek vermem gerekir ise maaşınız asgari tutarı ise daha ilkin Asgari Ücretli En Fazla Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilir? de belirtmiş olduğum benzer biçimde en fazla aylık taksit ödemeniz 1.162 TL olması gerekir. Kaç TL kredi çekebileceğiniz ise güncel faiz oranları ve vadelere bakılırsa bu durumda değişim gösterir. Aşağıda tabloda yer vermiş olduğumuz bankanın faiz oranlarına bakılırsa değişik tutarlarda hesaplamalar yaptım. Bu hesaplamalarda yer edinen taksit tutarına bakılırsa aylık gelirinizi göz önünde bulundurarak kredi kullana bilirsiniz.

Örnek olarak ele aldığım banka YAPI KREDİ bankasıdır. Banka MART için 36 ay için aylık %1.59 faiz tatbik eden bankamız 48 ay için aylık %1.52 ve 60 ay vadeler için ise aylık %1.49 faizler ile kredi olanağı sağlamaktadır.

YAPI KREDİ Bankası Kredi Hesaplaması
Miktar 36 Ay 48 Ay 60 Ay
5.000 TL 193,28 TL 157,23 TL 136,55 TL
10.000 TL 386,56 TL 314,45 TL 273,11 TL
15.000 TL 579,83 TL 471,68 TL 409,66 TL
20.000 TL 773,11 TL 628,91 TL 546,21 TL

Başvurunuzu İnternet üstünden biçim doldurarak kolaylık ile yapmak için lütfen bu sayfamızı ziyaret ediniz.

About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>