Kredi Kartı Alamıyorum Diyenler Ne Yapmalıdır?

Çağımızda alış veriş rahatlığı denildiği süre kuşkusuz ki kredi kartları listenin en başlangıcında yerini almaktadır. Hele bir de peşin fiyatına bolca taksiler ile sağlamış olduğu imkanlar düşünüldüğü süre bu mükemmel kartları almamak için fazlaca büyük bir nedeniniz olması gerekmektedir. Kredi kartı alamıyorum diyenler bir çok süre kendi kişisel arzularından dolayı değil, bankaların bazı katı prensipleri yüzünden bu mağduriyeti yaşamaktadırlar. Peki herhangi bir bankanın kredi kartını her ne yapsam bir türlü alamıyorum ne yapmalıyım diyenler iyi mi bir yol izlemelidir.

Kredi Kartı Bankalardan Alamıyorum Niçin?

İlk olarak herhangi bir bankadan niçin kredi kartı alamıyorsunuz bunun sebebi bilmeniz gerekmektedir. Bunun sebebi bilmeden atacağınız tüm adımlar kesinlik ile size yarar sağlamayacak aksine büyük süre kayıpları yaşatacaktır. Şimdi sizlere asla süre kaybı yaşatmadan kredi kartı niçin alamıyorsunuz sorusunun ve bu sorudan fazlaca probleminin iyi mi çözülebileceğinden birazcık anlatmak isterim.

  1. İlk kredi kartını bankalardan alamama nedeninizin en başlangıcında 18 yaşından ufak olmanız gelebilir. BDDK tarafınca kesinlik ile 18 yaşından küçüklere kredi kartı verilmemesi yayımlanmıştır. Üzgünüm fakat eğer yaşınız 18 yaşından ufak ise bir aile büyüğünüz tarafınca sadece kendinize ek kredi kartı çıkarttırabilir siniz. Bu durumdan daha fazlaca öğrenciler mağdur kalmış olduğu için soruna çözüm olarak tek yapılacak yol budur.
  2. Gelir belgesine mi haiz değilsiniz ? Bankalar bir tek her türlü kredi verir iken istedikleri şahısın gelir belgesini kredi kartı verir iken de talep etmektedir. Bunun nedenini hepimizin de tahmin edeceği benzer biçimde şahısın aylık yapacakları ödemeleri zamanında sağlayıp, sağlayamayacağıdır. Eğer herhangi bir yer de çalışmıyor ( ev hanımı yada talebe ) iseniz bankalar kredi kartı vermiyor olabilir. Buna çözüm olarak İnternet üstünden kredi kartı başvurusu yapmak ile deneyebilirsiniz.
  3. Kredi geçmişiniz ile problemler mı yaşıyorsunuz? Kim bilir tüketicilerin bankalardan kredi kartı alamamasının en büyük sebeplerinden bir tanesidir kredi notu skorları.! Geçmişe yönelik meydana getirilen danışma sorgulamasında siciliniz de sıkıntılar gözüküyor ise kolaylık ile hiçbir bankadan kredi kartı alamaya bilirsiniz. Fakat üzülmeyin bu sorunda aşılmayacak bir şey değildir. Peki en süratli bir halde Findeks Kredi Notu değerinizi yükseltmek için ne yapmalısınız. ? İşte tüm bilgileri ile cevabı.

Kredi Notu Değerinizi Yükselterek Kredi Kartı Sahibi Olabilirsiniz!

Milyonlarda tüketicinin en fazlaca dert yandığı noktalardan bir tanesi de geçmiş dönemlerde yaşamış oldukları bazı imkansızlar neticesinde kredi yada kredi kartlarını zamanında ödeyememesi yada bunun sonucunda ya icraya düşmesi yada açık ceza evlerine düşmeleri ile KKB kredi notu değerlerinin de risk içerek guruplarda yer almasıdır. Bu üzücü vakaları çevremizde yaşayan bir fazlaca yakınımız ne olursa olsun olmuştur. Bu şekilde talihsizliklerin faturasını şahsen 60 ay kadar eğer hiçbir şey yapmaz iseniz bankalardan kredi kartı alamıyorum diye çekersiniz. Bundan asla kuşkunuz olmasın.! Bu fena kadere düşmek benzer biçimde içinden çıkmakta tamamen sizin elinizde olan şeydir aslına bakarsak. Fena geçmişe bir sünger çekerek, yepyeni bir sayfa açmak istiyor iseniz ne olursa olsun sizlere tavsiye edeceğimiz bu şekilleri deneyiniz.

  1. İlk olarak eğer hala var ise bankalara olan tüm borçlarınızı bir an ilkin kapatınız.
  2. Eğer devam eden bir kredi kartı var ise ne olursa olsun bunun hesap özeti borcunu ne ilkin ne sonrasında tam vaktinde olacak şeklinde ödeyiniz. (Bankalardan gereksinim kredisi çekemeyenler için tavsiyem)
  3. Tüm faturalarınız için kredi kartınız var ise otomatik ödeme talimatı veriniz. (Gene bankalardan gereksinim kredisi kullanamayanlar için önerimdi.)
  4.  Herhangi bir bankadan mevduat hesabı açınız. Açmış olduğunuz bu mevduat hesabına yastık altı paralarınızı koyunuz. Azca yada fazlaca demeden bu hesapta ne olursa olsun para barındırmaya itina gösterin.

Tüm bu yaptıklarınız sizin bankalara karşı iyi niyetinizi gösterecektir. Bunun neticesinde ise en kısa sürede KKB kredi notu değeriniz yükselecek ve kredi kartı alamıyor diye bu sebep ortadan kaybolacaktır.

Maaş Aldığım Banka Kredi Kartı Vermiyor Diyorsanız!

Aslen en kolay kredi kartı alabileceğiniz banka maaş aldığınız bankadır. Bunun sebebi bankaya herhangi bir gelir belirtme nedeninizin olmamasıdır. Hatta bankalar maaş anlaşmalı iş yeri çalışanlarına kredi kartı verme zorunluluğu’da koşul koyar. Vermiş olduğu kredi kartları ise aidatsız kredi kartı ‘dır. Eğer siz buna karşın maaş aldığınız banka üstünden kredi kartı alamıyorum diyorsanız bunun sebepleri ise başlıca şunlardır.

  1. Kredi kartı üst limitine takılmış olabilirsiniz.! Her kati gelirine nazaran bir kredi kartı harcama limiti vardır. İster 10 kredi kartınız olsun toplamı bu limitin üstüne çıkamaz. Kısaca 3.000 TL bir gelire sahipseniz banka size maaşınız 4 katı olan 12.000 TL kadar limitli bir kart verir. 12 Tane kredi kartınız olur ise bunların hepsinin limitleri 1.000 TL olarak belirlenir ve toplam 12 bin TL üstüne çıkamaz. Bu denden dolayı başka bir limiti yüksek kredi kartınız var ise maaş aldığınız banka size kredi kartı veremez.
  2. Öteki en mühim etken ise kredi notu değeriniz’dir. Kredi not nedir? normalde kaç olmalıdır? daha önceleri bahsettiğim için bu mevzuya detaylı girmeyeceğim. Fakat bu notu değeriniz düşük ise gene maaş aldığınız bankadan kredi kartı alamazsınız.

Eğer bu 2 etken ile sorununuz yok ise ne olursa olsun çalıştığınız firmaya maaş aldığınız bankadan kredi kartı alamadığınızı emareniz. Onlar size sözleşme üstünden kredi kartı almanıza destek olabilirler.

Bankalara Borcum Yok Kredi Kartı Alamıyorsanız Nedini Oldukca Kolay

Bankalara borcunuzun olup olmaması aslına bakarsak kredi kartı alamıyor sebebi ile fazlaca fazla bağdaşmaz. Bundan dolayı aslına bakılır ise bankalar kendisine borcu olan müşterisini daha fazlaca sever. Fakat, borcuna sadık zamanında ödeyen müşterisine. Eğer hiçbir banka ile şimdiye kadar ilişkiniz olmadı ise kredi kartı almanız daha zor olsa gerek. Bunun sebebi ise sizin bir referansımızın olmamasıdır. Kısaca, siz asla tanımadığınız bir kişiye borç para verir misiniz.? Fakat o asla tanımadığınız kişiye babanız kefil olsa (referans) bu kez verirdiniz dimi.? Bankalara borcunuzun olmayıp kredi kartı alamama nedenin temeli budur. Doğal olarak başka faktörlerde bulunur. Bunlar yukarıda belirtmiş olduğum 2 unsur ile aynıdır. Peki yukarıda belirtmiş olduğum 2 unsur sizde yok ve şuna kadar bankalar ile herhangi bir alış verişiniz olmadığı için kredi kartı alamıyorsanız ne yapacaksınız.

  • Tek seçenek kendinize bir vadesiz mevduat hesabı açın ve oraya devamlı ara girişi yapın ve çekin.

En kısa sürede adınıza tanımlı kredi kartı oluşacaktır. 😉

About admin

Check Also

Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Öyleki bir an geliyor ki her ne kadarda kredi kartınızın limiti yetiyor şeklinde gözükse de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>