Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Öyleki bir an geliyor ki her ne kadarda kredi kartınızın limiti yetiyor şeklinde gözükse de o şekilde bir an geliyor ki sizin ihtiyacınız olan şeyi karşılamaz bir hal alıyor. Benim de ne yazık ki senelerdir bana kafi gelen Axxess kartımın limiti acil bir gerekseme sonrasında yetmez oldu ve yükseltme işlemleri için Akbank’ a başvuruda bulunanlardan oldum. Bu süre zarfında sizin de merak ettiğiniz bazı soruları bireysel deki işyar hanım efendiye sorma şansını yakaladım. Bu sorularım başlangıcında ise limit arttırma işlemlerinin neye bakılırsa yapılıyor olduğu ve tüm bu işlemlerin ne kadar sürede sağlanacağıydı. İşte kredi kartı limit yükseltme işlemlerinin iyi mi yapılıyor olduğundan tutunda tüm bahsi geçen mevzularda merak ettiğiniz soruların cevapları.

Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemleri Neye Nazaran Yapılıyor?

Ben dahil olmak suretiyle inanırım ki bir çoğumuzun kredi kartı limit arttırma işlemlerinin aylık gelire bakılırsa yapıldığını düşünmekteyiz. Bunun yanlış bulunduğunu bugün bizzat ihtiyacım olduğundan dolayı yaptığım başvuruda doğru olmadığına tanık oldum. Eğer aylık gelire bakılırsa limit arttırma işlemleri sağlanmış olsaydı güvenli olun benim Akbank ‘a ilişkin kredi kartımın 7.000 TL olan limiti 10.000 TL çıkmazdı. Bu sebeple benim herhangi bir gelir belgem ne yazık ki yok.! Peki kredi kartlarındaki limit yükseltme işlemleri neye bakılırsa yapılmaktadır.?

Kredi kartı limit yükseltme işlemleri nasıl yapılır

Kredi kartı limit yükseltme işlemleri iyi mi yapılır

Senelerdir bana ve ailemin temel gereksinimleri için kafi gelen kredi kartımın limiti yüklü miktardaki bir mobilya alış verişi için ne yazık ki o an için kafi gelmedi. Cebimde birikmiş nakit parayı mobilyacıya kaptırmak istemediğim için ortalama olarak 6.000 TL kadarlık ödemesini kartım ile sağlamak istedim. Fakat ne yazık ki bu işlemler için kartımın limiti kafi gelmedi. Akbank’a limit arttırma işlemleri için Bilecik şubesine başvurduğumda birazcık çekinerek gittiğimi itiraf edebilirim. Bu sebeple bende sizin şeklinde limit arttırma işlemleri için aylık gelirime bakılırsa hesaplanma yapıldığı düşünüyor ve benim ne bir işim nede bir naturel olarak gelir belgem vardı. Çalıştığım vakit almış olduğum kartın limit arttırma işlemleri için ilgili memura bu durumu itiraf ettiğimde aldığım yanıt aslına bakarsak beni çok da fazla şaşırtmadı. Dostlar kredi kartı limit yükseltme işlemleri sizin son olarak güncellenen KREDİ NOTU değerine bakılırsa yapılmaktadır. Eğer notunuz yüksek ise büyük olasılık istediğiniz limiti bankadan alabilirsiniz. Benim işyar hanım efendiye notumu sorduğumda 1740 bulunduğunu öğrendim. Bu not ile 7.000 TL limiti olan kartım şuan 10.000 TL oldu. Kredi notu nedir? normal de kaç olmalıdır? şeklinde sorularınızın yanıtını daha ilkin verdiğim için mevzu ile ilgili öteki sorularınız yanıtını vermeye devam etmek isterim.

Limit Yükseltme İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Kartımın limit yükseltme işlemleri tahminim den oldukça daha sürdü. Ben bu işlemler için şubeye başvurdum. Kesintisiz olarak yaşanmış olan süreçte harcadığım zamanı sizler ile paylaşır isem.

  1. İlgili bankanın şubesine gitmem 5 dakika.
  2. Sıra alıp sıramın gelmesi 4 dakika kadar.
  3. Bireyseldeki hanım efendiye derdimi ifade işlemlerin sağlanması averaj 6 dakika.
  4. İşlemin onaylanması ve kartımın güncellenmesi 1 dakika

toplamda ise 16 dakikalık bir vakit kaybı ile limit yükseltme işlemlerini sıhhatli bir halde sağladım.

Kredi Kartı Limit Arttırma Iyi mi Yapılır?

Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemleri Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemleri Iyi mi Yapılır

Kredi kartınızın limitini bir oldukça yol ile yapabilirsiniz. Bu size gelen bir mesaja onay vererek olabilir yada karta ilişkin bankanın İnternet bankacılığına giriş yaparak da olabilmektedir. Fakat ben işimi şansa bırakmamak için maxximum kartım için en yakın şubeye gitme seçeneğini kullandım. Bu süreç aynen şu şekilde başladı ve mutlu bir halde tamamlandı.

Bireysel satın alan departmanına sıra aldım. Sıram geldiği vakit işyar hanım efendiye kartımın limitinin yetmediğini ve yükseltmek istediğimi belirttim. Bana ne kadara ihtiyacım olduğu soruldu. Ben 10.000 TL olmasını istedim. Formaliteden nerede çalıştığım ve aylık gelirim soruldu. Eski çalıştığım iş yerini ve aylık gelirimin 4.500 TL bulunduğunu salladım. Sistemden bir sözleşme metni çıkardı ve imzalattı. Hemen sonra bir dakikalık bir bekleme süresinde cep telefonuma sağdaki görselde ki şeklinde bir onay mesajı geldi. Siz bu işlemi Güvence yada Ziraat yada Vakıfbank şeklinde bankalar için de uygulayabilirsiniz. Güvenli olun ki son güncelleme sonrasındaki KKB notunuz yüksek ise belirttiğim süre zarfında sizde benim şeklinde mutlu sonrasında erişeceksiniz.

 

About admin

Check Also

Kredi Kartsız 36 Ay Taksitli Cep Telefonu Satan Mağazalar

Cep telefonunda kredi kartı kullanımın kalkması ile beraber özellik ile teknoloji meraklıları alım mevzusunda bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>