Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

BDDK tarafınca Şubat 2017 tarihinde alınan karar doğrultusunda bugün kısaca 2020 evveliyatına kadar tüm kredi kartları ile ek kartların İnternet alış verişine açılması için kart kullanıcılarının onayı alınması şartı getirilmiştir. Bankalara verilen 6 aylık süre zarfında tüm müşterilerine SMS ile erişim sağlanmış ve kredi kartları ile ek kartlarının yeniden dan İnternet üstünden alış verişe açılması için yapılması ihtiyaç duyulan adımlar bildiri edilmiştir. Bu süre zarfında bankaların belirtmiş olduğu işlemleri sağlamayan vatandaşlar Güvence Bonus, Akbank Axess İş bankası Maximum Yapı Kredi Word dahil olmak suretiyle tüm kart sahipleri için geçerli olan işlemleri sizler için yayımladık.

Kredi Kartlarının İnternet Alışverişine Açılması İşlemleri Iyi mi Sağlanır?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ülkemiz de nüfus eden yurttaşlarımızın menfaatleri doğrultusunda özellik ile kredi kartları üstünde bir fazlaca düzenleme işlemleri yapmaktadır. Daha önceki zamanlarda da özellik ile bilinçsiz kart kullananların zor durumda kalmamaları için cep telefonu alımlarındaki taksit olanaklarının kalkması, bazı elektronik aletler için taksit sayılarının düşürülmesi bunların kuşkusuz en somut örneğidir. Şubat 2017 tarihinde alınan karar da tıp ki bu niyet ile alınmış olan bir karardır. Burada ki amaç daha fazlaca İnternet ortamlarında ki kredi kartları ile meydana getirilen dolandırıcılıkların önüne geçmektedir. Daha fazlaca bilinçsiz yurttaşlarımızın daha sıhhat bir platformda yer almaları için meydana getirilen bu uygulamada arzu eden yurttaşlarımız gene kredi kartlarını KENDİLERİ İSTEMELERİ durumunda İnternet alış verişine tekrardan açabilirler. BDDK tarafınca meydana getirilen basın duyurusunda bankalar için tanınan 6 aylık süre zarfında müşterilerinin tekrardan İnternet alış verişi için kartlarının kullandırılması için aşağıdaki şanslar sağlanmıştır.

 1. Banka toplu ileti olarak kendi müşterilerine erişebilir ve kartlarını İnternet alışverişine açtırmak için onay mesajı alabilirler.
 2. İnternet bankacılığı olan finansmanlar açma işlemelerini buralarda sağlayabilir.
 3. Son olarak ise kart sahibi ilgili bankaya müracaat ederek bir biçim doldurup imzalaması ile kartlarını yeniden etken hale getirebilirler.

Size bankanız tarafınca gelen SMS onay mesajına üşenerek vaktin de yanıt vermedi iseniz aşağıdaki işlemeleri sağlayarak tekrardan İnternet alış verişine kartınızı açtırabilirsiniz. Kredi Kartları İnternet Alışverişine Açma BDDK Bildirisi

Denizbank Bonus Kredi Kartının İnternet Alışverişine Açtırma

Denizbank hem ek kart hemde kredi kartını tek seferde İnternet alış verişine açık hale getire bilmek için tek bir SMS uygulamasını devreye sokmuştur. Ek olarak isterseniz öteki bahsedeceğimiz yöntemler ile de gene kartınızı açtırabilirsiniz.

 • SMS üstünden kartların açılabilmesi için büyük harfler ile HEPSİ yazıp 3280 kısa ileti atmanız yeterlidir. Eğer belli bir kart için açılım işlemi yapmak ister iseniz de bu kes SMS kısmına SANAL yazıp açtırmak istediğiniz kartın son 6 hanesini yazıp 3280 göndermelisiniz.
 • Öteki bir yöntem ise satın alan hizmetlerini aramaktan geçmektedir. Denizbank satın alan hizmetleri telefon numarası ise 0-850-222-0-800 dür.
 • Bu iki işlemini de yapmak istemeyen Denizbank müşterileri ise bankanın şubelerine şahsen gitmelidir. Size ilişkin en yakın banka şubesi adresleri https://mobil.denizbank.com/atm-ve-subeler-detay.aspx bu bağlantıda yer almıştır.

Vakıfbank Wordcard İnternet Açtırma İşlemleri

Kamu bankaları içinde yer edinen Vakıfbank Wordcard kredi kartını İnternet alış verişine açtırmak için aşağıdaki adımlar dan herhangi bir tanesini uygulayabilirsiniz.

 1. Cep telefonlarınız ile yerinizden dahi kalkamadan büyük harfler ile ONAY yazarak kartınızın son 6 hanesini 6635 numaralarına gönderebilirsiniz, yada..
 2. Bankanın satın alan hizmetlerine 0-850-222-07-24 arayarak erişebilir, işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.
 3. İsterseniz de banka şubesine şahsen baş vurarak sözleşme metini imzalayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. ATM ve Şubelerin adresleri https://www.vakifbank.com.tr/atm-sube-arama.aspx?pageID=548

ING Bankası Kredi Kartı İnternet’e Açtırma Numarası

ING bonus kredi kartını kullanana yurttaşlarımız ise aşağıdaki 3 işlemden herhangi birini seçebilirler.

 1. SMS kısmına ONAY yazıp sonrasında kartın son 4 hanesini yazıp 2205 göndermeniz kafi olacaktır. Eğer sistemde telefon numaranız mevcut değil ise o süre.
 2. Satın alan hizmetleri numarası olan 0-850-222-0-600 numaraları arayabilir.
 3. Yada asla bilmiyor iseniz size en yakın ING şubesine şahsen gidebilirsiniz. Türkiye genelindeki tüm ING şubeleri ise https://www.ingbank.com.tr/tr/bilgi-destek/sube-ve-atm-bulucu adreste mevcuttur.

Ziraat Bankası Maximum Kartları İnternet Alış Veriş Açtırma

T.C. Ziraat bankası Maximum kredi kartlarının İnternet alış verişine açtırmak için ne yazık ki SMS uygulamasını etken etmemiştir. Fakat ister iseniz aşağıdaki 2 seçenekten bir tanesini uygulayabilirsiniz.

 1. 0-850-220-00-00 yada 444-00-00 satın alan numaralarını arayabilir.
 2. Size en yakın T.C. Ziraat bankası şubelerine gidebilirsiniz. Adresler http://www.ziraat.com.tr/tr/Bankamiz/Hakkimizda/Pages/EnYakinZiraat.aspx

Halkbank Kart Sahiplerinin Yapması Gerekenler

 1. Cep telefonu ile bu işlemi sağlamak isteyenler büyük harfler ile ONAY yazarak bu mesajı 3404 numarasına gönderebilir.
 2. Satın alan hizmetleri numarası olan 0-850-222-0-400 arayabilir.
 3. Son olarak ise banka şubelerine şahsen başvurabilirler.

Akbank Axxess Kredi Kartı Açma İşlemleri

Türkiye’nin kim bilir en fazlaca tercih edilen kredi kartlarının başlangıcında kuşkusuz Akbank tarafınca kullanıma sunulan Axxes kredi kartı gelmektedir. Banka müşterilerini İnternet alış verişleri işlemleri sırasın da mağdur olmamaları için aşağıdaki adımları sağlamaları için olanak sunmuştur.

 1. Kısa ileti ile INTERNET yazıp 8885 numaralara SMS atmak
 2. Satın alan hizmetleri numarası olan 444-25-25 numarasını aramak
 3. Son olarak ise size en yakın banka şubesine gitmek

Türkiye İş Bankası Kart Sahipleri

 1. Sms kısmına SANALONAY yazıp açtırmak istediğiniz kartın son 6 hanesine girip 4402 göndermek
 2. Satın alan hizmetleri olan 0850-724-0-724 numaraları arayarak
 3. Son olarak ise banka şubelerine şahsen giderek.

Güvence Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırmak İçin Yapılması Gerekenler

Güvence bankası ek kart ile kredi kartı İnternet açılımı için iki yola ayrılmaktadır. Bu yollar şu şekildedir.

 1. Kredi kartınızı alış verişe açtırmak için cep telefonunuz ile ONAY yazıp kartınızın son 6 hanesini girerek 3340 gönderebilirsiniz.
 2. Ek kartlarınız için ise SMS kısmına AÇIK yazıp kartın son 6 hanesine girip 3340 göndere bilirsiniz.
 3. Satın alan hizmetleri ile açtırmak için 444-0-333 araya bilirsiniz.
 4. Son olarak ise Güvence bankasının şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredi Kartı Aidatını e-Devlet Üzerinden Geri Alma Başvurusu işlemlerini de gene herhangi bir banka şubesine gitmeden gerçekleştire bilirsiniz.!

About admin

Check Also

Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Öyleki bir an geliyor ki her ne kadarda kredi kartınızın limiti yetiyor şeklinde gözükse de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>