Kredi Kartsız 36 Ay Taksitli Cep Telefonu Satan Mağazalar

Cep telefonunda kredi kartı kullanımın kalkması ile beraber özellik ile teknoloji meraklıları alım mevzusunda bir fazlaca zor durumda kalmıştır. Daha önceleri kredi kartı kullanarak bolca taksit imkanı sunan nerede ise her teknoloji mağazasından merak ettiğiniz yada hayalini kurduğunuz cep telefonunu almak oldukça kolay bir yoldu. Şimdi ise bu imkanlar artık kredi kartsız elden meydana getirilen taksitlere yada senet ile verilen yöntemler ile gerçekleşmektedir. Peşinatsız ve kefilsiz olarak beğendiğiniz cep telefonunu İstanbul başta olmak suretiyle Ankara ve İzmir ile Bursa’da 2020 senesinde 24 aydan 36 aya kadar taksitli olarak alabileceğiniz mağazaları (ki bunların başlangıcında Arçelik, Bimeks ve Evkur gelmektedir) ve sizlere bu olanağı sunarken aradıkları şartları detaylı bir halde burada ele aldık.

1- Arçelik 12 Ay Taksitle Kredi Kartsız Cep Telefonu Vermektedir

Daha fazlaca buzdolabı yada dayanıklı elektrikli ev aleti satan kurumsal mağazalar senetle elden taksitli olarak bir fazlaca marka ve modeldeki cep telefonlarını 12  aya kadar peşin fiyatına satmaktadır. Bu kurumsal mağazalarda sizlere en iyi örnek olarak Arçelik mağazasını tavsiye edebilirim. Arçelik Iphone, Samsung, General mobile ve LG benzer biçimde teknolojide nam yapmış bir fazlaca marka ve bu markalara ilişkin modelleri elden taksitli şekilde pazarlamaktadır. Arçelik bu pazarlama yöntemini iki şekilde uygulamaktadır. Bunlar;

  1. Kendi bünyesinde oluşturmuş olduğu kredilendirme sistemi.
  2. Vade farkı koyarak senet ile elden taksitli şekilde.

Sizler için araştırmış olduğum bu iki uygulama hakkında tecrübelerimi aktarmak isterim.

  • Kendi Bünyesinde Oluşturmuş Olduğu Kredilendirme Sistemi

Arçelik tüm mağazalarından kredi kartı kullanmayan müşterilerine taksit imkanı sağlamak amacı ile kendi bünyesinde bir kredilendirme sistemi kurmuştur. Bu sistem tüm bankacılık sistemlerinde olduğu benzer biçimde Findeks Kredi Kayıt Bürosu ile iş birliği içinde iş yapmaktadır. Müşterinin kredi kartı olmaması durumda yada herhangi bir cep telefonu dahil olmak suretiyle almak istediği ürünü bolca taksitli almak istemesi durumunda mağaza sorumlusu müşteriyi bu sistem üstünden sorgulamaktadır. Sorgulama esnasından eğer sistem kredi kullanmasına izin verir ise cep telefonlarında peşin fiyatına tam 12 taksit imkanından istifade edebilirsiniz. İnanmayan 444-0-888 numaralı telefonlara bu sistemi sorabilir.!

  • Vade Farkı Koyarak Senet İle Cep Telefonu

Vade değişik koyarak senet ile elden taksitli bir halde cep telefonu satma imkanını bir fazlaca kurumsal mağaza benzer biçimde Arçelik de sağlamaktadır. Her il ve bir fazlaca ilçede mağazası olan şirket gene bir fazlaca markadan oluşan geniş vitrini ile istediğiniz cep telefonunu elden taksitli bir halde vermektedir. Yakın bir zamanda şahsen gidip yaptığım araştırmalarda ise aşağıda yer edinen fiyatlara tanık oldum.

Senet İle Elden Taksitli Cep Telefonu Satan Mağazalar

Senet İle Elden Taksitli Cep Telefonu Satan Mağazalar

Öteki marka ve modeller,

Kredi Kartsız Taksitli Cep Telefonu Satan Mağazalar

Kredi Kartsız Taksitli Cep Telefonu Satan Mağazalar

Fotoğrafları bizzat kendim sizler için Arçelik mağazasına giderek çektim. Fiyatlar ve taksit imkanları günceldir. Elden taksitli olarak senet ile yapılacak taksitler için mağaza sizin geçmişte minimum bir kere alış veriş yapmanıza bakmaktadır. Referans amaçlı olarak istenilen bu şarta uygun değil iseniz eğer, Arçelik mağazasından daha ilkin alış veriş yapmış ve borcunu zamanında ödemiş olan bir kefil getirmeniz şarttır. Aksi taktirde sadece ve sadece mağaza müdürünün inisiyatifi doğrultusunda cep telefonunuzu senet ile alabilirsiniz.!

2- PTT ile Anlaşmalı Cep Telefonu Satan Mağazalar

Bu yöntem ile kredi kartsız 24 ay yada 36 ay hatta 60 aya kadar taksitler ile cep telefonu satan mağazalar genel anlamda küçük işletmelerdir. Her il ve ilçedeki cep telefonu satan teknoloji dükkanları kendilerince PTT ile yapmış oldukları antak kalma ile kredi kartsız cep telefonu satmaktadırlar. Bu uygulamada da müşterinin kredi notu skoru gene ön planda yer verilmiştir. İşletmesindeki bilgisayarlarında Findeks programı kurulu olan mağaza yetkilisi cep telefonu alacak olan vatandaşın T.C. si ile risk raporunu sorgular, eğer yurttaş risksiz gurup da yer alıyorsa PTT tarafınca kendilerine temin edilen antak kalma formları doldurularak müşterinin imzalanması sağlanır. Formları imzalayan satın alan hiçbir belge ve evraka gerek kalmadan arzu etmiş olduğu ürünü alır. Bu sistemde taksitler PTT ye ödenmektedir. İşletme sahibi faturalandırarak satmış olduğu cep telefonunun bedelini 3 iş günü içinde PTT den geri alabilmektedir.

3- Esnaflara Kredi Kartına Taksitle Cep Telefonu Satan İnternet Mağazaları

Evet yanlış duymadınız kredi kartına 12 ay eşit taksitler ile cep telefonu alabilirsiniz. Bu iddiamıza inanmayanlar içinizde elbet olacaktır. Fakat sizlere bu olanağı elde eden bankaların ve İnternet sitelerinin adreslerini verince siz bile şok olacaksınız. Hazır olun… Kredi kartına 12 ay taksitle cep telefonu satan İnternet sitesinin adresi Türkiye’nin en meşhur alış veriş sitesi olan hepsiburada.com. Site ticari kredi kartı sahiplerine almış oldukları tüm cep telefonları için tam 12 ay taksit olanağı sağlamaktadır. İnanmayanlar için buyurun aşağıdaki resmi tıklayın taksit duyurusuna bakın, yada siteye giriş sağlayarak herhangi bir cep telefonu seçip taksit seçeneklerini okuyun.

kredi kartına taksitle cep telefonu satan mağazalar

kredi kartına taksitle cep telefonu satan mağazalar

4- MediaMarkt 36 ay taksitli cep telefonu vermektedir

Denizbank ile yapmış olduğu antak kalma kapsamında Medimartk tam 36 ay taksit imkanı ile cep telefonlarını kredi kartsız olarak vermektedir. Alış veriş imkanı için İnternet üstünden de kredi başvurusu olanağı elde eden banka başvuruları için https://www.mediamarkt.com.tr/tr/shop/taksitli-telefon.html adresini kullanmaktadır. 500 ile 15.000 liraya kadar alacağınız için adınıza çıkacak olan kredi ile cep telefonu satın alabilir, artan ile de gene gereksinimlerini karşılaya bilirsiniz. 444-0-800 telefon numaralarından destek ve detaylı data de alabilirsiniz.

5- EVKUR elden taksit ile cep telefonu satmaktadır

Sıklık ile tv ekranlarında reklamlarını görmüş olduğunuz EVKUR elden senetle cep telefonu vermektedir. Kendi kurmuş olduğu EVKUR Finansman ile 12 ay kadar vade imkanı elde eden bankanın  peşin alımda 4.999.00 liraya vermiş olduğu bir cep telefonunun 6 ile 12 vadelerde için örnek ödeme taksit tutarı şu şekildedir.

Kredi kartsız cep telefonu vade hesaplamaları

Kredi kartsız cep telefonu vade hesaplamalarıKredi İle Cep Telefonu Iyi mi Alınır?

Bireysel gerekseme kredisi kullanarak da istediğiniz cep telefonuna haiz olabilirsiniz. Bir fazlaca mağaza şimdi bankalar ile yapmış olduğu antak kalma ile müşterilerine kredi imkanı sağlamaktadır. Bir tek hususi bankalar ile yapmış oldukları anlaşmalar ile 60 aya varan kredi olanaklarını sunmaktadırlar. Aşağıda yer edinen tablodan hususi bankaların faiz oranlarını görebilirsiniz. Ek olarak 60 ay için yapmış olduğumuz hesaplamayı da inceleye bilirsiniz.

  • QNB Finansbank MART’da %0.89 faiz oranı ile bir fazlaca mağazalar ile anlaşama sağlayıp cep telefonu kredisi vermektedir. Farkı miktarlar ele alarak geri ödeme takvimi ise şu şekilde yer alır.
Finansbank Cep Telefonu Kredisi
Miktar 24 Ay 36 Ay 60 Ay
1.000 TL 47,46 TL 33,61 TL 22,66 TL
1.500 TL 71,18 TL 50,41 TL 33,99 TL
2.000 TL 94,91 TL 67,21 TL 45,32 TL
2.500 TL 118,64 TL 84,01 TL 56,65 TL
3.000 TL 142,37 TL 100,82 TL 67,98 TL
3.500 TL 166,09 TL 117,62 TL 79,31 TL
4.000 TL 189,82 TL 134,42 TL 90,64 TL
4.500 TL 213,55 TL 151,22 TL 101,97 TL
5.000 TL 237,28 TL 168,03 TL 113,29 TL

Finansbank için cep telefon kredinizi isterseniz hemen buradan yapabilirsiniz.

About admin

Check Also

Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Öyleki bir an geliyor ki her ne kadarda kredi kartınızın limiti yetiyor şeklinde gözükse de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>