Krediyle Emekli Olmak Kimleri Kapsıyor? İşte Tüm Detaylar!

Yaş olarak gününü doldurmuş fakat SGK ve BAĞ-KUR’a borcu olduğundan emekli olamayanlara bir müjdemiz var. 2020 senesinde’da kredi notunuz düşük olsa bile Toplumsal Güvenlik Kurumunun Ziraat Bankası ile yapmış olduğu protokol ile düşük faizlerle uzun vadeli kredi kullanarak emekli olabilirsiniz. Meydana getirilen bu sözleşmenin kimleri kapsıyor, şartlarının neler olduğu ve iyi mi başvuruda bulunulması icap ettiğini sizler için yer verdik. Ek olarak; Ziraat haricinde emekli olmak isteyenlere 84 aya kadar kredi imkanı elde eden öteki bankalar hangileri bulunduğunu da güncel faiz oranları ile burada bulabilirsiniz.

Krediyle Emekli Olmak Artık Oldukca Kolay!

Devletimizde emekli gününü doldurmuş fakat SGK yada BAĞ-KUR borçlarından dolayı bu hakkı kullanamayan milyonlarca insan mevcuttur. Herhangi bir bankadan bu borçlarını kapatmak için kredi başvursun da bulunan fakat özellik ile kredi notu değerlerinin düşük olmasından dolayı gerekseme duydukları kredi kullanamayan şahıs sayısı da {hiç de} yabana atılmayacak kadar azca değildir. Tüm bunların bilincinde olan Toplumsal Güvenlik Kurumu yaşını tamamlamış fakat borçlarından dolayı emekli olamayanlar için Ziraat bankası ile bir protokol imzaladı. İmzalanan bu protokole bakılırsa kredi notunuz düşük olsa bile emekli olmak için ihtiyacınız olan kredi size tahsis edilecek ve bir an ilkin bağlı olduğunuz kurum tarafınca emekli olmanız sağlanacaktır. Ziraat ile meydana getirilen bu protokol sonrasında ise bir oldukca hususi bankada gene emekli olmak isteyenlere 60 ay vadeli olan bireysel kredileriniz 84 aya kadar çıkardı. Gelin şimdi meydana getirilen bu sözleşme kimleri kapsıyor bir görelim, sonrasında ise Ziraat ve öteki bankaların emekli olmak için kredi kullanacaklara sağlamış olduğu olanakları inceleyelim.

Kimler Kredi İle Emekli Olabilir?

Peki Sosyal Güvenlik Kurumu ile Ziraat bankası içinde meydana getirilen emekli olmak isteyenlere kredi imkanı kimleri kapsıyor ?

  1. Başvuruda bulunacak olan vatandaşımız öncelikli olarak yaş ve yıl şartını tamamlamış olması gerekmektedir.
  2. Emeklilik yaş ve yılını tamamlamış fakat tamamlanmamış pirimi ile askerlik yada doğumdan dolayı tamamlanmamış ödemelerini kapatacak olanlar.
  3. Dondurulmuş Bağ-KUR sürelerini etken edince emekli olma hakkı doğanlar.

Tüm bu şartlara haiz olan SSK ve BAĞKUR kayıtlılar kredi ile emekli olabilirler.

Ziraat Bankası Emekli Olmak İçin Kredi Veriyor

1 MART 2018 tarihinde yürürlüğe giren kanun kapsamında yaşı tamamlamış fakat prim ödemesi kalanlar Ziraat bankasından emekli olmak için kredi kullana bilirler. Ziraat Bankası başlatmış olduğu BAĞKUR kredisi ile 60 aya varan vadeler ile emekli olmak için kredi kullanmak isteyenlere olanak sağlamaktadır. SGK  pirim borcu yazısı ile yapacağınız kredi başvurusu için herhangi bir kefil talep etmeyen Ziraat Bankasının güncel emekli olma kredisi faiz oranları şu şekilde yer almıştır.

Bu ay için Ziraat Bankasının emekli olacaklara vereceği kredinin faiz oranı 60 aya kadar durağan(durgun) olarak aylık %1.05 oranındadır. Geri ödeme tablosu ise;

Ziraat Bankası Emekli Olma Kredisi
Miktar Vade Aylık Taksit Toplam Maliyet
85.000 TL 12 Ay 7.676,77 TL 92.121,29 TL
24 Ay 4.126,21 TL 99.029,14 TL
36 Ay 2.951,55 TL 106.255,79 TL
48 Ay 2.370,79 TL 113.797,84 TL
60 Ay 2.027,50 TL 121.650,18 TL

Bu imkanlar ile emekli olduktan sonrasında maaşınızı Ziraat üstünden almanız durumunda Ziraat Bankası Emekli Kredisi 4 Paket Halinde Veriyor! imkanların tümünde rahatlık ile yararlana bilirsiniz.

SSK Emekli Olamak İçin Kredi Veren Bankalar Hangileri?

18 mayıs 2018 tarihinde resmi gazetede piyasaya çıkan, 143 sayılı vergi ve öteki alacakların yeninden yapılandırması kanunu kapsamında kredi ile emekli olma hakkı vatandaşlara verilmiştir. Verilen bu hak ile ilk olarak Ziraat bankası şartlara uygun vatandaşlara kredi kullandırma olanağı elde etmiştir. Devamında ise bir oldukca bankalar SSK yada BAĞKUR üstünden prim ödemesi açığı olanlara kredi kullandırma imkanı elde etmiştir. Bu bankalar bu kapsamda girmiş oldukları yarışta müşterilerine hem faiz hemde vade mevzusunda ciddi kampanyalar elde etmiştir. Normalde 60 ay olan vadeler 84 aya faiz oranları ise minimum %0.9 kadar düşmüştür. Peki, kredi ile emekli olmak isteyenlere bu olanağı elde eden bankalar hangileridir.

  • AKBANK
  • Türkiye İş Bankası
  • Güvence BBVA
  • Denizbank
  • Şekerbank
  • HALKBANK
  • Vakıfbank

Bu bankalardan bazılarıdır. Sadece, bu adını saymış olduğumuz bankalar içinde şuan etkin olarak halen emekli olamak isteyenlere kredi kampanyasını sürdüren tek bir banka vardır o da Denizbank’dır. 5 Bankadan İpoteksiz Kredi Müjdesi (YÜKSEK LİMİT) kampanyası ile aynı şekilde halen emekli olamak isteyenlere Denizbank 84 aya kadar kredi imkanını aşağıdaki faiz oranları ile kullandırmaya devam etmektedir.

Denizbank 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
%1.69

3 ay sonrasında ödemeye başlayacağınız Denizbank emekli olmak için kredi kampanyasının fırsatlarını 0-850-222-08-00 numarasını ücretsiz bir şekilde arayarak da öğrene bilirsiniz.

About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>