Lazerle Dövme Sildirme 2020 Yılı Fiyatları

Dövme, ilk kez 1700′ lerde “tatau” adıyla ortaya çıkmıştır ve tattoo kelimesi buradan türetilmiştir. Derinin altına mürekkeple meydana getirilen, pigmentlerin boyanması sonucundan kalıcı hale getirilen dövme uzun senelerden beri popülerliğini korumaktadır. Eskiden mümkün olmayan dövme silme işlemleri artık yapılabilmektedir. Heves sonucu ani bir kararla dövmenin yaptırılması, yaş ilerlemesinde dövmenin anlam ifade etmeyen gelmesi ve zaman içinde beğenilmemesi benzer biçimde birçok nedenlerden dolayı dövme sildirme işlemleri fazlaca fazla talep görmekte ve araştırılmaktadır. Dövme sildirme tutarları, dövme sildirmenin acısı, dövme sildirmede uygulanacak işlemler benzer biçimde mevzuları sizler için derledik.

Lazerle Dövme Sildirme 2020

İstenmeyen, fena yapılmış ve zaman içinde anlamını yitiren dövmelerden kurtulunabilir. Vazgeçilen dövmenin silme işlemleri lazerle yapılmaktadır. Bu işlemler seanslar halinde olabilmektedir. Ortalama olarak bir buçuk iki ay aralıklarla 3 ile 10 seans halinde gerçekleşen dövme sildirme işleminde dövmenin büyüklüğü, rengi, dövmenin yapıldığı yıl ve  vücudun yara iyileşme süresine nazaran bu süre uzayabilmektedir. İşlem süresi uzun olabileceği benzer biçimde kısada sürebilmektedir. Parmak ve uç bölgelere yapılmış dövmelerin silme işlemleri daha çok seans gerektirmektedir. Gövdeye daha yakın bölgelerde daha süratli silme işlemi yapılması söz mevzusudur. Her seans başlangıcında dövmenin renginde % 20 açılma yaşanmaktadır. Lazerle dövme sildirme işlemlerinde herhangi bir iz ve kir bırakmadan yapılabilmektedir. Vücutta bulunan dövme minik bir yazı halindeyse kısa sürede sildirme işlemi gerçekleştirilirken boyutu büyük ve içi renkli olan dövmenin sildirme işlemi ise daha uzun zamanda gerçekleşmektedir. Dövme silme tedavisi esnasında derhal sonrasında lazerle işlem uygulanan yerde kanamalar oluşmaktadır. Kanama olan bölge daha sonrasında kabuk bağlamakta ve kabuklar 15 gün sonrasında dökülmektedir. Kabuk dökülmesinden sonrasında bekledikçe dövmenin rengi daha fazlaca açılmaktadır. Bu işlem seanslar halinde yapıldıkça dövmeden kurtulunabilir. Şahıs iki gün süresince dövme silme işlemi uygulanan bölgeye su değdirmemeye dikkat etmelidir. Uzmanlar tarafınca kişilere verilen kremler kullanılmalıdır. Bölgedeki yara iyileşene kadar güneşten korunmalıdır. Dövme sildirme işlemlerinde mevcut dövmenin yaşı da oldukça önemlidir. Zaman içinde dövme eskimekte ve yıpranmaktadır. Dövmenin eskime süresi averaj 2 senedir. İki yıldan eski olan mevcut dövmeler kolaylıkla silinmekte ve beş yıldan daha eski olan dövmelerin silinme işlemleri ise en kolay silinendir. Kullanılan boya içinde demir, bakır alaşımları daha fazlaysa boyayı silmek daha zor olabilmektedir. Ustalaşmış olarak meydana getirilen dövmelerin silinme işlemleri daha kolaydır. Amatör olarak meydana getirilen dövmelerde boya ve derinlik değişik olduğundan işlemi zor olsa gerek.  Q Switched Nd Yag lazer aletinin değişik başlıkları kullanılarak renkli dövmelerin de silinme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Siyah boyalara nazaran renkli dövmelerin silinmesi daha zor olsa gerek. Dövmeyi yaptırmada ve sildirmede en dört gözle beklenen nokta ise acı verip vermemesidir. Lazer cihazın vereceği acı kişiden kişiye değişebilir. Acı duyulduğunda lüzumlu görüldüğü taktirde bölgeye krem ya da lokal anestezi uygulanabilmektedir.

Lazerle dövme sildirme işlemi Q-switched Nd YAG lazeri ile gerçekleştirilmektedir. Bu aygıt en yeni sistemdir. Bu lazer aleti ile kırmızı, mavi ve siyah renkli dövmelerin silme işlemleri yapılmaktadır. Kısa sürede yüksek enerji ile ışın atımları gerçekleşmektedir. Dövme sildirme  de kullanılan öteki lazer cihazları ise; Q-switched ruby ve Q- switched alexandrite bu iki cihazdan daha etkili olan Q- switched Nd YAG lazer aleti ile kısa sürede renkli dövmelerden kurtulunabiliyor. Bu üç cihazda dövme sildirme işlemleri için üretilmiştir. Dövme sildirmenin başka şekilleri olduğu söylense de lazerle sildirme haricinde başarı göstermiş olacak değişik bir yöntem bulunmamaktadır. Krem,jel benzer biçimde kimyasal maddeler dövmeden kurtulmak isteyen kişilerin aklına gelen ilk yöntemler olsa da ciltlerde yanıklar ve lekelenmeler sebebiyet vereceğinden uzmanlar tarafınca önerilmemektedir.

Lazerle Dövme Sildirme Tutarları

2020 senesinde lazerle dövme sildirme tutarları oldukça araştırılan mevzular içinde yer almıştır. Kişinin yaptırdığı mevcut dövmenin altında başka bir dövmenin olup olmadığı, dövmenin büyüklüğü, rengi, bölgesi, yoğunluğu benzer biçimde faktörler lazerle dövme sildirme fiyatlarında değişim yaratmaktadır. Averaj bir dövmenin lazerle sildirme tedavisinde ortalama olarak 900 TL ve 1.250 TL içinde değişmektedir. Lazer uzmanları ile görüşülmesi net bir fiyat bilgisi vereceği benzer biçimde dövmenin yapısına nazaran fiyatlarda artış yada azalış olabilmektedir.


About admin

Check Also

Kepçe Kulak Estetik 2020 Güncel Fiyatları

Yüzde güzel duyu görüntüye haiz olmak için çeşitli estetikler bulunmaktadır. Burun estetiği, göz kapağı estetiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>