Liposuction-Yağ Aldırma 2020 Fiyatları

Kişiler beslenme alışkanlıkları, genetik özellikleri ve yaşam şartları nedenleriyle kilo verememektedir. Fazla kilolarından rejim programları ve tertipli spor yapmış olup kurtulamayan kişiler vücutlarında fazla bulunan yağları aldırmayı doğrusu liposuction olmayı tercih ediyor. Liposuction nedir, hangi bölgelere uygulanır ve 2020 yılı liposuction (liposakşın) fiyatı nedir? bilgileri yazımızda..

Liposuction Nedir? Iyi mi Uygulanır?

Liposuction vücutta belli bölgelerde zayıflamaya yanıt vermeyen yağ dokularının vakum yöntemi ile deri altından alınması için meydana getirilen güzel duyu işlemidir. Liposuctiondaki amaç ani kilo vermek değil bölgesel olarak incelmektir. Vücudun derhal her bölgesinde bu işlem uygulanabilmektedir. Bu ameliyat kilo vermiş olan kişilerin sarkan ve fazla olan yağlarını alarak şekilsel bozukluklarının gidermekte ve kişinin vücuduna güzel duyu görünüm vermektedir. Vücutta yağ dokusunun fazla bulunmuş olduğu bölgeler liposuction için uygundur. Liposuction işleminde genel anestezi uygulanmaktadır. Şahıs ağrı ve acı benzer biçimde herhangi bir şey hissetmez. Kimi zaman minik bölgelerde yapılacak işlemlerde lokal anestezide uygulanmaktadır. Ameliyat süresi ise yağ alınacak bölge miktarına bakılırsa değişmekte averaj olarak 1 ve 5 saat içinde gerçekleşmektedir. Yağ aldırma sonrasında ameliyat izleri olmamaktadır. Ameliyat sonrasında derhal netice görülmekte fakat şahıs bir haftalık süreçte şişlik yaşamaktadır. Bir haftanın sonunda en fazla şiş olduğu hal ortaya çıkacak ve bir ayın sonunda da şişlikler tam anlamıyla gözle görülür derecede inmiş olacaktır. 1 ayın sonrasında ameliyat meydana getirilen bölgede azda olsa sertlikler meydana gelecektir. Bu sertlikler 3 aya düzelecektir. Toplam 6 ayın sonunda asla ameliyat olunmamış bir halde olunacaktır. Liposuction ameliyatı yapılır yapılmaz şahıs iyi olsa da ameliyattan 6 ay geçtiğinde en iyi neticeleri alacaktır. Vücutta bulunan yağ sayısı liposuctionla birlikte düşürülmekte buda demek değil ki şahıs liposuction yaptırdıktan sonrasında uygulama meydana getirilen bölgede tekrar eskisi benzer biçimde yağ bulunmayacaktır. 11 milim yağ bulunan karın bölgesinde, liposuctiondan sonrasında 3 milim yağ kalacaktır ve kilo alındığında fazlaca fazla olmasa da karın bölgesinde yağın milimlerinde genişleme söz mevzusu olacaktır. Ameliyattan belirli süre sonrasında alınan 3- 4 kilo liposuctionı fazlaca etkilememektedir. Fakat liposuction sonrasında kilo kontrolü elden bırakılmamalıdır. Liposuctionda alınan yağlar, kişiden kişiye değişmekte ve kişinin kilosuna ek olarak ameliyat yapılacak olan bölgeye bakılırsa değişmektedir. Averaj olarak kişiden en fazla 5-6 litre yağ alınmaktadır. Kişinin kilosuna bakılırsa bölgeden alınacak yağ miktarı da değişmektedir. Kilosu 50 olan kişinin 5 litre yağ alınması fazla iken kilosu 100 olan kişiden 6 – 7 litre kolaylıkla alınmaktadır.

Liposuctionda ameliyat sonucu etkileyen en mühim unsur kişinin deri elastikiyetinin mevcut durumudur. Kişinin derisi sıkı ve sert ise ameliyat sonucu kesinlikle başarı göstermiş olacaktır. Fakat cilt gevşemiş, yumuşamış ve kilo alıp veren kişilerin deri elastikiyeti bozulacağı için netice yağ azalmasında başarı göstermiş olsa da derinin toparlanması anlamında sert deriye kıyasla daha azca olacaktır. Yaşın genç oluşu, yağ fazlalığı ameliyat sonucunu etkileyen faktörler içinde yer verilmiştir. Derinin ne şekilde toparlanacağını etkileyen faktörler kişinin yaşı, cildin sıkılığı ve bölgedeki yağ miktarının fazlalığıyla alakalıdır. En iyi neticeleri yağ fazlalığı ve cilt sıkılığı olan kişiler almaktadır.

Liposuction Hangi Bölgelere Yapılır?

Uzun süredir adını çoğunlukla duyduğumuz liposakşın (Liposuction) vücutta fazla bulunan yağ dokularının deri altından alınması ile gerçekleşmektedir. Güzel duyu denildiğinde akıllara ilk hanımefendiler gelse de erkekler tarafınca burun estetiğinden sonrasında en fazla yaptırılan güzel duyu liposuction olmaktadır. Alınacak olan yağ doku miktarları hanımlarda ve erkeklerde farklılık göstermektedir. Uzmanlar liposuction ameliyatı olmadan ilkin kişilerin egzersiz yapmasını bu sayede yağ alımının daha başarı göstermiş olacağını anlatmaktadır. Liposuction ameliyatı meydana getirilen bölgeler;

  1. Boyun 
  2. Üst kol
  3. Göğüs (hanım ve adam)
  4. Uyluk (iç ve dış)
  5. Karın
  6. Bel çevresi (Göbek)
  7. Kalçalar

Erkeklerde Yağ Aldırma – Liposuction

Bir tek hanımefendiler tarafınca yaptırıldığı düşünülse de Liposuction erkekler tarafınca da tercih edilmekte ve yağ aldırma ameliyatı yaptıran adamların sayılarında giderek artış yaşanmaktadır. Çoğu zaman erkekler göbek bölgesi yağları için liposuctiona başvurmaktadırlar. Erkeklerde bölgesel yağlanmalar göbek deliği çevresinde ve belin iki yanında olmaktadır. Göbek bölgesi yağları liposuction ile alındıktan sonrasında göbek bölgesindeki değişiklik gözle görülür şekilde olur. Genetik ya da hormon yapı sebebiyle adamların memelerinde büyüklük olabilmektedir. Buna jinekomasti denmektedir. Hastalığın tedavisi gerçekleştikten sonrasında meme bölgesine liposuction uygulanabilmektedir.

Erkeklerde Liposuction

2020 Yılı Liposuction Tutarları

2020 yılı liposuction tutarları erkekler ve hanımefendiler tarafınca araştırılmaya devam etmektedir. Liposuction fiyatların belirlenmesinde birçok etmen bulunmaktadır. Liposuction olacak kişinin vücudundan alınacak yağ bölgelerinin sayısı ve bu bölgelerden çıkarılacak yağ miktarı fiyatlarda değişim gösterecektir. Tek bölge ile çoklu bölgelerde uygulanacak liposuctionın içinde fiyat değişik fazlaca olacaktır. Bölge sayısı fazla olduğundan çıkarılacak yağ miktarına bağlı ameliyat süresi uzayacaktır. Ameliyat süresi de fiyatı etkilemektedir. Hastane ya da klinik seçimi ve tabip seçimi de ücretleri değiştireceği benzer biçimde ameliyat sonrası yatış işlemleri içinde ek fiyat farkı olmaktadır. İllere bakılırsa averaj fiyatlar, İstanbul’da liposuction fiyatı 8.000 TL ve 25.000 TL arası, İzmir‘de liposuction 10.000 TL ve 25.000 TL arası ve Ankara‘da liposuction tutarları ise 7.500 TL ve 20.000 TL aralığında değişmektedir. Hastane ya da klinik doktorunun yağ miktarı analizinden sonrasında kişilere en net ve güncel fiyat bilgisi verilecektir.


About admin

Check Also

Kepçe Kulak Estetik 2020 Güncel Fiyatları

Yüzde güzel duyu görüntüye haiz olmak için çeşitli estetikler bulunmaktadır. Burun estetiği, göz kapağı estetiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>