Maddi Yardım Yapan İş Adamları ve Zenginler 2020

Devletimizde maddi desteğe gereksinim duyan yurttaşlarımıza yardım icra eden kurum ve kuruluşlar, belediyeler olduğu benzer biçimde şahıslar da yardım yapmaktadır. Eğitim bursları adı altında yaygın olarak meydana getirilen bu yardımların mevzuları çeşitlilik gösterebilmektedir. Bu şahıslar zor durumda olan, maddi desteğe gereksinim duyan ya da barınma problemi yaşayan insanlara yardım etmektedir. Zenginler ve iş adamları yardım icra eden çeşitli vakıflarla da bağlantı halinde olarak yapılması planlanan projelere destek vermektedir. Tüm ortaklık sahipleri ve hissedarları tarafınca meydana getirilen bu yardımlar gizlilik ilkesine uygun olarak yapılmaktadır. Fakat bazı durumlarda televizyonlarda bu şekilde meydana getirilen yardımların haberleri yer almıştır. Tüm ortaklık sahipleri ve çeşitleri zenginler web siteleri üstünden yardım yapacaklarını duyurmaktadırlar. Eğer sizde para sıkıntısı çekiyorsanız bu biçim yardım icra eden şahıslara sesinizi duyurmalısınız. Senet karşılığı para bulma şekilleri hakkında informasyon alabilirsiniz.

maddi-yardım-yapan-zenginler

Maddi yardım icra eden iş adamları ve zenginler bu yardımları karşılıksız yapmaktadırlar.

Bu biçim yardım icra eden insanoğlu yardımları karşılıksız olarak yapmaktadır. Sizden herhangi bir beklentileri olmamaktadır. Eğer biri size yardım edeceğini iddia ediyor ve size senet imzalatıp borcunuza faiz uygulanacağını ifade ediyorsa bu şahıs muhtemelen tefecidir. Bizlerden söylemesi.

Devlet tarafınca meydana getirilen yardımlar cüz-i miktarlarda olmaktadır. Asgari ücretle zor şartlarda geçinen yurttaşlarımız fazladan bir gereksinim olduğunda ne yazık ki borçlanmak zorunda kalıyor. Bankalardan kredi çekiyor. Fakat bunu da ödemekte zorlandığında durum içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Bu şekilde durumlarda yardımsever iş adamları ve zenginlere ulaşmanız yararınıza olacaktır. Yardım talep ettiğiniz kişiler doğruluğunuzu teyit etmek için hakkınızda araştırma yapabilirler. Meydana getirilen araştırmalar neticesinde eğer doğru söylediğinize inanırlarsa size seve seve yardım edeceklerdir.

Yardım Meydana getiren Şahıslara Iyi mi Ulaşabilirsiniz?

 1. Yardım sever kişiler bazı dönemlerde web sayfalarında paraya gereksinim duyan kişilere maddi destek sunacaklarını ifade eden duyurular yayınlamaktadır. Bu tarz şeyleri takip edebilirsiniz.
 2. Eğer web sitelerinde bu biçim duyurular yoksa, birlikte çalışmış oldukları vakıflara başvurarak vakıflar aracılığı ile yardım alabilirsiniz.
 3. Yardımda bulunan şirketleri belirleyerek onların genel müdürlüklerine mağduriyetinizi özetleyen bir mektup yazabilirsiniz.
 4. Yardım yapma niyetinde olan kişiler vakıflar aracılığı ile yardım sağlamaktadır. Bu vakıflar neredeyse her şehirde ve her ilçede mevcuttur. Yardım talebinizi bu vakıflara bildirebilirsiniz.
 5. Gene benzer olarak yardım icra eden şirketleri tespit ederek yardım talebinizi ifade eden bir mail atabilir, web üstünden onlara ulaşabilirsiniz.
 6. Toplumsal medya platformları üstünden bu kişilere ulaşabilirsiniz.
 7. Kimi iş adamları ise muhtarlıklarla iletişime geçerek yardım yapmak istediklerini ifade etmektedirler. Bu yüzden sizde muhtarınıza durumunuzu ifade ederseniz destek olacaktır. Eşi vefat etmiş dul hanımefendiler eşi vefat etmiş yardımı (500 TL) almak için ilgili bölgelere müracaat yapabilirler.
Yardım Yapan Şahıslar

Yardım Meydana getiren Şahıslar

Yardım Meydana getiren Firmalar Hangileridir?

Devletimizde en varlıklı şirket ve holdingler,

 • Kaptan Firmalar Grubu
 • LC Waikiki (Yardım talep formu)
 • Anadolu Sanayi Tüm ortaklık
 • İçdaş Demir- Çelik
 • Kıraça Tüm ortaklık
 • Öztürk Yatırım
 • Borusan Tüm ortaklık
 • Sabancı Tüm ortaklık (Yardım ve bağış politikası)
 • Aksoylar
 • Enka İnşaat
 • Sıkıntılı Grup
 • Saray Halı
 • Dedeman Tüm ortaklık (Sosyal projeler ve yardım)
 • Yıldızlar Yatırım
 • Abdi İpekçi İlaç
 • Enka İnşaat’ tır. Bu firmalar tarafınca gereksinim sahiplerine ulaşılmakta ve değişik alanlarda yardımlar yapılmaktadır. Bu firmalar kurmuş oldukları vakıflar üstünden gereksinim sahiplerine ulaşabiliyor.

En Oldukca Yardım Meydana getiren İş Adamları Kimlerdir?

Berat Ösen, Şenol Şankaya, Armağan Metin İlci, Necati Kurmel, Murat Dedeman, Fevzi Keskinoğlu,  Sadettin Saran, Nafi Güral, Ali Nihat Gökyiğit, Erol Bilecik, Muzaffer Çilek, Firuzhan Kanatlı, Ali Raif Dinçkök, Begümhan Doğan Faralyalı, Feyyaz Berker – Alev Berker, İbrahim Erdemoğlu, Ahmet Nazif Sıkıntılı, İbrahim Çeçen, İdil Yiğitbaşı, Fikret Öztürk, Hüsnü M. Özyeğin, Ahmet Said Kavurmacı, Davut Doğan, Erden Timur, Hacı Boydak, Mustafa Koç, Öner Doktor, Ahmet Kocabıyık, Ahmet Eren, Avni Çelik, Sinan TARA, İpek Ilıcak Kayaalp, Tuncay Özilhan, Mehmet Ali Aydınlar, Ali Doğramacı,  Şerife İnci Eren, Serhat Alpagut, Burak Kızılhan, Ekrem Akyiğit, Serdal Akyürek, Sedat Özgür, Hayrettin Çaycı, Şerafettin Memiş, Erdem Çenetsiz, Parlak zeka Yurtbay olarak bilinmektedir.

Maddi Açıdan En Oldukca Yardım Meydana getiren Ünlüler ise; Seda Sayan, Müge Anlı, Esra Erol, Serap Akkaya olarak bilinmektedir.

yardım-yapan-iş-adamları

Son 10 yılda en fazlaca yardım icra eden iş adamlarını sizler için araştırdık.

Son 10 Senenin En Oldukca Yardım Meydana getiren İş Adamları Sıralaması

Aşağıda en varlıklı iş adamları ve senelik yaptıkları bağış miktarları gösterilmektedir;

 1. Koç Holding (Mustafa Koç) 1.103.41 TL
 2. Bilkent (Ali Doğramacı) 762 bin TL
 3. Fiba Tüm ortaklık (Hüsnü M.Özyeğin) 675 bin TL
 4. Doğuş Tüm ortaklık (Ferit F.Şahenk) 302 bin TL
 5. Opet (Fikret Öztürk) 232 bin TL
 6. Enka (Sinan Tara) 231 bin TL
 7. Anadolu Sanayi Tüm ortaklık (Tuncay Özilhan) 200 bin TL
 8. Boydak (Hacı Boydak) 200 bin TL
 9. Doğan Tüm ortaklık (Begümhan Faralyalı) 160 bin TL (Bağış ve yardım politikası)
 10. Ağaoğlu (Ali Ağaoğlu) 148 bin TL

Dünyaca Meşhur İş Adamları

 • Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, ebola virüsü ile savaşım için 50 milyon dolar bağışta bulunmuş oldu.
 • Feysbuk’un kurucusu gene ebola virüsü ile savaşım için 25 milyon dolar bağışladı.
 • ABD’li meşhur televizyoncu Oprah Winfrey çalışanlarının kredi borçlarını ödüyor.
bill-gates

Bill Gates en fazlaca bağış icra eden iş adamlarından…

 • İrlandalı rock grubu olan U2’nin solisti Bono bağlı bulunmuş olduğu vakfa 25 milyon dolar bağış yapmış oldu.
 • George Clooney ABD’de kasırganın vurmuş olduğu bir köye 1 milyon dolar bağışladı.
 • Sting Güneş Afrika’daki yağmur ormanlarına 25 milyon dolar bağışladı.

Sizde bu kişilerin çalmış olduğu vakıf ve dernekler ile irtibata geçerek yardım talebinde bulunabilir, onlara sesinizi duyurarak ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yardım kartı ile ilgili informasyon almak için tıklayınız. Çeşitli kurum, müessese ve şahıslar tarafınca meydana getirilen aynı ve nakdi yardımlar 2020 senesinde da yapılmaya devam edecektir.


About admin

Check Also

Boşanan Kadınlara Devlet Maaşı ve Yardımlar 2020

Bayanlara belediyeler ve valilikler bünyesinde bulunan Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile destek verilmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>