Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar (2020 GÜNCEL)

Nakit sıkıntısı yaşayan kişilere para yardımı meydana getiren pek fazlaca şahıs bulunmaktadır. Maddi yardım meydana getiren zenginlerden , ihtiyacı olanlara yardım eden derneklere kadar pek fazlaca kişi ve müessese gerekseme sahiplerine el uzatmaktadır. Sanatçıların yanı sıra sivil cemiyet müesseselerinin da yoksullara yardım etmiş olduğu bilinmektedir. İçeriğimizde para yardımı meydana getiren hayırseverler ile derneklere yer verdik. Bu kişi ya da kuruluşlara ulaşarak siz de maddi sıkıntılarınızı bir nebze olsun hafifletebilirsiniz.

Maddi Yardım Iyi mi Alınır?

Maddi anlamda para sıkıntısı yaşayan, kredi borçlarını ödemekte zorluk çeken yada eşi vefat ederek aylık geliri olmayan kişiler maddi yardım almak ister.. Engelli olarak yaşamını idame ettirmeye çalışan yada oğlu askere gittiği için tek geçim deposu olan oğlunun maaşı olmadan askerliği süresince ne yapacağını bilmeyen aileler geçim sıkıntısı içinde olup ne yapacağını bilemeyen vatandaşlara devlet destek sunar vermektedir. 2020 senesinde Maddi yardım meydana getiren kurum ve kuruluşlar müracaat yaparak maddi anlamda sorun yaşayan yurttaşlarımız destek alabilirler.

Yoksullukla savaşım için muhtaç ve geliri olmayan vatandaşların güçlendirilmesi ve yardımlara kolaylıkla ulaşabilmesi için Toplumsal Yardım hattı projesi geliştirilerek davet merkezi oluşturulmuştur. Alo 144 toplumsal yardım hattından yetkililer ile görüşebilir davet merkezinden personele vereceğiniz bilgiler doğrultusunda alacağınız yardımlar hakkında informasyon alabilirsiniz. Turkcell, Vodafone ve Aveadan parasız arama yapabilirsiniz.

maddi-yardım-nasıl-yapılır

Maddi yardım iyi mi yapılır?

İBB sosyal yardım kartı ile ilgili hazırlamış olduğumuz içeriğimizden detaylı informasyon alabilirsiniz.

2020 Maddi Yardım Almak İsteyenlere Destek!

Maddi yardım almak isteyenler bulundukları belediyelerden, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından müracaat yaparak, uygun görülmeleri halinde yardım alabilirler. Müracaat yapıldıktan sonrasında 1 ay içinde yardımlar alınabilmektedir. Maddi yardım meydana getiren vakıfların içinde en fazlaca yardımda bulunan Toplumsal yardımlaşma ve dayanışma  vakfının müracaat meydana getiren vatandaşlara yapmış olduğu yardımlar aşağıdaki gibidir.

Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları: barınma, eğitim, aile, sıhhat, engelli, eşi vefat etmiş hanımefendilere yönelik yardımlar, muhtaç asker ailelerine yönelik yardım, doğum yardımı ve hususi amaçlı yardım programları kapsamında muhtaç, geliri olmayan kişilerin başvuruları değerlendirildikten sonrasında yardımda bulunulur.

Barınma Yardımı ile kişilerin oldukça eski, bakımsız ve sağlıksız evlerinin bakım ve tadilatları için yapılmaktadır. Bu şekilde sağlıksız evlerde oturan vatandaşlara ayn ve nakdi olmak suretiyle yardımlar yapılarak sıcak ve sıhhatli yaşam ortamına kavuşturulmaktadır.

Barınma İhtiyaç Desteği

Barınma yardımı başvurularında SYDY müracaat kayıt formunu ilk kez yardım alacaklar doldurup, müracaat dilekçesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi, Barınma gerekseme raporu yada hasar tespit raporu ile Toplumsal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurulur. 30 gün içinde yardım alınmaktadır.

barınma-ihtiyac-desteği

Toplumsal devlet olma özelliği olan devlet barınma yardımı sağlıyor.

Yakacak ve Besin İhtiyaç Yardımı

Aile yardımları kapsamında vatandaşlara yakacak ve besin yardımı yapılmaktadır. Maddi yardım talebinde bulunanlara giyim ve besin yardımları ile 500 kilo kışlık yakacak yardım yapılmaktadır. Başvurularda SYDY müracaat kayıt formu, müracaat dilekçesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile başvurulur. Değerlendirildikten sonrasında uygun bulunan başvurularda besin yardım listesine ve yakacak listesine ilave edildikten sonra besin ve yakacak sevkiyatı yapıldığı tarihlerde  30 gün içinde yapılır. Yakacak yardımında kalitesiz ve yanma gücü düşük ürünler kullanılmaz.

yakacak-yardımı

Aile yardımları kapsamında yakacak yardımı yapılmaktadır.

Eğitim İhtiyaç Desteği

Eğitim yardımları kapsamında Yüksek tahsil bursları, engelli öğrencilerin okullarına parasız taşınması, Talebe barınma taşıma, iaşe yardımı, öğle yemeği yardımı, parasız kitap, Şartlı eğitim ve eğitim materyali yardımları yapılmaktadır. Bu yardımlarda sınırlama bulunmamaktadır. İlk okuldan yükseköğretim gören öğrencilere kadar her kademeye yardım yapılmaktadır.

eğitime-ihtiyaç-desteği

Devlet, eğitim yardımları hayata geçirmeye devam ediyor.

Sıhhat İhtiyaç Desteği

Sıhhat yardımları kapsamında şartlı sıhhat yardımları yapılmaktadır. Sıhhat yardımları Ağustos – Eylül – Ekim aylarında yapılır uygun görülen başvurularda ödemeler 14 gün içinde yapılır. Sıhhat yardımlarının detaylı detayları burada.

Engelli Parası

Engelli yardımları toplumsal güvencesi olmayan engelli vatandaşların topluma uyumlarını sağlayacak olan her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için yapılır.

engelli

Engelli maaşı uygulaması devam etmektedir.

Dul Maaşı

Eşi vefat etmiş hanımefendilere yönelik tertipli nakdi yardımları bayanların bulundukları yerdeki SYDY vakıflarından aylık 275 lira 2 ayda bir 550 lira tertipli yardım alabilmek için eşi vefat eden hanımefendiler nüfus cüzdanları ile başvurmak yeterlidir. Ptt şubelerinden yatırılan para alınabilmektedir.

Bebek Bakım Parası 2020

Doğum Yardımı Türk vatandaşlarına ve mavi kart sahiplerine canlı doğan ilk evladı için 300 TL, 2. çocuğa 400 TL 3 ve öteki doğumlar için 600 TL doğum yardımı yapılmaktadır. Yeni doğan çocuk parası nereden alınır  öğrenmek istiyorsanız ve müracaat yapacaksanız doğum yardımı başvurusunu buradan yapabilirsiniz. Belirlenen tarihlerden evvel doğum yapmış olanlar yardımlardan yararlanabilecektir.  Doğum yardımı almak için müracaat meydana getiren annenin sağ ve Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

bebek-bakım-parası

Çocuk parası ve doğum yardımı hizmeti devam etmektedir.

Maddi yardım meydana getiren kurum ve kuruluşlar tarafınca verilen desteklere müracaat yapabilirsiniz. Sitemizce herhangi bir yardım yapılmamaktadır.

Maddi yardım alan ailelere PTT aracılığı ile 80 TL. elektrik faturası yardımı yapılacaktır.

Maddi Yardım Meydana getiren İş Adamları ve Zenginler hakkında informasyon almak için tıklayınız. Yukarıda bahsi geçen destek sunar 2020 senesinde da verilmeye devam edecektir. Size en yakın il müdürlüğüne müracaat yaparak bu desteklerden yararlanabilirsiniz.


About admin

Check Also

Boşanan Kadınlara Devlet Maaşı ve Yardımlar 2020

Bayanlara belediyeler ve valilikler bünyesinde bulunan Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile destek verilmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>