Microblading Nedir? 3D Kıl Tekniği 2020 Fiyatları

Kaşlar 70’li, 80’li ve 90’lı yıllarda ince modelde kullanılırken 2000’li yıllarda bu idrak değişmiş, 2020 senesinde ise kaşlarda en oldukca araştırılan mevzu microblading olmuştur. Geçmiş yıllara kıyasla ince kaşlar yerini daha gür, organik ve bakımlı kaşlara bırakmıştır. Kaş modasında değişiklik, bayanlar tarafınca her moda da olduğu şeklinde takip edilmiştir. Kaşları seyrek, aralıklı ve cansız olan bayanlar çareyi kozmetik ürünlerinde bulmuş olsalar da kaşlara uygulanan kozmetik ürünlerin kaşları daha oldukca döktüğünü aşikardır. Durum bu şekilde olunca gündemde olan 3D kıl tekniği kısaca microblading popüler hala gelmiş ve bir çok bayanlar tarafınca uygulanmaya adım atmıştır. Microblading nedir? 3D kıl tekniği iyi mi uygulanır? 2020 yılı microblading tutarları nedir? cevaplarına yazımızda ulaşabilirsiniz.

Microblading Nedir?

Kaşların zaman içinde seyrekleşmesi, yanlış alım sonucu dökülmesi ya da genetik olarak azca olması şeklinde nedenlerden kaşlarına istedikleri şekli veremeyen bayanlar microbladinge başvurmaktadır. Microblading kıl tekniği kaş doldurma ve biçim verme yönetimidir. 3D kıl tekniği ile yapaydan uzak organik ve bakımlı kaşlara haiz olunabilmektedir. Kaş tasarımı yapılırken kişinin kaş kıl rengi, ten rengi, saç rengi, yüz tipi ve istediği kaş şekli dikkate alınarak yapılmaktadır. Microblading 3D kıl tekniği yaptırıldığında kişinin mimiklerinde değişikli yaşanmayacaktır. Yüze uygun olmayan kaşlar 3D kıl tekniği ile yapılmış olsa da suni görüntü vermektedir. Alanında uzman kişiler tarafınca meydana getirilen 3D kıl tekniğinde işlem öncesi kişiye yapılacak olan kaşın, kaş kalemi ya da kaş farı yardımıyla çizimi yapılmakta ve kişinin onayına bırakılmaktadır.

Microblading 3D Kıl Tekniği

3D Kıl Tekniği İle Kaş Yapımı

Microblading üç boyutlu kıl tekniği ile işlem yapılmadan ilkin uzmanlar tarafınca lüzumlu görüldüğü takdirde sonucun iyi olabilmesi için kaş alımı yapılmaktadır. Uygulama öncesinde kaş tasarımı ve dizaynı yapılması uygun kaş oluşturulmasında oldukça önemlidir. Kişinin yüz oranlarına bakılırsa uygun olacak kaş belirlenir ve kaş şekli kalemle çizilir. Tasarlanacak olan kaş beğenilmiş olduğu taktirde işlem adım atar. Kişiden kişiye bakılırsa acısı değişmekte olan üç boyutlu kıl tekniğinde kaş bölgesine anestezi kremi sürülmektedir. Kaşa sürelen uyuşturuculu kremle ortalama 45 dakika beklenilmesi gerekir. Düz kaşa kavis verilebildiği şeklinde kısa kaşa da uzunluk verilebilmektedir. Bu tamamıyla kişinin tercihine bırakılmaktadır. Kaşa üç boyutlu mikro kesiler halinde kaş kılının rengine ve yönüne doğru kıllar çizilmektedir. Cildin üst tabakasına sürüldüğü için organik görünüm sağlanıyor ve kişinin kaşlarına karşıdan bakıldığında fark gözle görülmüyor. 3D kıl tekniği işleminde acı yoktur fakat duyarlı cildi olanlarda acı hissedilebilmektedir. Kullanılan boyanın kalitesine ve cilt tipine bakılırsa kullanım süresi değişmektedir. Kişinin cildi daha oldukca yağlı ise kaşa uygulanan işlemin kalıcılık süresi azalıyor. Kuru ciltlerde microblading daha uzun soluklu kalıcılık sağlamaktadır. 2 seans halinde oluşan microblading 3D kıl tekniğinin ilk seansı bu şekilde tamamlanıyor. İkinci seansta rötuş işlemleri yapılıyor. Seans aralığı bir ay olmaktadır. Microblading işlemin kalıcılığı 9 ve 18 ay aralığında cilt tipine bakılırsa değişmektedir. Microblading işlem sonrası kaşlar üç süresince su ile temas etmemeli ve bol miktarda nemlendirilmediler. Üç gün sonda bastırmadan pamuk yardımıyla üstündeki nemlendiricili krem temizlenebilir. Güneşe maruz kalmaması uzmanlar tarafınca oldukça önemlidir.

Microblading 3D Kıl Tekniği Tutarları

Kaşlar yüz bölgesinde oldukça mühim ve dikkat çekicidir. Microblading ile süreli kalıcılık sağlanmış olsa da yaşam boyu kalıcılığı yoktur. Bu yüzden belirli bir süre sonrasında üç boyutlu kıl tekniği kaş bölgesinde silinecek diye ucuz fiyatlı microbladinge başvurulmamalıdır. Eğitimlere katılarak kolaylıkla alınabilen sertifika yardımıyla bir çok şahıs microblading uygulaması yapmakta fakat burada mühim olan kişinin tecrübesi ve işe olan kabiliyetidir. Ciltten cilde ve kaştan kaşa farklılık gösteren üç boyutlu kıl tekniğinde  başarıya ulaşmış olan uzmanlar tercih edilmelidir. Microblading uygulamasında kullanılan boyanın kalitesi de minimum kim tarafınca yapılacağı da önemlidir. Kaliteli boya kullanan uzmanların fiyatlarında değişimler elbete olmaktadır. Microblading 2020 yılı tutarları işlemin yapıldığı yere değişmektedir. Güzellik merkezlerinde 700 TL olan microblading üç boyutlu kıl tekniği hastanelerde ise 1.000 TL ve 1.500 TL içinde değişmektedir.


About admin

Check Also

Kepçe Kulak Estetik 2020 Güncel Fiyatları

Yüzde güzel duyu görüntüye haiz olmak için çeşitli estetikler bulunmaktadır. Burun estetiği, göz kapağı estetiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>