Mikro Kredi Nasıl Alınır? (Ev Hanımlarına 1.000 TL Faizsiz)

KOSGEB haricinde hanım girişimcilere üretim yapmaları adına 2020 senesinde bağışlama kredi olanağı sunan bir öteki kurumda vakıflardır. Bu vakıflar ise TGMP şu demek oluyor ki Türkiye Grameen Mikro Finans Programı ve gene Türkiye İsrafı Önleme ve Hanım Alın terini Değerlendirme Vakfı dır. Devletten ve çeşitli firmalardan destek alan bu vakıflar Mikro kredi imkanını hanımefendilere istenilen şartları sağlamaları durumda sunmaktadır. 1.000 TL den başlayıp 12 ay geri eşit taksitlik ödemeli olarak 2.000 TL kadar verilen Mikro Kredi peki iyi mi alınır? Vakıfların ev hanımlarından talep etmiş olduğu şartlar nedir?

Mikro Kredi Iyi mi alınır, Şartları Nedir?

Öncelik ile şunu belirtmek isteriz ki mikro kredi tamamen hanımefendileri iş hayatına atılmasına başlangıç olaması vesilesi ile devlet destekli verilen bir kredi paketidir. Peki mikro kredi iyi mi alınır? Mikro kredi alma şartları nedir?  diye başlamamız gerekirse şu maddeleri oluştura biliriz.

 1. Mikro krediyi almanız için ilk olarak aynı mahallede ikametgah eden minimum 5 kadının bir ayara gelmesi gerekmektedir.
 2. Bir araya gelen kadınlardan akrabalık yakınlığı olmaması aranmaktadır.
 3. Her hangi bir yaş faktörü aranmamaktadır.
 4. Bir araya gelen 5 hanım girişimci iş fikirlerini belirledikten sonrasında mikro kredi başvurusu için TGMP (Türkiye Grameen Mikro Finans Programı) telefon numaralarını aramaları gerekmektedir.

TGMP Türkiye genelinde yer edinen il/ilçe adres ve telefon numaraları BURADA yer almıştır. Ana merkez telefon numarası ise 0-312-436-90-90 olmaktadır. İlgili işgören sizlere gün verip belirttiğiniz ev adresine gelip sizi, iş ortağı hanımefendileri ve maddi durumunuzu çözümleme edeceklerdir. Buna bir nevi kredi müracaat toplantısı gözü ile bakabilirsiniz. Yapacağınız iş için karşılıklı istişareler sonucunda gelen yetkili memurun pozitif notları göz önünde bulundurularak sizlere 3 günlük bir eğitim ve eğitim sonrasında yedi gün içinde ilk mikro kredinizi meydana getirilen merasim ile vereceklerdir.

Mikro Kredi Başvurusu İçin Belgeler Nedir?

Beş ev hanımı hanım girişimcinin iş fikirlerini devlet destekleri ile hayata geçirmeleri için verilen mikro kredi için herhangi bir belge, kefil, ipotek kesinlik ile istenilmemektedir. Kredi başvurusu yaptığını kurum tarafınca gelen memurların iş fikrinizi hakkaten yapmak istediğinizi benimsemesi kafi olacaktır. Bu krediye ev hanımlarına kefilsiz kredi diyede adlandırabiliriz. Ek olarak başlangıçta verilen 1.000 TL faizsiz kredi sizlere 12 ay olarak geri ödenmesi için bir ödeme tablosu oluşturulur. Bu miktar aynı başarıyı gösteren ev hanımlarına 2. yıl için ise 2.000 TL kadar çıkmaktadır.

Mikro Kredi İle Ne Tür İşler Kurulabilir?

Ev hanımları mikro kredi ile bir iş yeri kurabilmeleri için ilk olarak kendilerindeki el becerilerini çözümleme etmeleri kurulacak olan işletmenin uzun vadeli ayakta durabilmesi için fazlaca sıhhatli olacaktır. Mikro kredi ile meydana getirilen yeni iş fikirleri sizler için aşağıda yer verdik.

 • Terzilik
 • Organik manav
 • Çocuklar için akülü otomobil, bebek otomobili, bisiklet dükkanı
 • Tuhafiye, el işleri ürünler
 • El işi boyama
 • Ev yiyecekleri
 • Halı dokuma
 • Oyma süs ev eşyaları
 • Tatlı üretim

benzer biçimde bir fazlaca yeni iş fikirlerini mikro kredi ile hayata geçirebilirsiniz. Ek olarak mikro kredi ile üretmiş olduğunuz ürünleri pazarlamak için de sizlere destek sağlanmaktadır. Detaylar, videomuz ‘daMikro Kredi Veren Kurumlar Hangileridir?

İş fikrini hayata geçirmek isteyen ev hanımı bayanlar mikro kredi başvurularını yukarıda belirttiğimiz TGMP haricinde değişik kurumlara da müracaat yaparak yararlana bilirler. Vakıflar adı altında kurulmuş olan bu kurumlarda sizlere 1.000 TL den başlayıp 12 ay geri ödemeli 2.000 TL kadar faizsiz kredi vermektedirler. Sizlere evinizde kendi işinizi oluşturmak için ufakta olsa ana para olanağı elde eden bu kurumlar ise şunlardır.

 1. Türkiye İsrafı Önleme Vakfı
 2. Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı

Bu kurumlara da yukarıda belirtmiş olduğumuz şartlar dahilinde müracaat yaparak mikro kredi başvurusunda buluna bilirsiniz.

Mikro Kredi Geri Ödeme Tablosu

Başlangıç olarak iş fikirlerini hayata geçirerek esnaf olmak isteyen hanım girişimcilere bahsi geçen kurumlar 1.000 TL ile 2.000 TL içinde faizsiz kredi imkanı sunmaktadırlar. Size verilen ”Mikro Kredi” kesinlik ile bağışlama olarak verilmektedir. Şu demek oluyor ki bir deri ödeme tablosu vardır. Sadece, verilen kredinin kesinlik ile bir faiz yada herhangi bir işlem için faklı adlar altında aidatı yoktur. Talep etmiş olduğunuz krediyi faizsiz olarak direkt ana parasını geri ödersiniz. Geri ödeme tablosunu ise aylık yada haftalık olarak oluştura bilirsiniz. Sizler için 1.000 TL ile 2.000 TL miktarlarından kullanacağınız ”Mikro Kredi” için geri ödeme tablosunu aylık olarak yer verdik.

MİKRO KREDİ GERİ ÖDEME TAKSİT TABLOSU
AY 1.000 TL 2.000 TL
12 AY 83.33 TL 166 TL

 

About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>