Mobil Bankacılık Uygulamaları Nedir? Nasıl İndirilir?

Bankacılık akıllı telefonların yaygınlaşması ile İOS ve Android tabanlı cep telefonların içine girdi. Ücretsiz bir şekilde EFT, havale, satmaca ödemesi ve hatta kredi notu sorgulamasını dahil yapabileceğiniz mobil bankacılık nedir ve iyi mi kullanılır resimli, videolu bir halde sizler ile paylaşacağız. Ziraat bankası, Akbank ve tüm öteki bankalar için iyi mi giriş yapılacağı aynı mantık da olan uygulama ile tüm bankacılık işlemlerini sıra beklemeden anında sağlayabilirsiniz.

Mobil Bankacılık Uygulaması Nedir?

İlk olarak sizlere mobil bankacılık nedir? sorusunun yanıtını vermek isterim. Dostlar mobil bankacılık kısa ve net bir halde izah etmek gerekirse, bir tek akıllı telefonlara indirilen uygulama ile bir fazlaca bankacılık işlemin yapılmasıdır. Kamu yada hususi tüm bankaların ne olursa olsun bir mobil bankacılık uygulaması vardır. Ziraat bankası ve Akbank mobil uygulamayı vatanımızda en fazlaca kıymet bankalar içinde yer almıştır. Mobil bankacılık ile başta ücretsiz bir şekilde başka bir bankaya para transferi ( havale ) aynı banka hesabına gene para gönderme (EFT) satmaca ödemeleri yada cep telefon numarasına ve ATM’ lere para göndere bilirsiniz. Bunun yanı sıra gene mobil bankacılık ile İnternet, cep telefonu, su, elektrik başta olmak suretiyle bir fazlaca satmaca ödemelerinizi işlem tutarı ve sıra beklemeden anında yapabilirsiniz. Ayriyeten gene mobil bankacılık ile KKB kredi notu sorgulama kredi kartı ödemeleri, talih oyunları, köprülerden ve otoyollardan otomatik geçiş sistemi ödemeleri, trafik cezası ve vergi ödemeleri, Toplumsal Sigortalar ödemeleri, ve hatta KKPS – ÖSYM ödemelerinizi dahil mobil uygulamalar ile anında yapabilirsiniz. Özellik ile zamandan kazanmak isteyenler için ne olursa olsun fakat ne olursa olsun akıllı telefonlarında mevduat hesaplarının yer almış olduğu bankaya ilişik mobil uygulamanın yer almasını sertlik ile önermekteyiz. Peki dostlar bankaların sunmuş oldukları bu uygulamayı iyi mi cep telefonlarınıza indirebilir ve kurabilirsiniz? işte videolu olarak cevabı..

Mobil Bankacılık Uygulamaları Iyi mi İndirilir?

Yukarıda da belirttiğimiz şeklinde her bankanın bir mobil bankacılık uygulaması vardır. Bu uygulama bir tek akıllı telefonlar için yer almıştır. Telefonunuz ister İPhone (İOS) ister ise Androind tabanlı herhangi bir marka olsun bu uygulamayı rahatlık ile sizde indirebilir ve kullanabilirsiniz.

  • Telefonları yada tabletleri İOS kısaca İPhone olanlar BURADAN,
  • Android veri tabanlı öteki telefonlar ise Google Play Store olan BURADAN uygulamayı indirilebilirler.

Siteye giriş yapıldıktan sonrasında hangi bankanın mobil uygulamasını indirmek istiyorsanız eğer arama boşluğuna o bankanın adını yazmanız kafi olacaktır. Bundan sonraki süreçte ise artık satın alan numaranız ve bankadan yada bankanın satın alan hizmetleri departmanından aldığını mobil gizyazı ile uygulama girmek kalmaktadır.

Mobil Bankacılık Giriş İşlemi Iyi mi Yapılır?

Giriş işlemi son aşama güvenli bir halde yapılmaktadır. Zira sisteme kayıtlı telefonun haricinde mevcud bankadaki mevduat hesabına başka bir telefon numarası ile giriş yapamazsınız. Yukarıdaki ve yandaki resimde de gördüğünüz şeklinde tüm işlemeler ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Yalnız ben şuan Akbank mobil bankacılığında saat 16 dan sonrasında havale ve EFT para aktarma işlemlerini 5 TL şeklinde bir karşılık ödemek zorunda kalıyorum. Gene Akbank dahil bir fazlaca bankada mesai saatleri haricinde meydana getirilen para transferlerini bir sonraki gün içi işleme atmaktadır. KKB kredi notu sorgulamaları gene ücretli olarak verilen bir hizmettir. Videomuz da belirttiğimiz şeklinde işlemler için ortalama 8 ile 9 TL şeklinde bir karşılık banka hesabınızdan kesilecektir.

Mobil bankacılığın ne işe yaradığını özetleyen video’ muzAbout admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>