MORTGAGE Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi Nasıl Alınır?

Türkiye’nin en düşük faizli bankası namına haiz Ziraat bankası gurbetçi yurttaşlarımıza’da hizmet sağlamaktadır.! Yurt haricinde Almanya, Hollanda şeklinde ülkelerde çalışmak zorunda olup, Türkiye’den gayrimenkul sahibi olmak isteyenler için ev kredisi imkanlarını 120 ay vadeli olarak bankamız vermektedir.! Gurbetçi Mortgage olarak’da malum sistemden şartlara uygun tüm yurt dışındaki yurttaşlarımız istife edebilmektedirler. Ne şekilde mi? işte tüm adımları ile Ziraat bankası üstünden konut kredisi kullanımı.

Gurbetçiler Türkiye’de Ziraat Bankasından Kredi Kullanabilir Mi?

Ülkemize yapacağınız yatırımlar için kredi ihtiyacınız olan şeyi Ziraat bankasından uygun faizler ile karşılama hakkında sahipsiniz. Türkiye’de en düşük faiz imkanları ile kredi veren bankaların başlangıcında olan Ziraat bankası bu mevzuda sizlere hizmet sağlamaktadır. İnternet üstünden dahil olmak suretiyle bir fazlaca yol ile siz gurbetçilerimize kredi başvurusu yapma imkanlarını bu yılda vermekte devam etmektedir. Sizden banka tarafınca bir tek gurbetçi yurttaşlarımız için aranan koşul olmayan bazı lüzumlu ve mühim şartları sağlamanız kafi olacaktır.

Ziraat Bankasın’dan Konut Kredisi Kullanacak Gurbetçilerden Aranan Şartlar

Mortgage sistemi dahilinde Ziraat bankasından konut kredisi kullanacak olan gurbetçilerimizden aranan kim bilir en mühim koşul kredi notudur. Türkiye’deki yurttaşlarımızdan olduğu şeklinde yurt dışındaki yurttaşlarımızdan da bu not istenilmektedir. Kredi notu nedir normalde kaç olmalıdır? diye soruyorsanız lütfen ilgili makalemize bir göz atınız. Ziraat bankasından gurbetçi mortgage kredisi kullana bilmek için ilk temin edeceğiniz doküman kesinlik ile Almanya, yada Hollanda asla fark etmez herhangi bir finansman kuruluşuna giderek bu notu öğrenmek olmalıdır. Mesela bunu Almanya’dan SCHUFA, Hollanda ‘da ise BKR sisteminden bu kıymeti öğrene bilirsiniz.! Kredi notu değerinizi gene aynı şekilde Türkiye üstünden KKB Kredi Kayıt Bürosu üstünden de öğrenebilirsiniz. Sadece, Türkiye’de kredi notunuzu öğrene bilmeniz için Türkiye’de daha ilkin finansman hareketliliğin olması gerekmektedir.! Aranan bu en büyük kriteri geçtikten sonrasında ise, aşağıdaki belgeleri sağlamanız durumunda Ziraat bankasından konut kredisi kullana bilirsiniz.

Mortgage Kredisi Kullanacak Gurbetçilerden İstenilen Belgeler

Kredi notu ihtiyacını çözdükten sonrasında Mortgage Ziraat bankası kredisinden istifade edebilmeniz için banka sizden bazı evraklar isteyecektir. Bu evraklar ise şunlardır.

 1. Banka tarafınca verilen ve doldurulması gerekilen konut kredisi müracaat formu
 2. Alınacak olan eve ilişik estpertiz raporu (banka kendi bilir şahıs tarafınca bu belgeyi çıkartacaktır.)
 3. Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu yada nüfus cüzdanı fotokopisi
 4. Yaşamakta olduğunuz ülkeye ilişik gelirinizi gösteren belge
 5. Yurt haricinde ikametgah ettiğiniz malikanenin adres bilgisi (ödenmiş satmaca)
 6. Satın alacağınız eve ilişik tapu belgesi

Bu belgelerin yanı sıra banka sizden kefil’de istemektedir. Kefil şartı normalde Türkiye’de konut kredisi kullanacaklar için talep edilmez. Fakat gurbetçilerden bu koşul istenilir. Kefilin ise ne olursa olsun Türkiye’de ikametgah ediyor olması gerekmektedir.

Mortage Gurbetçi Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Eğer banka tarafınca istenilen kredi notu şartına uygun iseniz ve lüzumlu müracaat belgelerini tanzim ederseniz konut kredisi başvurusunu iki şekilde sağlaya bilirsiniz.

 1. Ziraat bankası İnternet bankacılığı yada sitesi üzerinden BURADAN başvuruda bulunarak
 2. Türkiye’de yaşayan ve daha ilkin noter ‘den vekaletname vermiş olduğunuz kişilerce

Noterden vekalet verip ”adıma konut alabilir” olan yakınlarınız ‘da Ziraat bankası konut kredisi başvurularını gene banka şubelerine giderek sağlaya bilirler.

Ziraat bankası Mortgage Konut Kredisi Gurbetçi Şartları Nedir

Ziraat bankası Mortgage Konut Kredisi Gurbetçi Şartları Nedir

Ziraat Bankası Gurbetçi Mortgage Konut Kredisinin Faiz Oranı

Ziraat bankası gurbetçilere Türkiye’de alacakları ev için kredi cinsini Türk lirası üstünden vermektedir. Kredinin faiz oranları Türkiye’deki vatandaşlara uygulan ile bire bir aynıdır.

 • MART ayı için Ziraat bankasının konut kredisinin faiz oranı aylık %0.99 tir.
 • Bu orana bakılırsa 100.000 lira bir kredi başvurusunda bulunursanız 120 ay taksit ödemeniz 1.568,09 TL olacaktır.
 • 150.000 lira başvuruda bulunur iseniz ‘de aylık taksit ödemeniz 2.352,14 TL olacaktır.
 • 200.000 TL için aylık taksit ödemeniz ise en fazla 3.136,19 TL olacaktır.
 • 300.000 TL kullanacak olan gurbetçilerimiz ise aylık 4.704,28 TL ödemesi olurken toplamda maliyetleri size 564.513,89 TL olacaktır.

Aylık taksit ödemelerinizi IBAN hesabınıza EFT yada Havale olarak Dünya genelinde istediğiniz her yerden yapa bilirsiniz.

About admin

Check Also

0 TL İle Hiç Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Elinde avucunda asla nakit parası olmayan vatandaşların kira ödemek yerine kendi evini ödemeleri en mantıklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>