Neden Kredi Alamıyorum? 10 Kullanamıyorum Sebebi?

Kredi niçin alamıyorum derseniz belli başlı sebepleri bir göz gezdirmenizde yarar vardır. Bu nedenler toplam 10 başlıkta yer verilmiştir. Ne olursa olsun niçin kredi alamıyorum diyorsanız bu 10 sebepten birine takılıyorsunuz dur. Bu sebepleri bertaraf etmeniz halinde kredi kullanamamak için herhangi bir niçin ve sebep ortada kalmayacaktır. Ek olarak kredi çekememe sebeplerin den belirtmiş olduğumuz en önemi nedenin eğer düzeltirseniz öteki sebeplerin de bir önemi kalmayacaktır.

Niçin Kredi Kullanamıyorum? Alamama Sebepleri Nedir?

Bankalar kredi kullandırır iken bir koşul ister. Talep etmiş olduğu belgeleri Sigortasız kredi veren bankalar’dan en önemli 4 tanesi de aşabilirsiniz fakat öteki aradıkları sebepleri kesinlik ile aşamazsınız. Bu nedenler ve kredi kullanamıyorum sebepleri emin olun ki tüm bankalar için geçerlidir. Kredi niçin alamıyorum diyorsanız ne olursa olsun bu sebeplerin minimum bir tanesine takılmanız’dan ötürüdür. Ek olarak bu sebeplerin içinde niçin istediğiniz kadar kredi kullanamıyorsunuz sorusunun da yanıtı bulacaksınız. Toplam 10 ana sebebi sizler için bir araya getirdik. Eğer bu sebeplerin asla birine takılmadı iseniz ve hala kredi kullanamıyorum diyorsanız bizim ile iletişime lütfen geçiniz.

Kredi Kullanama En Mühim Sebebi Nedir?

Bankalardan bir tek kredi değil, kredi kartı dahi alamamanızın en büyük sebebi kesinlik ile kredi notu değeridir. Daha önceki içeriklerim’ de kredi notu ile bir fazlaca mevzu ele almıştım. Tüm bu tarz şeyleri kategori olarak kredi notu bölümünden rahatlık ile bulabilirsiniz. Fakat ben yinede kısa ve öz olarak kredi notu nedir? normalde kaç olmalıdır? konusunu sizler için ele alacağım.

Kredi Alamıyorum Nedenlerin En Önemlisi

Kredi Alamıyorum Sebeplerin En Önemlisi

Kıymetli dostlar bankalar kredi başvurusunu ister İnternet üstünden isterse banka şubeleri kanalları ile niçin T.C. kimlik numaranızı ilk olarak istediğini asla düşündünüz mü. ? Ben bu sebebi özetlemek gerekirse izah edeyim. Bunun sebebi sizin kredi notu değerinizi KKB ( Kredi Kayıt Bürosu ) sistemine sorgulamaktır. Bu sorgu ile sizin geçmiş dönemlerde olan kullanmış olduğunuz kredi ve kredi kartı taksitlerinizin zamanında ödeyip ödemediğinizi gösteren puana ulaşırlar. Bu puanlama cetvelinde eğer kredi notu değeriniz düşük ise ağzınız ile kuş tutsanız bankalardan kredi alamazsınız. Sadece kredi alabilmek için Senetle para veren yerler komisyonsuz ! şeklinde bölgeler ile irtibata geçmeniz gerekir. Yada son günlerde popüler para bulma yöntemi olan Vodafone faturalı hatlara nakit 15 bin TL kredi imkanı şeklinde olanaklar ile nakit paraya kavuşursunuz. Kredi notunuzun normalde kaç olması icap ettiğini yandaki cetvelde’de gore bilirsiniz. Buna gore puanınız minimum 1500 ve üstü olması tercihen istenilir. Ek olarak bu puanlarda değil iseniz lütfen 800 Puana kredi veren bankalar 5 dakika ‘da içeriğine bir göz atın derim.

Üst ve Alt Yaş Sınırına Takılmış Olmayınız?

Bankalardan kredi alamıyorum yada kullanamıyorum sebeplerinden bir tanesi’ alt yaş sınırı olduğu şeklinde üst yaş sınırıdır. Bankaların alt sınırı kanun gereği 18 tir. Bunu sanırım bilmeyeniz yoktur. Fakat bir de kredi kullana bilmeniz için üst yaş sınırı vardır. Bu ise bankalara gore değişmektedir. Bu bankalara gore minimum 63 en fazla ise 81 yaşına kadar çıkmaktadır. Alt yaş sınırına takılanlar için meydana getirecek bir şey olmasa’da üst yaş sınırına takılanlar için ben 84 Yaşa PTT emekli kredisi 5 bankayla veriyor ‘da bir çözüm daha önceleri buldum. Eğer üst yaşa takıldığınız için bankalardan kredi alamıyorum diyorsanız ne olursa olsun bu içeriğime ‘de bir göz atınız.

Kredi Alamamak İçin Sigortalık Süresine Takılmış Olmayın!

Özellik ile banka şubelerinden kredi başvurusu yapanların takılma ihtimalinin büyük olduğu bir öteki mevzuda sigortalık süresidir. Şubelerden meydana getirilen kredi başvurularında sigorta süreniz ne olursa olsun dikkate alınmaktadır. Kimi bankalar 3 ay arar iken bir fazlaca banka ise kredi vermek için sigortalık süresini 6 aya kadar aramaktadır. Kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor 1 2 aylık yeterlimi ? diyorsanız eğer bu kez başvurunuzu İnternet bankacılığı üstünden yapmanızı tavsiye ederim.

Kredi Kullanma Limiti Takıldığınızı İçin Kredi Alamıyor Olabilirsiniz!

Kredi notunuz güzel, sigortalık süreniz tam yaşınızda kredi kullanmak için uygun hatta gelir belgesine dahi sahipsiniz fakat bir türlü krediniz onay mı almıyor.? Bunun sebebi o süre fazlaca büyük olasılık ile müracaat yaptığınız kredi miktarının fazla olmasıdır. Buna biz ”Kredi Kullanma Üst Limiti ” demekteyiz. Banklar her ne kadarda kredi miktarı olarak hesaplama tablosunda 50.000 TL şeklinde sayıları gösterse ‘de bir çoğumuz bunu alamayız. Bunun sebebi ise birinci olarak başka bir bankada olan kredimiz’tir. Aslına bakarsak başka bir bankada devam eden kredimizin olması başka bir bankadan gerekseme kredisi kullanama anlamına gelmez. Sadece kanun gereği gerekseme kredilerinde müracaat yaptığımız miktarın aylık taksit ödemeleri maaşımızın minimum yarısı kadar olması gerekir.! Bu niçin’den dolayı kredi kullanamaya biliriz. Bu durumda olanlar müracaat yapacağı kredi miktarını düşürüp bunla beraber kredi vadesini uzata bilirler.

Belge ve Güvence Eksikliğinden Dolayı Kredi Alamaya Bilirsiniz

Bankaların bir bir çok sizden kredi başvurunuz onay aldıktan sonrasında bazı belgeleri ve şartları ileri sürebilir. Talep etmiş olduğu bu şartlar kimi zaman müracaat meydana getirilen kredi miktarına göre değişiklik gösterir. Eğer ki yukarıda belirtmiş olduğumuz şeklinde kredi kullanım limitine takılırsanız ve öteki talep edilen şartlara uygun iseniz bu şartlar.

  1. Taşınmaz ipoteği
  2. Kefil

olacaktır. Bu tarz şeyleri eksikliği halinde gene talep edeceğiniz kredi miktarına ulaşamaya bilirsiniz. Ek olarak gene özellik ile banka şubesinden meydana getirilen başvurularda gelir belgeniz yoksa kredi alamıyor olabilirsiniz. Bu durumda olanlar için tavsiyem ise Akbank 20 Bin TL 48 Ay Vadeli Gelir Belgesiz Kredi başvurularını değerlendirmeleridir.

About admin

Check Also

Motosiklet Kredisi Veren Bankalardan En İyi 7 Tanesi

Daha oldukca sıcak memleketlerimizde yaz kış denilmeden tercih edilen motosikletler, artık banka kredileri ile oldukca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>