Network Marketing Ne Demek? Sistemleri Nelerdir?

Network Pazarlama ne demek olduğundan tutunda bugün sizlere Türkiye ‘de en fazlaca kullanılan sistemlerinden bahsedeceğiz. Ek olarak Network Pazarlama sistemlerinden dolayı vatanımızda mağduriyet yaşamış girişimcilerin yorumlarını’da gene yer vereceğiz. Senelerdir Network Pazarlama sistemleri ile fazlaca fakat fazlaca ciddi (3.000.000 TL) geliri ortalama 1 yıl içinde kazanan kişileri’de ek olarak sizlere yakından tanıtacağım. Sermayesiz olarak fazlaca para kazanmak mı istiyorsunuz? İşte sizlere fırsat.!

Network Pazarlama Nedir?

Network Marketin kelimesi İngilizce bir kelimedir. Türkçe olarak anlamı ise ”ağ pazarlama” ‘dır. Adından’da anlaşılacağı benzer biçimde tam pazarlama ağı kurulmasına denilen bir pazarlama tekniğidir. Bu sistem dünyada kabul gören en iyi pazarlama tekniğidir. Bunun en büyük sebebi ise ilk olarak meydana getirilen araştırmalar neticesinde en etkili satış reklamının ” TAVSİYE ” olmasıdır. Dolayısı ile bir fazlaca şirket bu sistem üstünden satış gerçekleştirmektedir. Network Pazarlama sistemlerinin firmalar tarafınca seçilmesinin bir öteki sebebi ise yüksek reklam maliyetlerinden kaçınmaktır. Firmalar yüksek reklam maliyetlerini tv yada gazete benzer biçimde gösterim organlarına vermekten ise kendisine iş ortağı olarak çalışan kişilere vermeyi tercih etmektedir. Böylece hangi kesime gideceği reklam yayınlarından ise doğru kesime giden girişimciler ile iş koşturmacasındadır.

Network Pazarlama Sistemleri Nedir ?

Türkiye’de benim gördüğüm iki çeşit Network Pazarlama sistemi mevcuttur. Bunların ikisininde adı gene İngilizcedir.

  1. Unilevel
  2. Binary

Bu iki sisteminde kendine özgü özellikleri vardır. İnanınki her iki sistem içinde’de değişik zamanlar içinde yer aldım. Şimdi sizlere bu iki Network sisteminin artıkları ve eksilerinden bahsedeceğim.

Unilevel Network Pazarlama Sistemi Nasıldır?

İçinde yer aldığım ilk Network Pazarlama sistemi Unilevel sistemiydi. Bu sistemde çalışan şahıs kesinlik ile Binary sistemine gore fazlaca daha çok kazanmaktadır. Sadece bu sisteminin öteki fena yanı ise Network pazarlama deneyimine haiz olmayan kişilerin süratli bir halde para kazanmasına pek fazla izin vermemesidir. Sistem sizi kayıt alan kişinin sonsuz olarak kendi altına kayıt alma imkanını sağlıyor ise organik olarak primi kaptırmak istemeyen Netwokcu tüm kayıtları kendi altına alacaktır.!

Satış ve pazarlama deneyimi olmayan bir girişimci ne yazık ki eğer girmiş olduğu Network Pazarlama firmasında eylemsiz gelir yok ise hiçbir gelir bu sistemde elde edemez.! Ek olarak benim bu sistemde rastladığım en rahatsız edici mevzu ise bloklama dediğimiz yöntemdir. Bloklama kısaca derinlik indikçe sizin kazancınızın azalması için altınıza aldığınız kişinin bir kaç paketini alt alta yapması ve kayıtlarını o derinlikten almasıdır. Bu şekilde işi siz götürseniz bile kazancınıza işi götürdüğünüz şahıs tarafınca bir blok atılmış olur. Doğal olarak firmalar bu problemi çözmek için ise kariyer sistemi koymaktadır. Sonsuz derinlikten gelir elde etmek isteyenler mecburen ilk ve ikinci altlarına belli miktarlarda kayıt alması gerekmektedir.

Binary Network Pazarlama Sistemi Nedir?

Benim en sevdiğim Network Pazarlama Sistemidir. Kesinlik ile elini süratli tutan bu sistemden kazanç elde edebilir. Herhangi bir Network tecrübenizin olmasına asla gerek kalmamıştır. Doğal olarak olur ise ek olarak gelir elde edersiniz. Binary sistemi yukarıdan aşağıya ve aşağıdan yukarıya doğru eşleşmeler ile elde edilmiş prim kazanç sisteminden oluşmaktadır. Bir fazlaca Network Pazarlama sisteminde Binary sistemi yer almıştır. Sisteme ilişik mevcud ekran görüntüsü ise şu şekildedir.

Binary Network Pazarlama Prim Sistemi

Sizlerin de ekran görüntüsünde gördüğünüz benzer biçimde yukarıdakiler mecburen alt kollarına kayıt almaktadır. Sağlı ve sollu ver eşleşmeden tüm ekip prim elde etmektedir.

Network Pazarlama Mağdurları, Dolandırıcılığı

Ülkenizde ve dünyada ne yazık ki network pazarlama mağdurları fazlaca fazla bir halde mevcuttur. Devletimizde bu mağduriyetinin yaşanmasının tek sebebi kesinlik ile denetim eksikliğidir. Bir düşünün bir network pazarlama şirketi kuruluyor, tüm yasal izinleri alabiliyor. Tüm denetlemelerden 6 ay süresince geçiyor. Sonrasında ne oluyor ise oluyor ve firmanın tüm parasına devlet el koyuyor.?! Bu işte sizce bir yanlışlık yok mu ? Bu neticeden şunu net olarak diyebilirim. Türkiye’de network pazarlama işine girecekseniz kesinlik ile elinizde tutulan bir ürünün satışı ile bu işe girmelisiniz. Eğer yatırım üstünde bir network meydana getirecek iseniz kesinlik ile ülke dışı ve yeni kurulmuş olan bir şirket olması gerekmektedir. Aksi taktirde gene kazanan siz olamaya bilirsiniz.! Tüm dolandırıcılığı ve mağdurları bu şekilde çıkmaktadır.

Network Pazarlama  Yasal Mı?

En fazlaca dört gözle beklenen bir öteki soruda acaba Türkiye’de Network Pazarlama sistemleri yasal mı ? Bunun cevabı eğer iş meydana getiren şirket hakkaten işini doğru bir halde yapıyor ise YASAL kısaca evettir. İşini doğru yapmış olup yapmamasını nereden anlarız derseniz firmanın yatırım mı yoksa ürün mü networku yapmış olup yapmadığına baka bilirsiniz. Eğer şirket elle tutulmayan bir yatırım networku ise ne kadar yasal izinleri almış olsa’da belli bir süre sonrasında ponzi olarak adlandırılarak kapatılacaktır. Dolayısı ile Network pazarlama mağdurları dünyaya gelecektir. Eğer ürün pazarlaması yapıyor ve bununda ağ pazarlamasını yapıyor ise güvenli olun devlet ile başınız bir sıkıntıya kolay kolay girmez.

About admin

Check Also

Kaldıraçlı işlem nasıl yapılmaktadır? Önemli 3 başlık

Forexe yatırım yapmak isteyen kişileri en oldukca cazip eden özellik olan kaldıraç, yatırımınıza 1:10, 1:100, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>