Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Bankalar çeşitli kampanya ve sıfır aidatla öğrencilere de kredi kartı hizmeti sunuyor. Öğrencilerin hemen hemen geliri olmayan kişiler oldukları için limitleri de 1000 TL civarında olacaktır. Azca bir limit şeklinde görünse de öğrenciler için bu olanak kafi ve değerlidir. Kredi kartı imkanının yanı sıra değişik mağazalarda yapacakları alışverişlerde de indirim olanağı sunulmaktadır. Bir çok banka taksit ve puan seçeneği ile işlem yapmaktadır. Talebe kredi kartı ödemesini zamanında yapmadığında ise faiz hesaplaması ise şu şartlarda yapılmaktadır; Ödenmeyen dönem borcunun asgari ödeme tutarına kadar olan kısmı için en fazla gecikme faizi üstünden, asgari ücret haricinde kalan borç için ise en fazla akdi faiz uygulanabiliyor ve akdi ve gecikme faizi ise Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafında açıklanıyor. TCMB tarafında son açıklanan akdi faiz oranı aylık %1,84, gecikme faiz oranı ise aylık %2,34’tür.

Kredi Kartı Alabilmek İçin Lüzumlu Genel Şartlar

  1. 18 – 25 yaş içinde olmak,
  2. Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportun fotokopisi,
  3. Türk vatandaşı olmak,
  4. Tüketici sözleşmesini imzalamak,
  5. Talebe belgesi, (Açık öğretimde okuyan öğrencilerin başvuruları bir çok banka tarafınca kabul edilmemektedir.)

Akbank

Kira,kesinti, okul ödemeleri için kredi kartı almak isteyen öğrencilere hizmet veren Akbank, tek bir sms ile hesabınıza 500 TL nakit imkanı sunuyor. Ek olarak taksitlendirme ve borç erteleme imkanları da mümkün olmaktadır. Müracaat formunu buradan doldurarak sizde kredi kartı alabilirsiniz. Bankanın kriterlerinizi değerlendirilip onaylanması durumunda kredi kartınız tarafınıza teslim edilecektir. Akbank exi26 kart yardımıyla aileniz size para transferi yaparken hesap tutarı ödemez.18-26 yaş içinde olmanız, ikametgah ya da yurtta kaldığınıza dair yazı, talebe kimlik belgeniz ya da üniversite kazandığınıza dair bir evrak ile müracaat yapmanız mümkün olmaktadır. Ek olarak Akbank talebe hesabı açarak da Akbank ATM’si bulamadığınız durumlarda öteki ATM’lerden işlem tutarı ödemeden para çekimi yapabilirsiniz. Daha çok data almak için tıklayınız.

exi26-akbank

Tüm eğitim masraflarınızda Akbank yanınızda.

Türkiye İş Bankası

İş’te Üniversiteli sloganı ile İş Bankası da öğrencilere kredi kartı imkanı sunmaktadır. Müracaat için kimlik kartı ve talebe belgesi kafi olmaktadır. Kredi kartını aldınız ilk yıl itibari ile kart tutarı ödemezsiniz. Temassız kredi kartı almanız da mümkün olmaktadır. Temassız üst limiti her çekim için 50 TL, toplamda 100 TL’dir. SMS ile başvuruda bulunmak için ÜNİK boşluk TC Kimlik Numaranı yazarak 4402’ye göndererek kart başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Alışverişlerinizde maxipuan kazanabilir ve çeşitli mağazalardaki indirim olanaklarından yararlanabilirsiniz. Sanal kart oluşturarak kolayca web üstünden alışveriş de yapılabilmektedir. Aidatsız kredi kartı almak istiyorsanız İş Bankası şubeleri vesilesiyle ya da 4402’ye AİDATSIZÜNİK boşluk TCKN yazıp SMS ileterek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Daha çok data almak için tıklayınız.

işte-üniversiteli

İş Bankası ile karşınızda İş’te Üniversiteli

TEB

Üniversite TEB Bonus Kart ile bonus üyesi olan tüm mağazalarda taksit seçenekleri ile alışveriş yapmak mümkün. Kazandığınız bonuslarla üye işyerlerinden parasız alışveriş yapabilirsiniz. Gönderim tutarı ödemeden istediğiniz adrese istediğiniz hediyeyi gönderebilirsiniz.Acil durumlarda camcı, çekici, çilingir çağırabilirsiniz. Bonuslarınızın yetmediği durumlarda 6 aya kadar taksit yapabilirsiniz. Beyaz perde ve tiyatroda %50 indirim, 0 hesap kullanım tutarı imkanı sunan TEB’de havale tutarı de bulunmamaktadır. İnternet üstünden başvuruda bulunmak için tıklayınız.

üniversite-teb

TEB’den üniversite öğrencilerine kredi kartı imkanı.

Ziraat Bankası

Bankkart Genç’te kredi kartı ve hesap kartı birleşti. Yapmak ihtiyaç duyulan alışveriş yaparken banka ya da kredi kartı seçeneklerinden istediğin kartı seçmektir. Hesabınızda para olmadığında  faizsiz /masrafsız fazladan alışveriş fırsatı sunan Harçlık Ön ödeme’ınızı KYK bursunuz ya da tahsil krediniziz devam etmiş olduğu sürece kullanabilirsiniz. SMS ile başvurmak için GENC BANKKART yazıp 4747’ye göndererek müracaat işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şubeye gitmeye gerek kalmadan EFT, havale işlemlerinizi gerçekleştireblirsiniz. Ziraat Bankası lisans öğrencilerine 500 TL limit vermektedir. 5 yıl süresince kart tutarı alınmamaktadır.

gençkart-ziraat

Hem banka kartı hem de kredi kartınız tek kartta hizmetinizde…

Hesap bakiyenizi “BAKIYE” yazıp 4747’ye SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Kredi kartı üstünden yaptığınız alışverişlerde kazandığınız bonusları anlaşmalı mağazalarda kullanabilirsiniz. 90 TL ve altı harcamalarınızı temassız kart özelliği üstünden gerçekleştirebilirsiniz. Kart özelliği ile günün her saatinde nakit ön ödeme çekilebilmektedir. Daha çok data almak için tıklayınız.

ziraat-alışveriş

Kartınız ile alışveriş yapmak fazlaca kolay…

Güvence Bankası

18-25 yaş arası gençlere kredi kartı hizmeti sunan Güvence Bankası, Bonus Genç kart ile sizden senelik kart tutarı alınmamaktadır. Restoran ve Cafelerde 20 TL bonus imkanı mümkün olmaktadır. Ekstrenizi, ekstre atlat yöntemi ile 1 ay erteleyebilirsiniz. Faizler ve ücretler ile ilgili daha çok data almak için tıklayınız. Hesap kesim tarihini göz önünde bulundurarak ödemelerinizi zamanında yapmanız gerekmektedir. Steam ve iTunes‘de 1 TL’lik bonus kazanabilmektesiniz. Peşin ödemek zorunda kaldığınız harcamalarınızda taksitlendirme yapabilmektesiniz. Buraya tıklayarak derhal kart başvurunuzu yapabilirsiniz. 50 TL ve üstü peşin yapacağınız alışverişleriniz için aylık %2,02 faiz oranı ile 3,5,6 8 aya kadar taksit seçeneklerinden faydalanabilirsin. Bunun için işlem yaptığınız sırada size sms geldiyse sms ile derhal başvurabilir, ya da işlemlerinizi hemen hemen ekstrelenmeden 444 0 333 Alo Güvence yada Güvence Şubelerinden başvurabilirsiniz. İşlem Taksitlendir’e İnternet Şubesi’nden başvurmak üstelik fazlaca kolay!

bonus-genç-garanti

Senelik kullanım tutarı ödemeden kredi kartınızı rahatça kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi

Talebe belgeniz ile başvurarak senelik üyelik tutarı ödemeden Play kart ile tüm hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Nakit ihtiyacınız olduğunda nakit ön ödeme çekebilir, taksit taksit geri ödeyebilirsiniz. Öteki hesaplara ya da telefon numaralarına para transferi yapabilirsiniz. Ödeme talimatı vererek ödemelerinizi kolay bir halde gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi’nin worl card özelliklerinin hepsini taşımaktadır. Sizde alışverişlerinizde play karttan faydalanabilir, ek olarak anlaşmalı tüm mağazalarda kullanabilirsiniz. Limit ise kişiden kişiye bakılırsa değişmektedir. İlk etapta bankanın verdiği limit ile işlem hayata geçirmeye başlıyorsunuz. Temassız kart kullanıyor iseniz 50 TL’ye kadar olan alışverişlerinizde gizyazı kullanmanıza gerek kalmıyor. İnternet üstünden yaptığınız alışverişlerde 10 TL, restoran harcamalarınızda 20 TL kazanabilirsiniz. Play Kart’a bu linkten başvurada bulunabilirsiniz. Açık öğretim üniversitesi öğrencilerine kredi kartı verilmemektedir. Kredi kartı alma şartlarını taşıyan öğrencilere ise ayrılacak limit 1300 TL’dir. Açık öğretim öğrencileri için kefilli müracaat imkanı bulunmaktadır.

play-card

Senelik kullanım tutarı ödemeden Play card’ınızı rahatça kullanabilirsiniz.

Kefilli Talebe Başvurusu İçin İstenecek Belgeler

Müracaat formuna ek olarak kefilin de kefalet formunu eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir.

  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportun fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Ücretli çalışmakta olanlar için çalışmış olduğunuz son aya ilişik maaş bordrosu
  • Özgür meslek erbapları için son yıla ilişik tasdikli vergi levhasının fotokopisi

VakıfBank

Üniversite öğrencilerinin gereksinimlerini karşılamak için hazırlanmış Like Card, tüm world kart özelliklerine haizdir. Kazandığınız para puanları alışverişlerinizde kullanabilmektesiniz. 10 TL’lik alışverişlerinizde 1 para puan sistemine bakılırsa düzenlenmiştir. Kazandığınız her puan iki kuruş değerindedir.

likecard-vakıf

10 TL’lik alışverişinizde 1 puan kazanın !

10 TL’lik bir ihtiyacınız için kullanmak istediğinizde 2000 puana haiz olmanız gerekmektedir. Alışverişte 12 aya kadar taksitlendirme imkanı vardır. 100 TL ve üstündeki alışverişlerinizde taksitlendirme mümkün olmaktadır. sadece taksitlendirme işleminin hesap kesim tarihinden ilkin yapılması gerekmektedir.Like Card temassız özelliği yardımıyla 50 TL’ye kadar olan alışverişlerinizde şifresiz işlem yapmanız mümkündür. Like Card tutarı senelik 12 TL’dir. Sadece e-ekstre kullanırsanız kart tutarı ödemek zorunda kalmazsınız. Aşağıdaki tabloda faiz oranları gösterilmektedir;

Alışveriş Faiz Oranı %1,84
Nakit Çekim Faiz Oranı %1,84
Gecikme Faizi %2,34

Beyaz perde biletlerinde %50 indirim, restoran ve kafe harcamalarında 10 TL World puan, web üstünden yapacağınız 100 TL’lik alışverişlerinizde 10 TL Worldpuan kazanabilirsiniz. Sizde İnternet üstünden başvuruda bulunmak ve World puan kazanmaya adım atmak için Tıklayınız.


About admin

Check Also

Özel İngilizce Kursu 2020 Fiyatları

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa illerimizde yabancı dil ağırlıklı kurs veren birçok merkez yabancı dil öğrenmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>