Osmanlı Saray Tavuk Çiftliği Kuran Kazanıyor! (Alış Satış İlanlar)

Hikayelerde hep duyduğumuz altın yumurta yumurtlayan tavuk efsanesi adete gerçek oldu! Osmanlı zamanından ırkı bugünlere kadar kalan ve adete yumurtası altın değerinde olan saray tavukçuluğu yeni girişimcilerin radarlarına takıldı. Sultan tavuğu diyede malum saray tavukçuluğu kısa bir sürede yüksek kar oranlarından dolayı kanatlı hayvancılık yapmak isteyenlerin gözdesi olacaktır. İşte haberimiz!

Sultan Tavukçuluğu Icra eden Kazanıyor!

Zamanı Osmanlıya kadar dayanan bu tavuk cins tavuklar içinde yer verilmiştir. Aynı paçalı güvercinler benzer biçimde paçası olan başlangıcında ve çenesinde tüyleri olan saray tavuğunun yumurtası tüm tavuk yumurtalarından daha kıymetli. Girişimcilerinde bu özelliği ilgisini çekmiş olacak ki şimdiden yatırımlar başladı bile. Ana vatanı Türkiye olan bu tavuk 1800 lü yıllarda cinsleri İngiltere ye götürüldü ve sonrasında da tüm dünyaya yayıldı. 2009 yılına kadar devletimizde bir tane dahi bulunmayan bu cins tavuğu rastlantı üstü kabul eden bir iş adamı yoğun çabaları sonrasında ülkemize kazandırdı. Şimdi artık bir oldukca hayvanat bahçesinde ve tavukçuluk ile uğraşanlarda dahi bulunabilen sultan tavuğu yumurtası ile üne kavuştu. Yumurtasının da ki protein değerinin öteki tavuklara nazaran kat kat daha çok olması yumurtasının da fiyatının tanesinin 28 TL kadar çıkmasına niçin oldu. Şimdilik azca bulunmuş olduğu için varlıklı sofraların kahvaltılarında noksan etmediği saray tavuğu yumurtalarını ülke haricinde da oldukça rağbet bulunmaktadır.haberlere mevzu olan sultan tavuğu yeni hayvancılık yapmak isteyenlere değişik iş fikirleri olarak önerebiliriz.

Hem yumurtasından hem kendisinden kazanın!

Sultan tavuğunun kendisinin azca rastlanan cinsler içinde yer alması kıymetini de bir fazlaca arttırmaktadır. Özellik ile koleksiyoncuların takibinde olan bu tavuğun fiyatı inanmayacaksınız fakat 600 TL başlayıp 3000 TL kadar çıkmaktadır.  Yumurtasının ve kendisinin bu kadar kıymetli olması 1000 tane yumurta tavuğundan ise 100 tane sultan tavuğu alınıp besicilik yapılmasının daha mantıklı hale gelmesine niçin oluyor. Yerden, ısıtmadan ve yemden en yüksek karlar ile yapılacak bu iş için bankalardan da hayvan kredisi alabilirsiniz? Yumurtası günde tek bir tane olması öteki cins tavuklara nazaran yarı yarı düşük olmasına niçin olmaktadır. Fakat yumurtasının fiyatı düzgüsel tavuklara oran ile %1000 daha kıymetli olması yatırım yapılması için oldukça geçerli bir niçin 😉

Osmanlı saray tavuk cinsi görünümü

Osmanlı saray tavuk eşeysel görünümü

Süs tavuklarına yönelik dernekler kuruluyor!

Bursa da kurulan Süs Tavukları ve Bahçe Hayvanları Yetiştirme Derneği yardımıyla Türkiye ‘de bir ilk yaşandı. Dernek tarafınca kurulan mezat usulü satış ile faklı cinslere ilişkin bir oldukca süs tavukları satışa çıkarıldı. 600 ‘in üstünde süs tavuklarının yer almış olduğu açık arttırmalar da tavuklar 100 liradan başlamış olan ve 10.000 liraya kadar çıkan fiyatlarda satış yapılmış oldu. Yeşil Yumurta Yumurtlayan Tavuk cinsileri dahil olmak suretiyle bir oldukca adı dahi duyulmayan tavukların açık arttırma ile satılmış olduğu bu mezat önümüz deki yıllarda İstanbul ve Ankara benzer biçimde büyük illerde de kurulması düşünülmektedir. Bursa ‘da Osmangazi ilçesindeki düzenlenecek olan açık arttırmalar ”ÇUKURCA ÇOK AMAÇLI TOPLANTI SALONUN’da yapılmaktadır. Osmanlı padişahlarından alınan hususi izin ile ismine kavuşan ” OSMANLI SARAY TAVUĞU ” da bu açık arttırmada boy göstermiştir.

Her tür cinsten tavuk alıp satmak isteyenler üreticilerimiz bizim aracılığımız ile Türkiye’nin her yanına parasız ilanlarını bırakabilirler.!

About admin

Check Also

Devlet’ten Tarım Hazine Arazisi Nasıl Kiralanır?

Ziraat yada da hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz için toplamda 3 milyar 400 milyon hazineye ilişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>