Özel Hastanelerin Diş Teli 2020 Yılı Fiyatları

Gelişimsel bozukluk, tamamlanmamış diş, yamuk ve çapraşık diş benzer biçimde nedenlerle dişlerdeki görüntünün düzeltilmesi amacıyla tedavi görmek isteyen birçok şahıs hususi hastanelerde diş teli fiyatlarını merak ediyor.

Ortodontik tedavi yöntemi dişlerdeki her türlü bozukluğun giderilmesi amacıyla diş tellerini her yaştan hasta yaptırabilir. Diş hekimliğinin hususi bir dalı olarak ortodonti diş hekimliği hizmeti veren birçok hususi hastanenin diş teli tutarları hastanelerde farklılık göstermektedir. Dişlerde ve yüzde bulunan her türlü düzensizliğin giderilmesi amacıyla ortodontik diş hekimliğine başvuruda bulunan hastalar hususi hastanelerde diş teli tutarları 2020 senesinde güncellenmiştir.

Ortodontik Tedavi Tutarları 2020

Diş ve çene anomalilerinini tamamlanmamış, ayrık, yamuk, çarpık dişlerin düzeltilmesine ortodonti tedavisi denmektedir. Ortodontik tedavi her yaştan hastaya kolaylıkla uygulanabilir. Her yaşta hasta grubuna bu tedavi uygulanabilmektedir. Dişlerinde kapama problemi olan, iskeletsel bir bozukluk olan ve çene yapısında ileri geri duruş bozukluğu olan her yaşlarındaki hastaya diş teli tedavisi uygulanabilir. Erken yaşlardaki hastalarda bilhassa 10/12 yaşlarda tedavinin başlatılması gelişimsel bozukluğun önüne geçilmesi için bir ön tedavi durumunda olup gülüş estetiği, pembe güzel duyu benzer biçimde hususi güzel duyu tedavileri de hususi hastanelerin ortodontistler tarafınca yapılabilir.

Tel tedavisi uzun devam eden ve sabır isteyen bir süreç olduğundan erken yaşlardaki hastalarda daha erken netice alınabildiği benzer biçimde erişkin hastalarda bu süreç birazcık daha uzun olabilmektedir. Tek çene ortodontik tedavilerde dişlerdeki çarpıklık durumuna nazaran averaj 6-8 ay, çift çene tedavilerde averaj 12-18 ay kişinin durumuna nazaran bu süre 2 yıldan uzun sürebilmektedir. Tedavi süresi kullanılan araç-gereç ve malzemenin kalitesi diş durumu benzer biçimde bir fazlaca etmen

Diş Teli Tutarları Iyi mi Belirlenir?

Diş teli fiyatını belirleme noktasında bir fazlaca etken bulunur. Her hastanın hikayesi değişik olduğundan diş, çene ve kemik yapılarına uygun olarak uygulanacak tedavi yöntemi değişeceğinden kişiye nazaran tedavi de gerekecek aparatlar diş teli fiyatlarını etkileyecektir. Kişiye hususi olarak uygulanan diş teli tedavisi klinik muayenesini ve uygulanacak tedavide kullanılacak ekipmanlara kadar birçok etmen fiyatlara yansıyacak ve fiyatların belirlenmesinde mühim bir rol oluşturuacaktır. Kişiye hususi olarak kişinin durumuna en uygun tedavi planlaması yapılmalı ve uzun devam eden tedavi süresince kullanılacak yöntemlere nazaran fiyatlar belirlenecektir.

2020 senesinde Diş Teli Tutarları Ne Kadar?

Diş teli tutarları Türk Diş Hekimleri Birliği tarafınca her yıl güncellenmektedir. Hususi hastaneler ve devlet hastanelerinde bu fiyatlar değişim göstermektedir. Rekabetin yüksek olduğu ortodonti  diş hekimliğinde fiyatlar hastanelerden kişiye hususi olarak belirlendiği için elektronik ortamlarda fiyatların açıkça yazılması etik değildir. Bundan dolayı hususi hastanelerde en güncel diş teli fiyatlarını öğrenmek için ortodonti diş hekimliklerinde klinik muayenesi olarak bir fiyat alabilirsiniz.

Metal diş teli tedavisi erken yaşlarındaki hastalara 12 -18 yaş grubundakilere uygulanır.

Diş Teli Tutarları Iyi mi Hesaplanır?

2020 senesinde  Türk Diş hekimleri Birliği tarafınca güncellenen diş teli tutarları minimum 2500 TL azami 6000 TL içinde değişkenlik gösterecektir. Tek çeneye uygulanacak tedavi için diş teli tutarları ile çift çene ye uygulanacak olan diş teli tedavisinde fiyatlar farklılık gösterecektir. Tek çene diş teli tedavisinde 2500 TL ila 3000 TL ‘ yi gözden çıkarmanız gerekecektir. Tedavi süresine ve dişlerin yapısal bozukluğuna nazaran uygulanacak olan tel tedavisine bağlı olarak fiyatlar farklılık gösterecektir. Bu fiyatların belirlenmesinde bilhassa kullanılan malzemenin özelliği kalitesi mühim rol oynamaktadır. Hususi hastanelerde Amerikan malı malzemeler kullanılırsa bu fiyatta mühim seviyede farklılık göstermesine sebebiyet verecektir.

Tel tedavisinde kullanılan malzemeler metal diş telleri, saydam ve porselen diş telleri, lingual braketler ve şeffaf plaklar diş teli çeşitleri olarak karşımıza çıkmaktadır. 2020 senesinde hususi hastanelerin diş teli fiyatlarını öğrenmek için tedavi olduğunuz diş hekiminizden ve Ortodontistinize başvurarak tutarları öğrenebilirsiniz.

Tel tedavisinde kullanılan saydam diş teli fiyatlarıyla metal diş teli tutarları içinde bin liraya yakın fiyat fark bulunmaktadır. Bunun yanında tel fiyatlarını etkileyen öteki durumlar ise şu şekilde sıralanabilir,

 • Tekli ya da çift çeneye hangisine uygulanacaksa diş teli yapısı
 • Dişlerin durumunu gösteren çarpıklık oranının ne kadar olduğu
 • Dişlerin ayrıklık durumu ve arasındaki aralığın miktarı
 • Diş etlerinin fazla görünmesi sebebiyle ekstradan uygulanacak olan pembe güzel duyu
 • Çene yapısının durumu önde ya da geri de olması
 • Damak çene darlığının ne durumda olduğu
 • Çenede belirgin olarak göze çarpan yapısal bozukluğun durumu benzer biçimde faktörler diş teli fiyatlarını etkilemektedir.

Yapılacak olan tel tedavisinde uygulanacak olan ortodonti işlemi için;

Türk Diş hekimleri Birliği tarafınca belirlenen 2020 Diş Teli Tutarları

 • Ortodontik fotoğraf için 50 TL
 • Ortodontik fotoğraf tetkiki 50 TL
 • Angle derslik 1  tedavisi 1695 TL
 • Angle derslik 2 tedavisi 2025 TL
 • Angle derslik 3  tedavisi 2715 TL
 • Açık kapanış tedavisi 2715 TL
 • Pekiştirme tedavisi 590 TL
 • Tek çene için aparey yapımı(vida hariç) 605
 • Çift çene için aparey yapımı 1095 TL
 • Yitik apareyin tekrardan yapımı 525 TL
 • Süratli maxiller genişletme apareyi 855 TL
 • Bant ve  braket çıkarılması 65 TL
 • Düz ark teli uygulamalı 240 TL
 • Tek diş Braket uygulamalı 155 TL
 • Pekiştirme aygıtı 590 TL
 • Durağan(durgun) pekiştirme  aygıtı 605 TL
 • Durağan(durgun) kapanış yükseltici uygulamalı 115 TL
 • Düz ark teli uygulamalı 240 TL

SGK Diş Teli Tedavisi Fiyatı 2020

Diş teli tedavisi görmek isteyenlerin en fazlaca ilgilenilmiş olduğu nokta  tedavilerin fiyatlarının ne kadar olduğudur. Tedavilerin hususi hastanelerde pahalı olması ağız ve diş hastalıklarından müzdarip hastalar diş teli tel fiyat arayışına girmektedir. Geçtiğimiz yıllarda tel tedavileri SGK tarafınca karşılanıyordu hastalardan bir tek kullanılan malzemenin tutarı eğitim ediliyordu. Devlet hastanelerinde yaşanmış olan yoğunluk ve rekabetin fazla olması benzer biçimde nedenlerle Diş teli tutarları 18 yaş altı için ücretsiz bir şekilde uygulanmaktadır. 18 Yaş altındaki hastaların tel tedavilerinde araç-gereç tutarı (ortalama 1500 TL) alınmaktadır. Sgk tarafınca diş teli tedavisinin ücretsiz bir şekilde karşılanması için;

 • Hastanın yaşlarının 18 yaş altında olması,
 • 18 yaş altındaki çocuğun babası ya da annesinden sigortalı olması,
 • Devlet hastanesinde tedavi görülmesi gerekmektedir.

18 yaş altı bile olsa hastalar hususi hastanelerde diş teli tedavisi görecekse şahıs sigortalı olsa dahi tel tedavisinin tutarı şahıs tarafınca karşılanmaktır.

Hususi Kliniklerin Diş Teli Tedavi Ücretleri 2020

Hususi Hastane Ücretleri ve Güncel Tutarlar için aşağıda verdiğimiz bağlantıları tıklayınız.


About admin

Check Also

Kepçe Kulak Estetik 2020 Güncel Fiyatları

Yüzde güzel duyu görüntüye haiz olmak için çeşitli estetikler bulunmaktadır. Burun estetiği, göz kapağı estetiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>