Pastane, Fırın Unlu Mamuller KOSGEB Destekleri Nelerdir ?

Tap taze unlu mamulleri ile pastalar, el işi poğaça, ekmekler ve kekler üretip açmış olduğunuz pastane  yada fırın da bu tarz şeyleri pazarlamak istiyorsanız KOSGEB sizlere desteklerini ÜST VE ALT NACE kodları ile sonuna kadar sağlamaktadır. Sizlere sunacağımız iş planı örneği ile siz de binlerce girişimci benzer biçimde devletimizden teşvik 50.000 TL den 150.000 TL kadar bağışlama teşviklerini oldukça rahat alabilirsiniz.

Unlu Mamullere Sağlanan KOSGEB Destekleri ( NACE KODU İLE ) Nedir ?

Unlu mamuller denildiği vakit içeriğine oldukça fazla ürün ve işletme projesi girmektedir. Derhal bunlardan bir kaç tanesini sayarsak en başta Fırın ve Pastaneler gelirken son yılların gözdesi ev yiyecekleri de oldukça revaçtadır. Kuracağınız bu işletmeler ile ekmek ve yaş  ile kuru pastalar üretebilir, yada herhangi bir imalattan ürünleri satın alarak pazarlamasını yapabilirsiniz. Her ne şekilde olursa olsun KOSGEB sizlere aşağıda yer edinen NACE kodları dahilinde teşviklerini ” YENİ GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI ” ve çeşitli kobiler için oluşturulan programlar dahilinde sağlamaktadır.

Fırın Pastane Unlu Mamumler KOSGEB Destekleri NACE KODU

Fırın Pastane Unlu Mamuller KOSGEB Destekleri NACE KODU

Bu kapsamda açacağınız işletme için ihtiyacınız olan aşağıdaki tüm imalat makinelerini ve teçhizatlarını devletimizden bağışlama olarak alabilirsiniz.

 • Buzdolabı
 • Mikser
 • Fırın
 • Cam vitrin
 • Tartılar
 • Kesim aletleri
 • Açma aletleri

Şimdi artık KOSGEB’in açacağınız herhangi bir ” UNLU MAMULLER ” sektörünü desteklediğini bildiğimize ve neleri bizlere bağışlama olarak sağladığını da öğrendiğimize bakılırsa bu imkanlardan iyi mi istifade edebileceğimize değinebiliriz.

Unlu Mamuller KOSGEB Destek Başvuruların Yapılması

Eğer sıfırdan unlu mamuller üstüne herhangi bir işletme kuracaksanız sizin için oluşturulan program ” YENİ GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI’ dır. Eğer mevcud bir bahsi geçen sektörde herhangi birinde işletmeniz var ise gene kurum sizlere desteklerini oluşturmuş olduğu bir oldukça program ile sağlamaktadır. İlk olarak sektöre yeni girecek olan girişimcilerin program dahilinde iyi mi bağışlama alacaklarından bahsedelim.

 • Yeni Girişimcilik Destek Programı Başvurusunun Yapılması

Eğer ilk kere bir unlu mamuller üstüne işletme kuracaksanız KOSGEB sizlere ” YENİ GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI ” üstünden destek sağlamaktadır. Kurum tarafınca unlu mamulleri yukarıdaki NACE kodları ile desteklendiği için kuracağınız işletmenin bir oldukça giderlerini geri almak için sırasıyla şua adımları sağlamalısınız.

 1. İlk olarak ” GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKASI ” almalısınız. Bunu ücretsiz bir şekilde iyi mi alacağınızı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi de bulabilirsiniz.
 2. Sonrasında e-kobi girişi alanından KOSGEB’e ilk kayıt işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
 3. Kayıt işlemi sonrasında oluşturduğunuz gizyazı ile tekrardan e-kobi girişi yapmış olup ” YENİ GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI ” başvurusunda bulunmalısınız.
 4. Size verilen gün vardığında hazırladığınız yada herhangi bir danışmanlık firmasına hazırlatmış olduğunuz pastane iş planı projesini sunum yaparak onay yaptırmanız gerekir.
 5. Onaylanan projeniz ile beraber 12 ay içinde lüzumlu olan öteki belgeler (KOBİ beyannamesi, Data dokümanı, İşletme gider belge / faturaları benzer biçimde ) ile müracaat işlemlerini şahsen bağlı olduğunuz KOSGEB il müdürlüğüne yapmanız gerektirme etmektedir.
 • KOBİ ‘ler Var Olan FIRIN / UNLU MAMULLER Üstüne Destek Iyi mi Alabilir ?

Daha ilkin unlu mamuller üstüne bir iş yeri kurmuş olabilirsiniz. Bu sizin KOSGEB’den destek alamayacaksınız anlamına gelmez. Eğer KOBİ iseniz ve devlete herhangi bir birikmiş vergi borcunuz da yoksa sizler içinde oluşturulan bir oldukça programdan rahatlık ile istifade edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Öncelikli olarak KOSGEB veri tabanına kayıt olmalısınız.
 • Giriş yaparak KOBİ beyannamenizi güncelle yapmalısınız.
 • Sonrasında aynı ekranda yer edinen destek programlarından ihtiyacınız olana müracaat yapmalısınız.
 • Başvurunuz kabul edildikten sonrasında sizden istenilen belgeler ile kendi birimimize müracaat yapabilirsiniz.

About admin

Check Also

Market Açmak İsteyen Girişimcilere KOSGEB’ den Hibe!

Şarküteri yada süper yada hiper market açmak isteyen yeni girişimciler bu yılda KOSGEB üstünden devlet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>