Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar (2020 GÜNCEL)

Kendi evinizi hayata geçirmeye karar verdiniz sadece evde ki hesap çarşıya uymuyor. Konut kredisi faizleri beklenenin üstünde seyrediyor. Yada tüm bu olumsuzluklara karşın evinizi köyünüzde ki bir bahçeye kurmaya karar verdiniz. Asla biri değilse, tabiat ile baş başa kalmayı, insanlardan uzaklaşmayı tercih ediyor olabilirsiniz. Hepsi prefabrik ev kredisi çekmek için kafi sebeplerdir. Aklınızda ki prefabrik ev kredisi fikrinin doğruluğunu teyit edelim.

Prefabrik Evlerin İyi ve Fena Yanları

Moralinizi bozmamak adına öncelikle iyi yanlarını sıralamak isterim.

 1. Montajı öteki evlere bakılırsa ergonomik olup, kısa sürede evinize taşınabilirsiniz.
 2. Evinizin kat sayısını arttırabilir, ilave yaptırabilir yada söktürebilirsiniz.
 3. Güzel duyu, temizliği kolay ve ekonomiktir.
 4. Bir yerden bir yere kolayca taşınabilir. (Çokta kolay değil doğal olarak)
 5. Öteki evlere nazaran depreme daha çok dayanıklıdır.
 6. Daha kolay ısınır, doğalgazdan kâr ettirir. Isı yalıtımı üst düzeydir.
 7. İstenilen her yere kurulabilir, tüm cepheler sizindir, şekli değiştirilebilir.

Bu kadar iyi yanı ile beraber birde fena yanları var. Hadi inceleyelim.

 1. Maksimum 50 ve 70 yıl içinde ömrü vardır. Öteki evlere bakılırsa daha kısadır.
 2. Şiddetli rüzgarlarda ses yapar, kalitesiz evler dayanıksızdır.
 3. Yalıtımı muntazam olmayan evler ses ve yağmur alabilir. (öteki evlerde de var kabul edebilirsiniz.)
 4. Kalitesiz evler her türlü sorundur. Başınızı sıkça ağrıtır.

Bu bilgilere bakılırsa, prefabrik evlerin öteki evlere bakılırsa oldukça daha avantajlı olduğu görülmektedir. Sadece prefabrik kredisi çekmeden ilkin iyi araştırma yaparak kaliteli bir ev satın  almak mantıklı görünüyor. Gelelim finansman elde eden bankalara ve fiyat araştırmasına..

Sahibinden isminde sitede sizler için bir araştırma yaptık. Aslına bakarsanız 20 bin lira bir ev satın alınabildiği benzer biçimde birazcık lükse kaçınca, fiyat 200 bin lirayı bulabiliyor.

prefabrik

Prefabrik ev kullanmanın avantajları olduğu benzer biçimde dezavantajları da bulunmaktadır.

Bir şirket 2+1 60 metre kare bir ev için 20 bin lira para istiyor. Evinizi, arsanıza, bahçenize, tarlanıza kuruyor ve kurulan prefabrik, villa, yalı, müstakil evi, çiftlik evi yada asla birini beğenmez iseniz yazlık olarak kurulabiliyor. Bu paranın içinde neler var derseniz,

Binanın taşınması ve montajı, boya harcamaları, sıcak ve soğuk su tesisatları, elektrik tesisatları,  (priz, duy vs. dahil) kapılar, dış çelik kapı,  kaçak akım rölesi ve çatı montajı, ısı yalıtımı, duş ve lavabo bataryaları, ayaklı lavabo, duş telefonu, klozet dahildir.  (ihmal etmeyin, firmalar uzak mesafeler daha çok taşıma parası isteyebilirler.)

Gene 170 metre kare 2 kattan oluşan bir prefabrik için 85.000 TL. fiyat istendiğini görüntüledik. Şirket ilanında vatandaşları depremden korkutarak depremden ilkin bizlere gelin benzer biçimde bir çarpıcı söz ile satış yapıyor. (Bizce etik değil 🙂 )

Bu evler için belediyeden bayındır izni mevzusunda detaylı informasyon almanızı da tavsiye etmekteyiz. Şu sebeple mesela tarlaya ev kursanız, yola cephesi olması gerekiyor, arsanız imarlı olmalı, firmadan statik hesap dosyası ve bayındır projesini firmadan alarak belediye götürmeniz gerekiyor. Bu ve detaylı bilgiler için Belediye Başkanlıklarını kesinlikle ziyaret edin.

Prefabrik ev kredisi veren bankalar

85 bin lira para isteyen şirket, öteki firmaya bakılırsa 56 yıl güvence vermiş ve duvar kalınlığından tutunda, kapıların biçim ve boylarına kadar anlatmış. E doğal olarak, 85 bin lira da azca para değil. Her her neyse, siz piyasada tek bir firmaya aldanmadan ilkin kesinlikle ve kesinlikle SAHİBİNDEN PREFABRİK EVLER linkimizi inceleyin. Tutarları araştırın ve sonrasında kredinizi hesaplayın. Kredi demişken sırada bankaların kredi avantajları var. Hep beraber göz atalım.

 • Türkiye finans prefabrik konut için kredi imkanı sağlıyor. Bilgileri buradan inceleyebilirsiniz.
 • Akbank şubeleri hem konut, hemde konut gereksinimleri için kredi vermeye devam ediyor. Peşinatsız Mortgage kredisini incelemelisiniz.
 • Halkbank prefabrik ev kredisi vermektedir. Halkbank evim ile kredinizi çekebilirsiniz.
 • Vakıflar bankası beton evler haricinde prefabriklere de finasnman sağlıyor. Ayrıntıları inceleyin.

Yetmedi mi?  Prefabrik ev kredisi veren bankalar şubelerinde giderek o vakit yerli yabancı yatırım ve mevduat bankalarından gereksinim kredisi çekebilir, hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Prefabrik Evlere Kredi Çıkar mı?

Prefabrik konutların dayanıksız olduğu düşünülmekte ve bu yüzden bankalar kredi verme mevzusunda imtina etmektedir. Sadece prefabrik üretimi meydana getiren firmaların artması ile bankalar da bu anlamda finansman sağlamaya adım atmıştır. Prefabrik kredisi veren pek oldukça banka bulunmaktadır. Bu bankaların başlangıcında Halkbank gelmektedir. Bazı üretici firmalar da müşterinin prefabrik alımlarını kolaylaştırmak amacı ile kendilerine finansman sağlamaktadır. Bu finansmanların faiz oranları genel anlamda yüzde 2 civarında olurken vadeler ise 120 ay olmaktadır.

Konut kredilerinde faizler yerinde durmak bilmiyor aşağıdaki çizelgede en düşük faizli konut kredisi veren bankalar listesini bulabilirsiniz. Güncelleme 2020 senesinde  tarihinde yapılmıştır.

2020 YILI EN DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ
BANKA ADI FAİZ ORANI MASRAF
Akbank %0,97 500 TL
Denizbank %1,09 865,20 TL
Güvence Bankası %1,09-%1,17 500,00 TL.
Halkbank %0,94 231 TL.
INGBank %0,99 750 TL.
İş Bankası (sigortasız) %0,99 500 TL.
Şekerbank %1,19 – %1,29 – %1,39 500 TL.
TEB %0,97 500 TL.
Vakıfbank %0,93 %5
Yapı ve Kredi Bankası %0,97-%0,99 500 TL.
Ziraat Bankası %0,94 YOK
Qnb Finansbank %1,23 %0,5
HSBC %0,99-%1,02-%1,14 190 TL.

Siz de prefabrik alımlarınız için banka kredilerine başvurabilirsiniz.


About admin

Check Also

Konut Kredisini En Düşük Faizli Yapılandıran Bankalar

Konut kredisi almak isteyenlere müjde. 2020 senesinde konut kredisi faizleri düşmüştür. Ek olarak konut kredisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>