PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu? (DOĞRU CEVAP)

PTT özelleştirildikten sonrasında nerede ise girmediği sektör kalmadı. Bunlardan en dikkat çekeni ise finansman sektörü oldu. Emekliye elde etmiş olduğu artı avantajlar ile verdiği müjdeler yardımıyla PTT oldukça ses getirdi. Kampanya dahilinde sağlamış olduğu faizsiz kredi imkanları ise en beğenilen yönü oldu. Hele birde 84 yaşına kadar kredi veriyor olmuş olması ise nerede ise tüm emeklilerin maaşlarını almak için PTT ‘yi tercih etmesine niçin olmuştur.

PTT Hakkaten Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

Kim istemez ki faizsiz kredi almak.! Bireysel gerekseme giderlerimiz için faizsiz olarak kredi alıp bunu birde 60  ay vadeli olarak geri ödemek ne kadar güzel olurdu dimi.? Peki  PTT emekliye faizsiz kredi veriyor mu ? sorusunun yanıtını bulmak için ben size bir sual soracağım. Bankaların ana gelir deposu olan FAİZ olmadan ayakta durmaları söz mevzusu mu. ? Bence kesinlik ile hayır.! Bu niçin ile üzülerek söylemem gerekir ki PTT dahil olmak suretiyle hiçbir banka faizsiz olarak size kredi vermez.! Fakat, şunu da göz ardı etmemek gerekiyor. Eğer, ihtiyacınız olan miktar 1.000 yada 2.000 TL benzer biçimde minik meblağlar ise o süre bazı istisnalar kapsamında faizsiz kredi alabilmeniz mümkündür. Bu istisnalar neler derseniz, derhal listeleyelim.

 1. Minimum vereceğiniz 2 otomatik ödeme talimatı (2 Otomatik ödeme talimatına hediye para kampanyası)
 2. Emekli maaşınızı PTT şubelerine taşımayı taahhüt etmeniz durumunda.
 3. Belli bir miktar işlem tutarı karşılığında
 4. Kredi kartı ve bireysel emeklilik sistemine dahil olmanız halinde

Benzer biçimde sizden şartlar isteyeceklerdir. Onun haricinde PTT’den yada herhangi bir bankadan faizsiz kredi alamazsınız.

PTT Emekliye Kredilerde Elde etmiş Olduğu En Büyük Imtiyaz Nedir?

Eğer emekli maaşınızı PTT şubelerinden alıyor yada almak için niyetine giriyor iseniz size kredi anlamın’da hakikaten oldukça güzel ayrıcalıklar sunacaktır. Kesinlik ile en büyük imtiyaz ise üst yaş sınırın nerede ise tahmin bile edilemeyecek kadar yüksek tutmasıdır. PTT anlaşmalı bankaların bir çoğundan 81 yaşına kadar kredi vadesi ile beraber toplam 84 yaşa kadar gerekseme kredisi kullana bilirsiniz.65 75 85 yaş üstü emeklilere kredi veren bankalar hangileridir? diye kendinize soruyor iseniz işte tüm bu bankalar PTT den emekli kredisini alanlar için meydana getirilen anlaşmalı bankalardır. Derhal merak edenler için bu bankaları listeler isek tablo şu şekilde oluşur.

 1. TEB
 2. ING
 3. Etken Bank
 4. Deniz Bank
 5. BURGAN BANK

PTT Emekli Kredisi Hesaplama İşlemi Iyi mi Yapılır?

Tüm gelir belgesine haiz çalışan yada emeklilerin belli bir miktar kadar kredi kullana bilme olanakları sağlanmaktadır. Bu olanaklar sizin hane başına düşen toplam gelirinize bakılırsa belirlenmektedir. Bundaki hesaplama işlemi için ise şu faktörler göz önünde bulundurulur.

 • Maaş miktarı + Kredinin Faiz Oranı + Vade Miktarı + Müracaat Yapılacak Kredi Miktarı

Bunların hepsinin ne kadar kredi kullana bileceğiniz mevzusunda faktörü oldukça fazladır. Detaylı bir halde açıklar isek sizlere şu detayları verebiliriz.

 • Maaş Miktarı: Kanun gereği aylık kredi taksit ödemeniz maaşınızın %50 oranını geçmemesi gerekmektedir. Şu demek oluyor ki diyelim ki 2.000 TL bir emekli maaşına sahipsiniz kullanacağınız kredinin aylık taksit ödemesi 1.000 TL geçmemesi gerekmektedir.
 • Kredinin Faiz Oranı: Yukarıdaki kriter için kullana bileceğiniz kredinin üst miktarını belirleyici unsura haizdir.!
 • Vade Miktarı: Oran azaldıkça gene ilk maddeye takılıp üst miktarlarda kredi kullanamaya bilirsiniz.!
 • Müracaat Yapılacak Kredi Miktarı: Aylık ödemeniz ilk maddeyi esas alacak şekilde kredi kullanmanız gerekmektedir. Yoksa müracaat krediniz onay almayacaktır.

Şimdi hesaplama işlemi için bu kriterleri göz önünde bulundurarak sizler için PTT tarafınca anlaşmaya varılan en uygun faizli kredi olanağı elde eden bankanın hesaplamasını BURADAN götürmek istiyoruz. Kredilerdeki faiz oranları özellik ile şu son zamanlarda o denli oldukça değişiyor ki sizlere buradan güncel faiz oranları ile hesaplama halletmeye inan korkuyoruz.! Vermiş olduğumuz bağlantıdan PTT ile antak kalma meydana getiren en düşük faizli kredi oranlarını bakılırsa bilirsiniz.

Emekliler PTT Kredisi Başvurunu Iyi mi Yapabilirler

Direkt PTT ‘den kredi başvurusunda eğer bulunacaksanız o süre PTT şubelerine şahsen gitmeniz gerekmekte siniz. Bunun sebebi para gönderme işlemleri dahi bir oldukça imkanı elde eden PTT İnternet bankacılığı hemen hemen kredi başvurusu imkanı sağlıyor olmamasıdır. Fakat, size şu şekilde bir yol göstere biliriz. Sonunda kredinizi PTT anlaşmalı bankalardan kullanacağınız için kredi başvurunuzu bu bankaların İnternet bankacılıklardan gerçekleştire bilirsiniz. Bunun için size iki banka önereceğim.

 1. Eğer 65, 70 yaş üstü iseniz BURGAN BANK (üst yaş sınırından dolayı)
 2. Düşük faizli olarak kredi kullanacak iseniz’de ING Banka ‘dır.

BURGAN BANK dan yana tercihini kullanacaklar için iyi mi kredi başvurusunda bulunulması icap ettiğini PTT Engelli Kredisi Veriyor Mu ? içerimde anlatmıştım. Onun için şimdi maddeler halinde ING Bankasın’dan iyi mi kredi başvurusunda buluna bilirsiniz, ona değineceğim.

 1. İlk olarak kullanmak istediğiniz kredi miktarını HESAPLAMA yapınız.
 2. Hesaplama işlemi sonrasında aynı sayfada yer edinen ” HEMEN BAŞVUR ” butonuna tıklayın
 3. Görselde olduğu benzer biçimde oluşturulan Kişisel Bilgilerinizi giriniz.”DEVAM”deyiniz.

  PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu Sorusuna Yanıt

  PTT Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor Mu Sorusuna Cevap

 4. Cep telefonunuza gelen SMS onay kodunu yeni oluşturulan kutuya giriniz.!
 5. Kredi detayları alanlarını doğru bir halde doldurunuz. (Eğer değişim yapmak istiyor iseniz yapınız)
 6. Eğer bizim bahsetmiş olduğumuz benzer biçimde #PTT Emekli Kredisi Hesaplama İşlemi Iyi mi Yapılır ? alt başlığındaki benzer biçimde kriterleri göz önüne alarak başvuruda bulunur iseniz kredi başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. Aksi taktirde sistem size ”Krediniz mevcut bilgilerle pozitif yönde değerlendirilememiştir.” uyarısı verilecektir.

Kredi başvurusunun cevabı size en kısa süre kısa bildiri olarak gelecektir.

About admin

Check Also

PTT Engelli Kredisi Veriyor Mu? (5 Bankadan Müjde)

Müjde, PTT yapmış olduğu 2020 senesinde 5 banka ile her kesime kredi vermektedir. Özellik ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>