PTT Engelli Kredisi Veriyor Mu? (5 Bankadan Müjde)

Müjde, PTT yapmış olduğu 2020 senesinde 5 banka ile her kesime kredi vermektedir. Özellik ile engelli maaşı alanlara 60.000 TL kadar 60 ay vadeli olarak kredi vermektedir. 2022 aylığını alan tüm engelli (özürlü) yurttaşlarımız bu olanaklardan 84 yaşına kadar yararlana bilmektedir. %40 ve üstü engelli olup 2022 maaşı alıyor iseniz ve belirtmiş olduğumuz aşağıdaki şartları’da taşıyor iseniz PTT engelli kredisi veriyor mu? sorusunun cevabı, evet olarak bilmenizi isteriz.!

Engelliler PTT’den Kredi Alabilmek İçin Hangi Şartları Taşımalıdır?

PTT’den antak kalma yapmış olduğu 5 banka üstünden engelli yurttaşlarımız kredi alabilmektedirler. Iyi mi ki 84 Yaşa PTT emekli kredisi 5 bankayla veriyor ise aynı şekilde engelli yurttaşlarımıza’da PTT bu imkanları sağlamaktadır. Sadece, bu imkanlardan yararlanacak olan engelli yurttaşlarımızın bazı şartları taşıması gerekmektedir.

 1. 18 Yaşından büyük olmaları gerekmektedir.
 2. En fazla 81 yaşlarında olmaları gerekmektedir. (Kredi vadesi ile 84 yaş)
 3. Kesinlikle 2022 engelli maaşı alıyor olmalıdırlar.
 4. Kredi notları düşük olmaması gerekmektedir. (düşük dahi olsa ipotek göstererek kredi alabilirsiniz.)  İpotekli ihtiyaç kredisi veren 3 süper banka
 5. Zihinsel olarak engelli olmaması gerekir
 6. Engelli maaşlarında haciz olmaması
 7. Engeli maaşını PTT ‘den alması (Bu tercihendir, sadece engelli vatandaşımız engelli maaşını eğer PTT şubelerine taşır ise işlemler oldukça daha süratli ve sorunsuz olarak tamamlanacaktır. Engelli maaşını e-devlet üzerinden taşıma işlemini gerçekleştire bilirsiniz.)

PTT’den Engellilerin Kredisi Başvurusu Iyi mi Yapılır?

PTT antak kalma yapmış olduğu 5 banka üstünden kredi olanağı sağlamaktadır. Bizim yapmış olduğumuz araştırmalarda PTT tarafınca sağlanan en büyük imtiyaz kesinlik ile üst yaş sınırına takılanlar içindir. Bir oldukça banka 65 yaş üzerine kredi vermez iken eğer maaşınızı PTT’den alıyor iseniz kredinin vadesi ile beraber 84 yaşına kadar kredi kullana bilirsiniz. PTT ile anlaşmalı olan bu bankalar ise şunlardır.

 1. AKTİF BANK
 2. ING Bank
 3. TEB
 4. Denizbank
 5. BURGAN BANK

Belirtmiş olduğumuz şartlara uygun iseniz ve 2022 denilen engelli maaşını PTT’den alıyor yada taşıdı iseniz bu ve PTT’den engelli kredisi başvurusunda 2 şekilde gerçekleştire bilirsiniz.

 1. İsmi geçen tüm bankaların şubelerinden

PTT hariç öteki 5 bankanın İnternet mobil bankacılık uygulaması yada Web sayfalarından. Sizler için seçmiş olduğumuz en düşük faizli veren BURGAN BANK üstünden bunun iyi mi yapılacağını adımladım.

 1. İlk olarak bankanın kredi başvurusu FORMU için giriş yapalım.
 2. Karşımıza çıkan alanları isteğimize uygun olacak dolduralım. (En fazla kredi miktarı olarak 40.000 TL vade olarak ise en oldukça 60 ay)
 3. Sonrasında öteki oluşturulan pencereye aşağıdaki örnekte olduğu şeklinde size uygun bir halde doldurunuz.PTT engelli kredisi başvurusunun yapılması
 4. Ondan sonra ”DEVAM” dediğiniz zaman sistem size ortalama olarak 30 sn içinde yanıt verecektir. Sistem yaptığınız müracaat miktarını onay vermese bile ne olursa olsun aşağıda bana da vermiş olduğu şeklinde bir kredi teklifinde bulunacaktır.

PTT engelli kredisi nasıl alınır

Teklif size uygun ise aynı sayfadan lüzumlu değişimleri sağlayarak kredi başvurunuzu tamamlaya bilirsiniz.

PTT Engelli Kredisinin Hesaplama İşlemleri Iyi mi Yapılır?

Adınıza ne kadar kredi çıkacağı peki iyi mi hesaplanır ? Yukarıda sizlerin de örnekte görmüş olduğunuz şeklinde banka bana istediğim kredi miktarını vermedi, peki niçin ? Bunun bir hesaplaması var dostlar. Bu hesaplama müracaat yapılacak olan kredi miktarı + aylık geliriniz ve kredi vadesi ile alakalıdır. Tüm bankacılık sistemleri müracaat yapacağınız kredinin aylık ödemesinin maaşınızın %50 oranını geçmeyecek şekilde çıkarmaktadır. Doğal olarak çekeceğiniz miktar kredinin o anki faiz oranı ile de ters orantılı olarak da değişmektedir. Bundan dolayı kredi faiz miktarı arttıkça, aylık ödemeniz de artacağı için faiz oranı’da kullanılacak olan kredinin miktarını değiştirir. Emekliler bankalardan en fazla ne kadar kredi çekebilir ? ‘de bunun açıklamasını daha ilkin detaylı olarak yapmıştım. Orandan da en fazla kullana bileceğiniz kredi miktarı 3 aşağıya 5 yukarı öğrene bilirsiniz.!

Engelli maaşına kredi veren bankalar başka hangileridir?

Engelli maaşı demek bir nevi emekli maaşı anlama gelir. Eğer bir devlet güvencesi altında maaşa haiz iseniz bankaların tamamı sizlere kredi imkanı elde edecektir. Özellik ile emekli maaşını taşımanız durumunda ciddi faiz indirimli gerekseme kredisi fırsatlarından yararlana bilirsiniz. Engellilere kredi veren bankalar listesini yinede yapmamız isterseniz, sizlere şu bankaları sıralayarak belirte bilirim.

 1. Türkiye Halk Bankası
 2. Ziraat Bankası
 3. Vakıf Bank
 4. Akbank
 5. Güvence Bankası
 6. Şeker Bank
 7. Türkiye İş Bankası

Bu bankalardan ‘da kredi notu değeriniz sorunsuz olması halinde kredi kullana bilirsiniz. Kredi Notu Nedir? Normalde Kaç Olmalıdır? bence bir göz atınız.!

PTT Engelli Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Engellilere kredi veren bankaların faiz oranları naturel olarak bankalara nazaran değişmektedir. Sizlere PTT aracılığı ile kredi alacağınızı var sayarak PTT anlaşmalı bankaların güncel kredi faiz oranlarını aşağıda listeledik. Listemizde yer edinen bu bankaların bir tek 60 aylık olarak değil tüm vadelere nazaran faiz oranları mevcuttur. Buna nazaran MART 2020 zamanı itibarı ile bu bankaların aylık kredi faiz oranları şu şekildedir.

AKTİFBANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
%2.69

 

ING 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
%0.89

 

TEB 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
%0.89

 

Denizbank 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
%1.69

 

BURGAN BANK 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
%1.19 %1.29 %1.29 %1.29 %1.29

Artık bu bankalardan istediğinize başvurunuzu istediğiniz şeklinde gerçekleştire bilirsiniz.!

PTT’den Engelli Kartı Iyi mi Alınır?

PTT den engelli kartı almak oldukça kolaydır. Esasen mevzu gereği PTT’den kredi başvurusu yaptığınız durumda banka size direkt bir kredi kartı verecektir. Fakat ben bir tek bir kredi kartı almak isterim diyorsanız o vakit ne olursa olsun başvurunuzu kimlik belgeniz ile beraber size en yakın PTT şubelerine yapmanız gerekmektedir. Sizin adınıza açılacak olan bir vadeli yada vadesiz mevduat hesabı ile beraber kredi kartınızı anında alabilirsiniz. Kredi kartını PTT ‘den almak için illa maaşınızı PTT ‘den almanıza ‘da lüzum yoktur.

PTT ile iş birliği içinde kredi veren DENİZBANK sizlere mükemmel imkanlar ile kredi olanağı sağlamaktadır. 60 aya kadar tüm vadeler için MART ayımız için uyguladığı en fazla faiz oranı aylık %1.69 olmaktadır. Kredinin geri ödeme tablosu ise değişik vadelere nazaran şu şekilde oluşur.

Denizbank Emekli Kredisi Faiz Hesaplama
Miktar 24 Ay 36 Ay 60 Ay
5.000 TL 265,19 TL 197,05 TL 144,82 TL
10.000 TL 530,39 TL 394,09 TL 289,63 TL
15.000 TL 795,58 TL 591,14 TL 434,45 TL
20.000 TL 1.060,78 TL 788,19 TL 579,27 TL
25.000 TL 1.325,97 TL 985,24 TL 724,08 TL

DenizBank kredi başvurusunu evinizden derhal yapmak için buradaki👉 https://bit.ly/2Sud3Lz formu doldurmanız yeterlidir. Lütfen içeriğimiz hakkında sual sormaya çekinmeyin. Soracağınız tüm sorular hepimiz için oldukça değerlidir.!

About admin

Check Also

Motosiklet Kredisi Veren Bankalardan En İyi 7 Tanesi

Daha oldukca sıcak memleketlerimizde yaz kış denilmeden tercih edilen motosikletler, artık banka kredileri ile oldukca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>