PTT Kart Hesap Numarası Nerede Yazar? (16 Hanelidir)

PTT Müdürlüğü tarafınca tüketicilerin ve Postane müşterilerinin kurum üstünde oluşturdukları numara alan kişi hesap numarası olarak adlandırılır.  Postaneden edilinen kart için hususi işlemler in kolaylıkla yapılması için verilen kart ile para yatırma ve bankacılık işlemleri için ne olursa olsun hesap numarasının olması gereklidir. Bankacılık işlemlerinde kolaylıkla işlem yapma özelliği sunan hesap bilgilerini öğrenmek ve işlem yapabilmek için ne olursa olsun kişiye hususi olarak oluşturulan hesap numarasının öğrenilmesi ve erişilmesi gereklidir. Hesap numarası olmadan havale, eft ve para yatırma işlemlerini yapamazsınız. Bu yüzden bir başkasının hesap numarasına para transferi yapmak istiyorsanız ne olursa olsun PTT kart hesap numarasını öğrenmeniz ve bu hesaba para yatırmanız gereklidir. Ek olarak kendi hesabınıza başkasının para yatırması için de sizin kart numarasına ihtiyacınız olacaktır.

Ptt alan kişi hizmetleri ile hesap numaranızı talep ederek sorgulama öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Zira kart üstünde hesap numarası yazılı olmadığından PTT kart hesap numarasını öğrenmek için müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

PTT Kart Hesap Numarası Nerede Yazar?

PTT Bank’ta hesabı bulunan tüketiciler para işlemlerini geçirme ve bankacılık işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmeleri için ne olursa olsun Kart Numarasına gereksinimleri olacaktır.

Kartın Neresinde Yer Alır?

Hesap numarası 16 hanelik olan numaradır ve ilk haneleri şube kodu olarak geçer Her PTT şubesinin kodu değişik olduğundan kartı edindiğiniz şubenin kodu kartın ilk haneleri olarak belirlenir. 4 ya da  5 hanesi şube kodu geri kalan 12 hanesi  de hesap numarası olarak belirlenen  toplamda 16 hane olan hesap numarası PTT banka kartının ön ya da arka yüzeyinde de bulunmaktadır. Yalnız ön yüzeyinde çoğu zaman kart numarası bulunmaktadır. Bu yüzden kart numarası ile hesap numarasını birbirine karıştırmamakta yarar vardır. Para yatırma havale ve eft işlemlerinde hesap numaranızın ne olduğundan güvenli olmak isterseniz bu durumda IBAN numarasını da bankacılık işlemlerinizde kullanabilirsiniz. Bu IBAN numarası da kartı ilk edindiğinizde kart ile beraber hesap cüzdanı olarak verilen karton kağıttan erişebilirsiniz. Kartın ön yüzeyinde hesap numarası yazmak ta ve gene devamında alan kişi numarası yer verilmiştir. Kart ön yüzeyinde yer edinen hesap numarasının haricinde hesap numarası nerede yazar merak ediyorsanız IBAN numarasından da hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

PTT Kart Hesap Numarası Nerede Yazar?

Kart numarası toplamda 26 haneden oluşmaktadır.

Iban numarası olarak hesap numarasının da şube kodunda beraber yer almış olduğu bu numara kartın arka yüzeyinde yer alır. IBAN numarası toplam 26 haneden oluşmaktadır. 26 haneden oluşan ve ilk 10 hanesinden sonrasında gelen 16 haneden ilk 4 hane olan şube kodu çıkardığınızda geriye kalan 12 hane hesap numaranızdır.

En Çok Puan Kazandıran Avantajlı Kredi Kartlarına göz attınız mı?

PTT Kart ve PTT Bonus Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Gerçek kişilerin hesaplarından nakit çekimi yapabilmelerini elde eden ve anlaşmalı olunan kurumlardan satmaca vb. ödemelere olanak tanıyan bir kattır. Kartın en mühim özelliği aidatsız oluşudur. Ek olarak bu kart web üstünden yapılacak olan alışverişlere de olanak tanımaktadır. Bu işlem için kartın üç boyutlu secure kısaca güvenli alışveriş hususi durumunu etken hale getirmeniz gerekmektedir. İşsizlik maaşı vb. ödemeler de PTT şubelerine yapıldığı için kartınız yardımıyla kolayca maaşınızı çekebilirsiniz.

PTT kartı alabilmek için PTT şubelerine başvurmanız gerekiyor. Adınıza bir hesap açılacak ve bu hesap için 5 TL ödeme yapacaksınız. Eğer kartınızı kapatmak isterseniz bu işlem tutarı olarak verdiğiniz meblağ size iade edilir. Müracaat yaptıktan sonrasında PTT başvurunuzu inceleyecek ve eğer kabul ederse kartın basım işlemleri yapılacaktır. Müracaat sonrası 1 ay içinde kartınız elinizde olacaktır.

 PTT Tarım Kart Nasıl Alınır? içeriğimizden detaylı informasyon alarak PTT’ nin çiftçilere sunmuş olduğu kart ürünü olan Ziraat Kart başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kartınızın basılmış olduğu tarafınıza bildirildikten sonrasında iki ay içinde kartı teslim almanız isteniyor. Eğer bu sürede kartı almazsanız iptal ediliyor. PTT kart ile pek oldukca işlem yapabilmektedir. Organik gaz, cep telefonu satmaca ödemesi, elektrik ve su faturaları, bakiye sorgulama, para yatırma, para çekme, kredi kartı borç ödemesi ve havale şeklinde işlemler yapılabilmektedir.


About admin

Check Also

Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

2020 senesinde tüm emeklilere 1.000 TL. tutarında emekli ikramiyesi yatırılacağını bildirdi. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>