PTT Trafik ve Kasko Sigortası 2020 Güncel Fiyatları

Devlet Destekli Sigorta Meydana getiren Kuruluşlar

Yükselen sigortalar sebebiyle birçok vasıta sahibi soluğu Ziraat Bankası ve PTT şubelerinde aldı. Vasıta sahiplerinin mecburi trafik sigortası tutarları ile aslına bakarsan başı dertte. Bu kadar duyarlı bir mevzunun istismarını meydana getiren ve ucuz sigorta yapılıyormuş şeklinde toplumsal medyada meydana getirilen paylaşımları gündeme gelen haberi araştırdık. PTT vasıta sigortası yapıyor mu? Son zamanlarda araçlarını sigortalamak isteyenlerin fiyat arayışlarına girmekte ve %20’lik bir indirim yapıldığı mevzusu vatandaşın aklını karıştırmaktadır.  Ziraat sigorta şirketi araç sigortasını indirimli yapıyor diye bir haber günlerdir paylaşılıyor  Peki hakikaten indirim söz mevzusu mu?

ptt-sigorta

PTT Mecburi Trafik Sigortası yapıyor.

PTT Vasıta Sigorta Tutarı Ne Kadar?

PTT ve Ziraat bankası ucuz trafik sigortası yapıyor diye toplumsal paylaşım sitelerinde paylaşılan haberlerin doğruluğunu araştırdık. Bankaların mecburi trafik sigortası kapsamında vasıta sigortalarını yaptığını biliyoruz. Bilhassa Ziraat Sigorta 301 TL vasıta sigortası yapıyor diye paylaşılan ve kısa süre içinde her insanın haberdar olduğu bu haberin doğruluk oranı var fakat bu motosiklet için meydana getirilen sigorta belgesinin paylaşımıdır. Her insanın aklını karıştıran ve ucuz sigorta yapılıyormuş şeklinde yansıtılan bu paylaşımın doğruluk oranı var fakat dediğimiz şeklinde motosiklet için yapılmış bir sigorta bulunduğunu belirtelim. 500 liradan aşağı bir sayı alınması mümkün değildir.

301 lira lik bir sigorta alınamayacağını mecburi vasıta sigortalarının bilhassa de otomobillerin sigortalarının 500 liradan başladığını hatırlarsak bu haber yanıltma amaçlı bir paylaşımdan ibaret olduğu anlaşılmaktadır. En düşük trafik sigorta prim tutarı 500 liradan başlarken bankaların 301 liradan sigorta yapması aslına bakarsan ihtimaller içinde bir durum değil. Ziraat sigorta da hususi bir şirket olduğundan  tutarları aşağıya çekme şeklinde bir eğilimleri olması imkansız. Öteki sigorta şirketlerinde ve Ziraat sigorta da herhangi bir indirim söz mevzusu bile değildir. Bu şekilde aracın sigorta primleri ruhsat sahibine, risk durumuna ve plakaya gore değişim gösterdiğinden düz bir sayı üstünden sigorta ödemek söz mevzusu değildir.

ptt-araç-sigortası

PTT Vasıta Sigortası

PTT Sigorta Hususi Şirket mı?

PTT sigorta Ptt bünyesinden en geniş ürün seçeneğiyle, en kısa sürede en uygun fiyatlara ulaşmalarını sağlamak için kurulan bir sigorta platformudur. PTT Sigorta, Mapgre, Ankara Sigorta, AIG, AXA Sigorta, HDI, Generali, Güneş Sigorta, Groupama ve RaySigorta şirketlerinin aracılık hizmetlerini yapmaktadır. PTT sigorta şirketi tüm bu şirketlerin fiyatlarını kolaylıkla önümüze getirerek kendimize en  uygun olan trafik vasıta sigortası primlerinin aralarında seçim yapmayı kolaylaştırmaktadır.

Iyi mi Başvurulur?

Ptt sigorta müracaat işlemlerini en yakın postane şubesine giderek, ihtiyaca uygun sigorta için gişe görevlisine başvurarak, trafik sigortası prim ödemesini yaparak PTT güvencesi koruması altına girebilirsiniz. PTT sigortanın şirket olmayıp yalnız aracı bir şirket bulunduğunu ve 9 sigorta şirketinin aracılık hizmeti yaptığını ve anlaşmalı olarak 9 firmanın fiyatlarını uyguladığını biliyoruz. Bu şirketlerin vasıta durumuna gore çıkan bilgilerini trafik sigorta prim tutarının ne kadar ödenmesi icap ettiğini bu sigorta şirketlerinin ana ekranından görerek bir fiyat istediğinden bu fiyat aralıklarından araca en uygun olanın seçilerek yapılması en uygun olanıdır.

Sigorta Fiyat Teklifi Sorgulama

Sbm trafik sigorta sorgulama isminde yazımızda, tüm sigortacıların teklif sorgulama işlemi görüntülenmektedir. PTT sigorta şirketlerinin aracılık hizmetini meydana getiren ve bu şirketlerin uyguladığı prim miktarlarına gore vasıta sahibinin ödemesi ihtiyaç duyulan prim tutarı belirleyen bir şirkettir ve sigorta Postaneden de yapılabilir. Otomobil sahiplerinin PTT sigorta şirketinden de sigorta yapmaları mümkündür.

PTT sigorta öteki sigorta şirketlerinden karşılaştırma tutarları buradan alabilirsiniz.

ptt-trafik-sigortası-ücret-sorgulama

Bu ekran yardımı ile trafik sigortası tekliflerini öğrenebilirsiniz.

Ziraat sigorta şirketi kesinlikle aracı noter huzurunda aldıktan sonrasında gideceğiniz ilk yer olsun. Buradan aracınızı için verilen prim tutarı öteki sigorta şirketlerinden güvenilir olun daha azca olacaktır. Ziraat sigortadan aracı sigortalama işleminden sonrasında bulunduğunuz yerde bulunan Güvenlik müdürlüğüne giderek yeni bir plaka alabilir ve ruhsat aldıktan sonrasında tüm işlemleri bitirebilirsiniz. Sigortalar dediğimiz şeklinde aracın plakasına, risk durumuna ve ruhsat sahibine gore belirlendiğinden kendinize uygun olarak çıkan sigorta priminin en uygun olanını aslına bakarsan Ziraat sigorta size çıkaracaktır. Toplumsal medyada her gördüğümüzü inanmadan ilkin sorgulama yapmamız  ve gerçekleri çarpıtan bu paylaşımların gerçeklik payının olup olmadığını araştırarak öğrenebilirsiniz.

Sizde PTT ve Ziraat Bankası şeklinde vasıta sigortası meydana getiren kurum ve kuruluşlar ile Kamunun Sigorta hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Derhal en uygun sigorta imkanlarına başvuruda bulunabilirsiniz.


About admin

Check Also

Devlet Kaç Yılda Bir Diş Protezi Takıyor?

Devlet’in Taktığı Diş Protezi Yenileme Süresi Ne Kadar? Ana dişlerimizi bir çok süre geçirmiş olduğumuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>