Restoran, Lokanta Kuracaklara Altın Nitelikli Tavsiyeler

Sıcak yiyecek sektörüne dahil olacaklar için altın niteliğini taşıyan tavsiyelerde bulunacağım. Eğer açacağınız yeme sektörüne dahil bir işletme özellik ile aileye hitap ediyorsa bu tavsiyelerimizi kesinlik ile göz ardı etmemenizi tavsiye ederim. Zira bu önerilerimiz ile hedeflediğiniz alan kişi potansiyelini fazlaca acele sürede yakalaya bilir, ciddi gelirlere imza atabilirsiniz.

Lokanta kuracaklar lütfen bu tavsiyelerimizi göz önünde bulundurun!

Sıcak yiyecek sektöründe sıcak paranın bulunduğunu çoğumuz tarafınca bilinmektedir. Kar payının da oldukça yüksek olduğu göz önünde bulundurursak bu sektöre yatırım yapılması günümüzde oldukça mantıklıdır. Sadece sektörde fazlaca fazla rakibiniz bulunduğunu unutmamanız ümidiyle. Bu niçin ile kesinlikle rakiplerinizden üstün olmanız koşul. Aksi taktirde her ne kadarda ürünleriniz rakiplerinize karşın kaliteli olursa olsun istediğiniz alan kişi kitlesini yakalamaya bilirsiniz. Dolayısı ile fazlaca kısa sürede iflasını göstere bilirsiniz. Sadece sizlere öyleki bir başarı hikayesi anlatacağız ki yiyecek sektöründe başarısız olma şeklinde bir ihtimaliniz olmayacak. Eğer bu detayların hepsini uygularsanız minik çaplı dahi açacağınız lokanta yada restoranlarınız fazlaca kısa sürede zincirleme bir halde Türkiye geneline yayılacaktır. Bunun garantisini şimdiden sizlere ben veriyorum.

Lokantacılıkta başarının altın sırları nedir?

Her sektörde olduğu şeklinde lokanta sektöründe de rakipleriniz den üstün olmak için farkındalık yaratmanız şarttır. Bu farkındalıklar aslına bakarsak gösterişten ziyade hakkaten günümüzde olması gerekenlerdir. Ufak çapla başlayıp adını kısa sürede Marmara ve iç Anadolu bölgesinde duyuran ” KÖFTECİ YUSUF ” bu başarıyı elde eden sıcak yiyecek sektöründe yer edinen firmaların bence en başlangıcında gelenlerindendir. Sıklık ile şahsım tarafımdan da ziyaret ettiğim bu şirket fazlaca ciddi bir alan kişi potansiyeline haiz bir kuruluştur. İşletmenin başarıyı yakalaması fazlaca fazla uzun süre almadı. Şöyleki bir işletmeyi incelediğimde hakkaten şirket müşterinin istediğini tam anlamı ile vermektedir. Doğal olarak üstüne birazcık daha ilaveler edilebilir fakat bence bu hali ile de rakiplerinden oldukça iyi bir konumdadır. Peki ” KÖFTECİ YUSUF ” bu başarıyı bir tek ürettiği leziz köfteler ile mi elde etti ? bence kesinlik ile hayır. İşte örnek alınacak bir lokantanın dikkat etmiş olduğu kriterler.

 1. Süratli servis: Aç olan hepimiz sabırsızdır. Siz ne kadarda leziz bir yiyecek menüsüne haiz olun eğer müşteriyi aç bir halde bekletiyor sanız tekrar o müşteriyi kesinlik ile beklemeyin. Bu niçin ile kesinlikle yeterince personelden daha çok çalışana haiz olun.
 2. Çaydan kahveden para almayın: Alan kişi yiyecek tüketmese dahi çaydan yada kahveden para almayın. Tekrar ki sefere o alan kişi sırf çay, kahve de parasız deyip yiyecek için sizi tercih edecektir.
 3. Ürün kalitesine dikkat edin: Yiyecek sektörü fazlaca duyarlı bir sektördür. Ürünleriniz kaliteli ve leziz olması gerekiyor. Bundan dolayı kaliteli ürünleri tercih ediniz.
 4. Mekan temizliği: Yiyecek sektöründe temizlik de bir fazlaca önemlidir. Başka iç mekan olmak suretiyle özellik ile wc, lavabolar fazlaca fakat fazlaca temiz olmalıdır.
 5. Çocuk oyun alanları: Çocuklu aileler rahat bir yiyecek yemeyi hep hayal eder. Ondan dolayı çocuklar için oyun alanı köşesi kurdurmayı tavsiye ederim.
 6. Bolca çeşit ve değişik ürünler: Hepimiz her yemeği yemeyebilir. Bu sebepten dolayı varlıklı bir menüye haiz olmanız size rakiplerinize karşı avantaj elde edecektir.
 7. Çalışan elaman kalitesi: Çalışan iş ortaklarınız son aşama kibar ve temiz olmalıdır. Özellik ile saç, sakal ile tek tip giyim oldukça önemlidir.
 8. Kokusuz ortam: Fakat güzel fakat fena olarak yiyecek yenilecek alan dahil olmak suretiyle lokantanın hiçbir yerinde koku olmaması gerekir. ( abartılmış güzel kokular dahil özellik ile yaşlıları rahatsız edebilmektedir. )
 9. Kredi kartı ile ödeme seçeneği
 10. Ulaşım kolaylığı: Müşterinizin size ulaşımı için en iyi yeri belirlemeniz gerekir. Ana caddeler ilk tercihiniz olmalıdır.!
 11. Varlıklı aparat: Ana menünün yanında varlıklı bir aparat sunmak size kazandıracaktır. ( soslar, tereyağları şeklinde )
 12. Paket servisi: Evinden çıkmak istemeyen müşterilere de hitap etmeniz size + bir gelir sağlar.
 13. Bahçe: Özellik ile yaz ayları için güzel bir atmosfere haiz bahçeli bir lokanta, restoran rakipleriniz için ciddi bir avantaj size elde edecektir.
 14. Mescit: Daha fazlaca yol boylarındaki lokantalar için kesinlikle bir Mescide haiz alan inşa ettiriniz.
 15. Jenerik bir isim: Sektörünüze ilişkin jenerik bir isim işletmenin tavsiyesi için ve akıllarda kalması için gereklidir.
 16. Otopark: Özellik ile kent içinde bir lokantaya haiz değilseniz kesinlikle geniş bir alana haiz otoparkınız olması gerekir.

Bu saydıklarımızı lokanta kurmadan ilkin dikkate alın kesinlikle kazananlar içinde yer alırsınız. Mevzuya ilave etmek isteyenler olursa yorumlara yaza bilirler. 🙂

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>