Saç Boyama 2020 Fiyatları (ÖNEMLİ TAVSİYE)

Her hanım aynaya baktığında kendini güzel ve bakımlı görmek ister. Kendinde değişim yapmak isteyenler için en kolay yol saç rengini değiştirmektir. Saçlar her kadının en olmazsa olmaz aksesuarıdır. Saçlarında dönem dönem değişim yapmak ve görüntü değiştirebilmek için bir oldukca hanım güzellik merkezlerinin ve kuaförlerin kapısını çalmaktadır. Kuaförler saçlara meydana getirilen işlemlerden ayrı ayrı ücret talep etmektedir. Meydana getirilen işleme nazaran kesim, şekillendirme boyama şeklinde her işlem için ayrı ayrı ücret talep eden kuaförlerde en oldukca boyama tutarları dikkat çekmektedir. Saça yapılacak renk açma işlemi  kısa ve uzun saça, hacmine ve durumuna nazaran değişmektedir. Kuaförler kişiye hususi saçın uzunluğuna ve kısalığına nazaran fiyat belirlerken bunun yanında kişiye uygulanacak olan işlemlerin sayısını da göz önünde bulundurarak fiyat çıkarmaktadır. Uzun saçların tutarları daha pahalı olduğu şeklinde kısa saçlar daha ucuz yoldan renklendirilebilir. Hanımefendilerin son zamanlarda ombre, sombre şeklinde işlemleri çoğunlukla talep etmesi kuaförlerin saç fiyatlarında ayrı fiyat uyguladıkları da bir gerçektir. Bir kuaför daha azca fiyat çıkarırken başka bir kuaför aynı işlem için daha çok ücret talep edebilir. Saç Boyama tutarları 2020 senesinde ne kadar? sorularınızın yanıtlarını yazımızda cevapladık.

Saç Boyama Tutarları Iyi mi Belirlenir?

Saç boyama tutarları saç boyasının kalitesine nazaran belirlenir. 50 liraya saç boyanabilirken 500 liraya da saç boyatılabilir. Kumral, bebek kumralı, sarı saç hanımefendilerin kuaförlere giderken hayalini kurduğu renkler içinde devamlı vazgeçilmezler içinde içeriyor. Kumral yada sarı saçlı olma düşsel ile birçok hanım güzellik merkezlerine giderken yüklü bir fiyatı ödemeyi göze alarak gidiyor. Saç boyama işlemlerinde akıtma, keratin bakımı, sabitleme, saç açıcı şeklinde birçok işlemden geçtikten sonrasında nihayet istenen saçın rengine ulaşılabiliyor. Bu da meydana getirilen işlem sayısını artırdığı şeklinde fiyatlarını da artırıyor. Her işlem için ayrı bir ücret talep eden kuaförler işlem sonunda kişiden 500 tl ye yakın fiyat çıkarıyor. Bayanlar saç boyama işlemi yaptırmadan ilkin ne olursa olsun evvelinde bir fiyat araştırması yapması ve kuaförlerden saçı için bir fiyat alması büyük ehemmiyet arzediyor.  2020 senesinde geçerli Berberler ve kuaförler esnaf ve sanatkarlar odası tarafınca belirlenen saç boyama ve her türlü işlem için kuaför fiyat tarifesi aşağıdaki gibidir.

2020 Senesinde Saç Boyama Tutarları Ne Kadar?

Malum hanımefendiler erkekler şeklinde her hafta kuaföre gitme şeklinde bir alışkanlıkları yok fakat kırkta yılda da bir olsa kuaföre gittikleri vakit erkeklerden oldukca daha çok para ödemek zorunda kalıyor. Saç kesimi tutarları kuaföre nazaran değişse de büyük şehirlerde tutarları 80 TL ye kadar çıkabiliyor.  Bir saç kesimine 80 lira veren kadının birde saçını boyattığını düşünün 🙂 Saç boyama tutarları günümüzde o denli terfi etti ki buna en büyük etken de son zamanların trendi olan ombre oldu. Açık organik sarı rengini tutturabilmek her yiğidin harcı değil bu yüzden bayanlar yaptırmışken oldukca para ödemeyi de göze alıyor. Kuaför, güzellik merkezlerinin tutarları her semtte farklılık göstermektedir. Orta halli bir kuaför ile vip hizmet veren bir güzellik merkezinin tutarları birbirinden değişik olacaktır.

2020 Saç Boyama Tutarları

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar konfederasyonu tarafınca hanımefendi kuaförlerde yapılacak her türlü işlemin fiyat tarifesi her yıl güncellenmektedir. Fiyat tarifesinde yer edinen, gelin başı, nişan başı, saç kesimi,  yıkama, fön, maşa, topuz, tost, makyaj, porselen makyaj, röfle, gölge, saç boyama,  ombre uzun ve kısa saç, sombre, perma manikür, pedikür, kaş bıyık yüz alma, ağda şeklinde işlemlerin tutarları belirlenmektedir.  Listede yer almayan işlemlerin tutarları pazarlığa nazaran belirlenir.  Meç, boya, gölge, permada kesim tutarı dahil olmaz.

2.Derslik Kuaförler fiyat sıralaması

Saç boyama işlemlerinde kullanılan boyanın kalitesine ve markasına nazaran saçın boyuna ve hacmine nazaran fiyatlar değişmektedir.

  • Saç Boyama uzun saç 143,75
  • Saç boyama kısa saç 115 TL
  • Ombre 450 TL
  • Balyaj 1 PAKET 15 TL
  • Röfle uzun saç 230 TL
  • Röfle kısa saç 207 TL
  • Gölge 250/300 TL
  • Dip boya 97,75 TL

Saç boyama işlemlerine nazaran fiyatlar her kuaför tarafınca değişik belirlenmektedir. 

Evde Saç Boyama Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Kuaföre gitmekten bıktıysanız ve yada yaratıcılığınızı kullanmak istiyorsanız saçınızı kendiniz de boyayabilirsiniz. İmaj değişikliği için daha azca maliyetler ile evde kendi saçınızı boyayabilirsiniz. Gerek zamandan gerek paradan tutum etmek isteyenler ve tecrübe etme yapmak isteyenler saçını evde boyamayı tercih etmektedir. Saçlarını güzellik salonlarında ve kuaförlerde boyatanlara nazaran evde boyama işleminde saçın uzunluğuna nazaran bir yada iki kutu boya alarak boyama yapabilir. Kozmetik firmaları tarafınca üretilen kalıcı saç boyaları artık her yerde satışa sunulmaktadır. Market reyonlarından, kozmetik dükkanlarından ve internetten alacağınız boyalar ile sizde ucuz yoldan saç renginizi değiştirebilirsiniz.

Saç boyası fiyatlarını görüntülemek için tıklayınız.

Evde Saç Boyama 2020 Tavsiyeleri

Saç boyama meydana getirecek olan bayanlar ilk olarak seçimini iyi yapmalıdır.

Daha ilkin asla kalıcı boya denemediyseniz, ilkin geçici bir boya seçmeniz iyi olacaktır. Böylece beğenmediğiniz bir netice aldığınızda ger dönmeniz kolaylaşır. Ten renginize uyacak ve organik saç renginizden iki ya da üç ton koyu olacak bir renk seçin. Beyaz yada gri saçlarınızı kapatıcı özellikte bir boyama yapacaksanız birkaç ton koyuluk iyi bir kapatma görevi görecektir. Aksi takdirde bu bölgelerde garip turunculuklar görebilirsiniz.  Kendinizi hazır hissettiğiniz anda adım adım uygulamaya geçebilirsiniz.  Saçlarınızın durumu ne kadar iyiysen uygulama o denli başarı göstermiş olacaktır. Bundan dolayı saç boyama öncesinde evde saçınıza birkaç hafta evvelinde bakım yapın. İçinde saçları güçlendiren B vitamini, E vitamini, pantenol, avakado yada hindistan cevizi yağı şeklinde nemlendirici maddeler bulunduran ürünleri tercih edin. Eğer saçlarınız oldukca kuru ve yıpranmış ise o vakit saçı boyamak iyi bir düşünce olmayabilir. Kırık saçlarınızı kestirip bir süre bakım uygulamak ve boyama işlemini sonraya bırakmak daha iyi olacaktır. Saç boyama işleminden sonrasında da  ayda iki kez bakım hayata geçirmeye devam edin.

Doğru rengi seçin.

Başarının anahtarı doğru rengi seçmektir. Parlak gün ışığında saçın organik renginin ne olduğuna iyice bakın. Gözlerinize ve cilt renginize uyacak olan renk seçimini buna nazaran yapın. Eğer cildiniz sarımsı yada buğday tonlarındaysa o vakit kırmızı, kestane rengi, bakır yada kızıl kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz. Cildiniz beyaz veya kırmızı ise o vakit küllü renkleri ve bej tonlarını tercih edin.

Bir yöntem belirleyin.

Profesyoneller yarı kalıcı yada çıkan boyalar ile başlamayı tavsiye etmektedir. Bunlar hafifçe ürünlerdir ve 28 yıkamaya kadar dayanıklıdırlar. Kalıcı boya istiyorsanız damlamayan formülleri tercih etmelisiniz. Ek olarak kurumuş olan saç uçları için bakım paketi olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Boyamaya başlamadan ilkin alerji testi yapmanız iyi olacaktır Kullanma emirini okuyun böylece daha kolay boyama yapabilir ve alerji olasılığını düşürebilirsiniz.

Rengi korumak için 

Saç boyamasını bitirip saça sekil verdikten sonrasında kazanmış olduğunuz rengi korumak isteyeceksiniz. Saç rengini uzun süre korumak için saçınızı güneşten ve klordan uzak tutmanız gerekmektedir.  Saç kurutma makinesi, maşa fön şeklinde sıcaklığı oldukca yürüyerek aletleri kullanmaktan kaçının. Bu aletler hem rengin atmasına hemde saçınızın yıpranmasına niçin olur.

Saçınızı parlak ve nemli tutmak için, bilhassa boyalı saçlar için üretilmiş olan şampuan saç kremi ve bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.


About admin

Check Also

Kepçe Kulak Estetik 2020 Güncel Fiyatları

Yüzde güzel duyu görüntüye haiz olmak için çeşitli estetikler bulunmaktadır. Burun estetiği, göz kapağı estetiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>