Şekerbank’dan Esnafa 3 Ticari Kredi Fırsatı Birden Geldi

Ülkenin ekonomik gelişiminde mühim görevi olan esnaf ve ufak işletme sahipleri, devlet ve bankalar tarafınca sunulan kredi fırsatları ile işletmelerini kurabilir ya da mevcud işletmesini büyütebilmektedir. Bu krediler ile işyeriniz için lüzumlu olan vasıta, dükkan ya da lüzumlu ekipmanı alabilirsiniz. Esnafa uygun kredi imkanı sunan bankalar içinde olan Şekerbank ‘da, esnaflara hususi bir kaç tane kredi seçeneği bulunmaktadır. Değişik faiz ve vade sayılarına haiz bu 3 ticari kredinin sunmuş olduğu avantajları ve müracaat şartlarına bakarak kredi tercihinizi yapabilirsiniz.

Şekerbank Esnaf Kredileri Hakikaten Mükemmel!

Şekerbank bankacılık sektöründe üretimi ve üretenleri destekleyen bankaların başlangıcında gelmektedir. 2019-2020 yılı içinde meydana getirilen planlamalarla ülke ekonomisini güçlendirmek adına meydana getirilen bu kampanyalarla, hem esnafa yönelik kredi imkanlarının genişletilmesi hem de kredi faizlerinin düşürülmesi esnaf için büyük ehemmiyet taşımaktadır. Esnafın ticari faaliyetlerini aksatmadan sürdürebilmeleri için gereksinimleri olan finansman desteğini sunan bankada ilk dikkatimizi çeken ⇒Nefes Aldıran Kredi seçeneğidir. Bu kredi de kişiye hususi ödeme seçenekleri hazırlanarak sıkıntıya düşmeden geri ödeme sağlanması amaçlanmaktadır. 3 aya kadar ödemesiz dönem şeklinde düzenlenen bu kredide yasal yükümlülüklerin arttığı aylarda da taksit atlatma seçeneği uygulanmaktadır. Bu krediyi alacak esnaf 100 bin liraya kadar kredi talebinde 6 aylık hesaplı paket, 100 bin liranın üstü kredi kullanımında 1 senelik hesaplı paket alma zorunluluğu bulunmaktadır. Esnaf için düzenlenen öteki kredi seçeneklerine baktığımızda;

Şekerbank Esnafım Kredisi Geri Ödeme Vadeleri

esnafın nakit ihtiyacına çözüm olmak için hususi faiz oranları ile 60 aya kadar vade imkanı sağlamaktadır. Esnafım kredisinin bir öteki özelliği de 4 aya kadar taksit erteleme imkanının olmasıdır. 250 bin liraya kadar alabileceğiniz bu krediye eşit taksitler halinde 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık ödeme alternatifleriyle geri ödeyebilirsiniz. Bu krediye en yakın banka şubesinden müracaat yapabilir ya da T.C numaranız ve vergi kimlik numaranız şeklinde kişisel bilgilerinizle online başvuru yapabilirsiniz.

Şekerbank Ticari Gayrimenkul Kredisi;

Şekerbank’ ın esnaf için düzenlemiş olduğu kredilerden biridir. Dükkanınız ya da işyeriniz için arsa, dükkan, mağaza, işyeri, depo şeklinde gayrimenkul alımı yapmak istiyorsanız bu kredi tam size gore. Uzun vadeli ödeme seçeneği ile geri ödemeleri uzun vadeye yayarak 120 aya kadar taksit yapılabilen bu kredinin geri ödemesini gene aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık eşit taksitlerle yapabilirsiniz.

Şekerbank Ticari Taşıt Kredisi;

Açacağınız ya da mevcud işyeriniz ‘de nakliye, üretim ya da pazarlama için lüzumlu olan aracı Ticari Taşıt Kredisi kullanarak alabilirsiniz. Bir çok dükkanın mal getirme ya da bir yere teslimat yapmak için ticari araca ihtiyacı olmaktadır. Esnaf için gereksinim olan bu ticari araçların 0 km yada 2. el olması banka tarafınca değişik şartlar altında kredilendirilmekte ‘dir. Eğer alacağınız vasıta 0 km olacak ise; 60 aya kadar vade ile değişik ödeme seçeneklerini tercih ederek kredi talebinde bulunabilirsiniz. Daha hesaplı olan ve bütçenize uygun olan 2. el bir araca ihtiyacınız var ise banka bu aracın kredisine azami olarak 48 ay taksit uygulamaktadır.

Esnaf Kredisine Şartları Ve Müracaat

Artan kredi faizleri ile azalan kredi başvurularına bankalar kişiler hususi kredi kampanyaları ile çözüm aramaktadırlar. Kredi ve kredi kartları yüzünden yasal takibe düşen şahıs sayısının atmasıyla da bankalar artık kredi verirken daha duyarlı davranmaktadırlar. Vatanımızda BDDK tarafınca denetlenen bankacılık hareketleri bankalar tarafınca kişilerin bankacılık geçmişine kolayca ulaşımı sağlamaktadır. Tek bir sistem üstünde toplanan tüm bankacılık işlemlerimiz siz kredi çekmek istediğinizde banka tarafınca buradan ulaşılmaktadır. Eğer ki ticari ve bankacılık faaliyetlerinizde mesele yoksa kısaca hem kişisel kredi notunuz hem de ticari kredi notunuz iyi ise Şekerbank ‘dan kredi almanız kolay olacaktır. Kredi başvurusu için istenilen belgeler baktığımızda; nüfus cüzdanı, vergi levhası ve işyeri sahipleri için önceki işyerlerinin ticari sicil kayıtları, işletmenin kar zarar oranını gösteren belge, işletmeye ilişkin satmaca istenmektedir. Ortaklık durumu var ise ortağın ve sizin mal varlığınıza ilişkin belge, alınacak kredinin miktarına gore de güvence, ipotek yada kefil talebi de olabilmektedir. Bu belgelerin istenmesi kredinin büyüklüğü bakımından olurken sizin ve ortağınızın bankacılık geçmişine gore hareket edilmektedir. Müracaat için bankanın online internet adresinden, şubelerden ve bankanın 444-00-29 Şekerbank Üretene Destek Hattı’nı arayarak krediler hakkında detaylı data edinebilirsiniz.

  • MART ayı için %1,90 faiz imkanları ile 100.000 lira 60 ay vadeli kullanacak olan esnafımızın 60 ay vadeli olarak aylık eşit taksitli ödemesi 3.075,09 TL olacaktır. Toplam yansıyacağı maliyet ise; 184.504,97 TL
  • 80.000 TL 60 ay ödemesi aylık  durağan(durgun) taksitli 2.460,07 TL toplamda maliyeti size 147.604,06 TL
  • 60.000 lira için 3 ay da bir olarak ödemeli 5.535.00 TL olacaktır. (20 ay)

About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>