Senet İmzalayarak Kredi ve Borç Para Almanın Yolları (GÜNCEL)

Acil paraya ihtiyacım var diyen yurttaş, zor günlerinde kamu kurumlarıyla birlikte, piyasada senet karşılığında borç para veren kişilere de başvurmaktalar. Günümüzde akrabalar ve yakınlar içinde borç verme alışkanlığı bitmiş durumda iken bu durumdan bankalar ve finansçılarla birlikte fena niyetli kişilerde faydalanmaktalar. Zira zor durumda olan ve bir miktar para karşılığında boş senet dahi imzalamaya razı olan vatandaşın bu halinden faydalanmayı amaçlanan birçok şahıs mevcuttur.

Acil Para Iyi mi Bulunur?

En kısa sürede belirli bir miktar paraya ihtiyacınız var ise, ilk yapmanız ihtiyaç duyulan her ne kadar eski bir yöntem olsa da, yakınlarınıza başvurmanızdır. Kısa sürede geri dönüş yapmış olup borcunuzu ödeyecek iseniz, yakınlarınızdan alacağınız bir miktar para ile işinizi halledebilirsiniz. Sadece daha ilkin bir kaç kez bunun tekrarlamış iseniz, başka yolları düşünmeye başlamalısınız.

Mutlaka bankalara başvurun.

Acil Para Bulmak İçin Ilkin Bankalara Başvurmalısınız. Yasal olmayan yöntemlere başvurmayın.

Bankalardan ANINDA Kredi Çekin!

BBDK kayıtlı banka şubeleri acil para gereksinimlerine yönelik 5 dakika da kredi verebilirler. Günümüzde web bankacılığı yardımıyla bir kaç tıklama ile de, banka şubesine gitmeden kredi alınabilmektedir. Bankaların mobil uygulamalarından verebildikleri kredi miktarları şöyledir;

 1. Akbank Direkt anında 30.000 TL.
 2. Enpara derhal 20.000 TL.
 3. Vakıflar Bankası maaşınıza gore anlık 30.000 TL.
 4. İş Bankası 20.000 TL.
 5. CEPTETEB 30.000 TL.
Hemen kredi çekebileceğiniz bankalar listesi

Bankalara Kredi Başvurusu Yapın!

Senetle Kredi Veren Firmalar ve Kuruluşlar

Eğer bankalardan kredi çekemiyorsanız, siciliniz bozuk ise, bankalar haricinde kredi veren bölgelere ulaşmalısınız. Eğer paraya çevirebileceğiniz vadesi gelen yada gelmeyen bir senetiniz var ise ve bu senedin karşılığı da var ise faktoring kuruluşları, (eski ikrazatçılar) bankaların çek ve senetle ilgilenen birimleri imdadınıza yetişebilir. Şuan devletimizde yasal kayıtlı olarak etkinlik göstere 60 faktoring vardır. Bu faktoringlerin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli, Konya, Antalya şeklinde illerimizde şubeleri var. Şubelere senediniz ile müracaat yaptığınızda belirli komisyonlar kesilerek anında nakit paraya çevrilecektir.

Bankalarında senet bozdurma yada kırdırma adında olan sistem yardımıyla günü gelmemiş olan karşılıklı çek ve senetler nakite çevrilebilmektedir. Çek ve senet kıran bankalardan bazıları şunlardır;

 1. Ziraat Bankası
 2. Akbank
 3. TEB
 4. Denizbank
 5. Vakıflar Bankası
 6. Halkbank

Elden Taksitli Satış Yardımıyla Borç Para Yöntemi

Kredi kartsız elden taksitle alışveriş yapabildiğiniz, kuyumcu, beyaz eşya mağazası, cep telefoncu, maddi kıymeti yüksek ve satıldığında para yapabilecek ürünlerin satışını icra eden herhangi bir mağaza yada işyerinden ürün satın alıp, derhal satarak borç para bulabilirsiniz. Bu işlemin dezavantajı elden taksitle satın aldığınız ürünler piyasa değerinin fazlaca üstünde olur. Hatta bazı esnaflar bu ürünlerin üstüne taksitli satış tutarları taksitlerden daha çok yansıtırlar. Mesela;

A firmasında 2.000 TL. fiyat ile alıcı bulmakta olan Asus marka bir bilgisayar B firmasında 24 ay elden senetle 4.000 TL.’ye satılmaktadır.

Bu hesaplamaya gore alacağınız ASUS marka laptop size tam 2 misline gelmiş olacaktır. Senetle para veren yerler hakkında informasyon alabilirsiniz.

Bununla beraber bir dezavantaj ise asus marka örnek laptop’un fiyatı aslen 2.000 TL. olduğundan bu ürünü 2 bin liraya satmakta zorlanacaksınız. Zira ürün ikinci el olmuştur. Yapmanız ihtiyaç duyulan letgo şeklinde alışveriş sitelerine duyuru vermek ve satabildiğiniz en yüksek fiyata satmak olacaktır.

Bu bilgisayarı 1.500 TL.’ye sattığınızı düşünürseniz 500 TL.’de buradan zarar edersiniz ve toplamda elinize geçen 1.500 TL. parayı 4.500 TL. olarak firmaya 24 ay taksitle ödemiş olmuş olursunuz. 4 bin lirayı 24’e böldüğümüz vakit ise aylık 166 TL. ödemeniz gerekecektir. Şirket ise 2 bin lira kıymeti olan bilgisayarı en fazla 1.700 TL. civarına satın aldığını düşünürseniz 1.700/166 = 11 taksit ödemeniz durumunda geri kalan taksitler için şirket kâra geçecektir. Doğal olarak ödeme yapmaz iseniz bunun sonrasında icra aşaması başlayacaktır.

Aktifbank kara listede olup, sicili bozuk olanlara kredi vermektedir. Nkolay adlı sisteme müracaat yaparak Aktifbank’tan borç alabilirsiniz.

Kredi Kartınıza Taksitle Altın Alma Yöntemi

Eğer yüksek limitli bir kredi kartınız var ise, bankalardan kredi çekmek yada senetli alışveriş yerine herhangi bir kuyumcudan taksitle altın alabilirsiniz. Vatanımızda nerede ise tüm kuyumcular kredi kartınıza taksitle altın satışı yaparlar. Hatta bazıları itimat  veren vatandaşa senetle altın satışı taksit imkanı dahi sağlamaktadır. Hepsiburada web sitesine giriş yaparak yeni tarihindeki kulplu çeyrek altın satın alabilirsiniz. Doğal olarak bununda şartları var. Taksitle internetten altın almanın şartları şunlardır;

 1. Minimum 100 TL. değerinde alışveriş yapmanız,
 2. 300 TL’den aşağı alışveriş yapıyorsanız en fazla 3 taksit imkanı mevcuttur.
 3. Bazı bankalar yalnız kredi kartına tek çekim ile alışveriş yapmanıza izin vermektedir.
elden taksitli altın satan kuyumcular

senetle altın veren kuyumcular sıralaması

Peşinatsız Taksitle Otomobil Satan Firmalar

Vadeli kredi kartsız ve kefilsiz satılmakta olan araçlar aşağıda bulunmakta olan görselde görülmektedir.  Artık İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli şeklinde şehirler haricinde Antalya’ Adana, Bursa şeklinde yerlerde de bu şekilde vasıta satan otomotiv firmaları ve galeriler mevcuttur. Averaj fiyatlar ise şöyledir;

 1. 2008 model Fiat 1.3 Dizel Fiorino marka ve model aracın fiyatı 27.000 TL.’dir.
 2. 1992 model tempra sx almak isterseniz fiyatı 10.000 TL.’dir.
 3. VOLVO S40 28.000 TL. Eğer bu vasıta için 8 bin lira peşinat verirseniz 20 ay süresince aylık 1.500 TL. ödeyerek satın alabilirsiniz. Sonrasında 28 bin liralık aracı istediğiniz fiyata satıp 8 bin liranızı içinden alırsınız.
 4. Wowwo adı verilen şirket banka kredisiz 36 ay elden taksit imkanı sağlamaktadır.
 5. Türkiye’nin en fazlaca duyuru verilen sahibinden internet sitesinde de yüzlerce bu şekilde satılan vasıta bulabilirsiniz.

Tefeciler Var mı? Yok mu? 

Vatanımızda tefecilik suçtur. Türk Ceza Kanununda para kazanmak amacıyla yasal kayıtlı olmayıp bu işi yapanlara hapis cezası öngörmüştür. Sadece devletimizde gerek toplumsal medya, gerekse öteki yollar ile zor durumda olan vatandaşı hedef alan birçok tefeci mevcuttur. İnternet ortamında daha fazlaca Tefeci Cemil, Mustafa, Erol şeklinde şahısların adı dolaşmaktadır.  Sizlere senet imzalatırlar ve genel anlamda bu senedin haneleri boştur. Sonrasında aynı kalem ile senedi dolduran şahıs istediği miktarı yazarak sizi icra yoluna sürüklemeye çalışır. Kimi zaman borcunuzu ödeseniz de, senedinizi alamazsınız ve başınız beladan kurtulmaz. Bu sebeple senetle para veriyoruz diyen tefecilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

borç para veren tefeciler

Tefecilik faaliyetleri kanunlarımızda kabahat sayılmaktadır. Bu sebeple uzak durunuz.

 • Eğer ufak miktarlarda paraya ihtiyacınız var ise bankaların 1.000 – 2.000 TL. limitli kredi kartlarını tercih edin.
 • Vadesiz hesapların 2.000 – 5.000 TL. içinde ki kredili mevduat limitlerini kullanın.
 • Yakınlarınızdan ve sevdiklerinizden borç isteyin.
 • Taksitle alışveriş yapın paraya çevirin.
 • Elinizde senet var ise kırdırın.
 • Devlet kurumları ve Vakıflara başvurun.
 • Her insanoğlunun bir zor günü vardır ya, Dar Zamanda Acil Para Bulma Yöntemleri adlı içeriğimizi okuyun.


About admin

Check Also

En Çok Puan Kazandıran Avantajlı Kredi Kartları 2020

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren kredi kartları bizlere sağlamış olduğu kolaylıklar ile her geçen gün kullanımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>