Senetle Bozdurma Kapalı Kutu Cep Telefonu Alınır mı?

Son dönemde sicili bozuk olan vatandaşın acil para temin etme yollarından biri de bozdurma telefon alıp satmaktır. Bu yöntem yardımıyla bankalara müracaat yapmanıza gerek kalmadan, maaş bordronuz olmasa da hatta kredi siciliniz düşük olsa da nakit para temin edebilirsiniz.

Kapalı Kutu Bozdurma Cep Telefonu Alıp Satmak

Apple, Samsung, Xiaomi, Sony, Huawei, Asus, Lg, Lenavo, Meizu marka cep telefonları ikinci el bozdurma satışı icra eden firmalar tarafınca kapalı kutu halinde alınmaktadır. Kapalı kutu cep telefonu alınır ilanları bozdurma satışı için verilmektedir. İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası, İzmir Karşıyaka, Ankara, Bursa Kapalı Çarşı, Eskişehir Adalar, Kocaeli Fethiye Çarşısı, Adana Merkez, Van Beşyol, Diyarbakır benzer biçimde il ve bölgelerimizde telefoncular çarşılarında yüzlerce aygıt bulabilirsiniz. Bu illerde hizmet veren telefoncu esnaflarda bozdurma kapalı kutu cihazlarını nakit olarak satın alırlar. Bu cihazları satın alanların şartları şunlardır;

 1. Telefonun yurtiçi kayıtlı aygıt olması ve garantisinin ithalatçı olmaması,
 2. Türkiye’de ki tüm yetkili servislerde onarım edilebilir özellikte olmaları,
 3. Kutunun hemen hemen açılmamış kapalı kutu olması, (kutu açılırsa fiyat düşük olacaktır)
 4. Bugün yada yakın zamanı faturalı olması,
 5. Kolay satılabilen popüler cihazlardan olması,
 6. Faturanın sizin üzerinize kesilmiş olması (çalıntı aygıt olma ihtimaline karşı)

Bozdurma Cep Telefonu Nereden Alınır?

Eğer sıfır bir telefon alıp paraya çevirmek istiyor iseniz, size en yakında bulunan senetle alışveriş meydana getirilen mağazaların tümünden yada faturalı hatlara aygıt veren mobil hat operatörlerinden satın alabilirsiniz. Bununla beraber web sitelerinde de elden taksitli yada alışveriş kredili cihazlar mevcuttur. En oldukca satış icra eden mağazalar şunlardır;

 1. Türkiye genelinde ki Ev-kur mağazaları
 2. Arçelik ve beko mağazaları
 3. Bosch, Vestel ve öteki beyaz eşya mağazları
 4. İstanbul ilimizde bayraktar alışveriş merkez,
 5. Çetinler İnternetten telefon satış mağazası (0216 260 0404)
 6. Yiğit alışveriş mağazası,
 7. Öz Şanal kredi kartsız elden taksitli cep telefonu satışı,
 8. Dinçler kontakt,
 9. Simport mağazaları
 10. Bölgenizde bulunan beyaz eşyacılar (Letgo Bozdurma Telefon İlanları)

Bu mağazalardan herhangi birine kimliğiniz ile beraber giderek müracaat yapmalısınız. Doğal olarak bunun öncesinde hangi aleti almak istediğinize karar vermelisiniz. Ne kadar paraya ihtiyacınız var ise, o miktarlarda ki cihazlar sizin için idealdir. Yukarıda belirtilen 6 mühim maddeyi de incelerseniz 5. maddede belirtildiği suretiyle kolay satılabilen bir aygıt almanız önerilir. Mesela Iphone, Samsung,i Xiaomi marka cihazlar kolay satılabilmektedir.  Fiyatı da makul olan samsung ve iphone marka cep telefonları sizin için uygun olacaktır.

Daha ilkin kredi kartları ile her türlü cep telefonu, tv ve benzeri eşyalar alınabiliyor iken Resmi Gazete’de meydana getirilen düzenleme ile bunun önüne geçildi. Kredi Kartına Taksitle Bozdurma Cep Telefonu Alma Yasağı bağlantısına tıklayarak resmi gazete metnini okuyabilirsiniz.

Kapalı Kutu Bozdurma Cep Telefonu Alıp Satmak

elden taksitle cep telefonu satan mağazalar

Faiz Hesaplama ve Aygıt Fiyatına Gore Tespit

Bankalar haricinde faiz alan kurum yok olarak bilirsiniz sadece bu taksitli alışverişte gene benzer harcamalara sebebiyet vermektedir. Şuan internette satışa sunulan iphone x marka cihazın fiyatı şöyledir. Apple Türkiye Garantili 64 gb. hafızaya haiz bir telefon şuan itibariyle 5.400 TL. fiyatla satılmaktadır. Gene Samsung S9 plus ise güncel fiyatı 4.300 TL. civarındadır.

Aynı cihazın ev-kur mağazalarında ki fiyatı ise;

Peşin alımlarda ve kredi kartı ile alımlarınızda 5.200 TL.

Eğer 10 taksit yapmış olursanız 5.500 TL.

15 ay vadelendirmede 5.900 TL.

2 yıl uzun solukta ise 6.400 TL.’dir.

24 ay taksitli Samsung S9 fiyatı ile hepsiburada nakit fiyatı hesaplandığında 6.400 TL. – 5.400 TL = 1.000 TL. fiyat farkı ortaya çıkmaktadır.

Eğer banka kredisi ile cep telefonu satın almak istiyor iseniz Telefon Kredisi Veren Bankaları inceleyebilirsiniz.

Bozdurma Telefon Almak mı? Bankadan Kredi Çekmek mi?

Şimdi sizlere 5.400 Tl. tutarında bir banka kredisinin hesaplanmasını anlatacağım. Bugün bayram kredisi avantajları dahilinde İş Bankasından 3 yıl vadeli kredi çekerseniz ödeyeceğiniz tutarlar şöyleki olacaktır.

HESAPLAMA BANKA KREDİSİ BOZDURMA TELEFON
ÇEKİLEN PARA 5.400 TL. 5.400 TL. (samsung s9)
FAİZ ORANI 1,59% Faiz yok
AYLIK TAKSİT 208,74 TL 203 TL.
GERİ ÖDENEN PARA 7.514 TL. 7.308 TL.

Ek olarak telefoncuda ortaya çıkan harcama banka alışveriş taksiti, bankadan aldığınız ise faizli kredidir. Buna ilaveten bankanın dosya harcaması, sigorta benzer biçimde giderlerine ilaveten maaş bordrosu, kimlik fotokopisi, kefil yada benzeri talepleri de ortaya çıkabilmektedir. Hiçbir vatandaşı elden senetle telefon satan firmalara yönlendirmiyoruz sadece hesap ortada!

Elden taksitli kapalı kutu telefonlarda en büyük zarar şu şekilde ortaya çıkmaktadır. Paraya gereksinim duyan yurttaş senetle alabileceğini öğrendiğinden fiyatına asla bankadan direk olarak mağazaya her türlü imzayı atmaktadır. Sonrasında ise aleti piyasadan oldukca daha pahalıya aldığını öğrenmektedir. Gene oldukca pahalı alınan vadeli telefon satış esnasında her ne kadar kapalı kutuda da olsa, satılabilmesi adına esnaf tarafınca fiyatı düşürülmektedir. Hal bu şekilde olunca yurttaş külli zarara uğramaktadır.

2.000 TL. alış esnasında oluşan zarar,

200 Tl. kutuyu açtığınız için sıfır, ikinci el telefon olma ziyanı,

400 TL. piyasa fiyatının altına satış ziyanı

hesaplandığında aniden 2.600 TL. zarara uğrayabilirsiniz. Bu mevzuyu yargı yoluna taşısanız da, firmalar hiçbir şekilde görevli tutulamadığı benzer biçimde özgür piyasa olması sebebiyle telefonları istedikleri fiyata almaya yada satmaya yetkilidirler.

Acil nakit ihtiyaçlarınız için senetle cep telefonu alabilir, ondan sonra bu telefonu bozdurarak ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz. Ek olarak bu uygulama genel anlamda elektronik eşyalarda da yapılmaktadır.


About admin

Check Also

En Çok Puan Kazandıran Avantajlı Kredi Kartları 2020

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren kredi kartları bizlere sağlamış olduğu kolaylıklar ile her geçen gün kullanımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>