Sicili Bozuk Esnafa Kredi Veren Bankalar (EN HIZLI 5 BANKA)

Esnaflara bankalar bireysel kredilerin yanı sıra birde ticari kredi imkanları sağlamaktadır. Bu kredi imkanları ile esnaflarımız 3 ayda bir geri ödeme olanaklarını yakalamaktadırlar. Sadece sicili bozuk olan esnaflara bu imkanları bir oldukca bankalar ne yazık ki sağlamamaktadır. Kara listede olan icralık yada avukatlık benzer biçimde yasal takipteki olan büyük ve ufak esnaflara ise birazcık sonrasında bahsedeceğimiz 5 banka hem ticari hemde bireysel olarak gereksinim kredi imkanı vermektedir. Süratli bir halde nakit ihtiyacını devlet ve kamu bankalarından sağlamak isteyen tüccarlarımız bu bahsettiklerimiz içinde istediklerine müracaat sağlaya bilirler.

Sicili Bozuk Olan Esnaf Bankalardan Iyi mi Kredi Kullanabilir?

Esnaflarımızın ne yazık ki bir bir çok finansmana giden yolda kredi notuna takılmaktadırlar. Her ne kadarda geçmişte yaşamış oldukları krizler neticesinde bankalar ile problem yaşamış olsalar ‘da şun ki mali durumları bankalar tarafınca pek kaideye alınmamaktadır. Şuan için kullanacakları krediyi ödeme gücüne haiz dahi olsalar bankalar devamlı olarak kredi geçmişi raporlarını dikkate aldıkları için bankaların bir bir çok esnafa kredi vermez. Sadece bir oldukca büyük ve ufak esnafımızın bu durumdan dolayı kredi kullanamamasına çözüm devlet tarafınca sağlanmıştır. Devlet yapmış olduğu bankalar ile anlaşmalar ile kredi notu düşük sicili bozuk olanlara KGF doğrusu Kredi Güvence Fonu ile kefalet sağlamaktadır. KGF Kredi Garanti Fonu Nedir? Kimlere Verilir? detaylı bir halde daha önceleri yer vermiştik. Eğer sizin de siciliniz bozuk ve bundan dolayı kredi kullanamıyor iseniz ne olursa olsun KGF başvurusunda bulunarak kendinize kefalet sağlayınız.! Aksi taktirde bankaların bir bir çok haklı olarak başvurunuz sisteme takıldığı için sizlere ne ticari nede bireysel olacak kredi imkanı sağlamayacaktır.!

Sicili Bozuk Olana Esnaf Kefalet Kredisi Iyi mi Sağlanır?

Sicili bozuk olan esnaf kefalet kredisi nasıl sağlanır

Sicili bozuk olan esnaf kefalet kredisi iyi mi sağlanır

Ticari yaşam devamlı iniş, çıkış içinde olduğu benzer biçimde esnafların kredi ödemeleri bir çok süre ne yazık ki istedikleri benzer biçimde tertipli gitmemektedir. Bundan ötürüde bankaların kara listesinin çoğunu üzülerek belirtmek için ticari yaşam içinde olanlar oluşturmaktadır. Ekonominin kalbi olarak görülen KOBİ ( esnaf ) için devlet düğmeye basmış çarkın dönmesi için bir oldukca adımlar atmıştır. Bunlardan bir tanesi ise kredi sicil affı yasasının çıkarılması olmuştur. Sadece ne yazık ki çıkarılan ve resmi gazetede de sicil affı olarak piyasaya çıkan bu karar bankalar tarafınca oldukca fazlada dikkate alınmamıştır. Bunun suretiyle hükumet KGF açılımı Kredi Güvence Fonu olan kurumun elini güçlendirmiştir. KOBİ’lere kuvvetli bir halde kefalet sağlayarak krediye ulaşmasında oldukça etkin rol oynayan KGF bugüne dek.

 • 6.844.91 işletmenin krediye ulaşmasında destek olmuş
 • 3.24500 milyon TL kefalet hacmi elde etmiş
 • 3.70100 milyon TL de kredi hacmine ulaşmıştır.

Dolayısı ile sicili bozuk olan esnafa kefalet kredisi KGF yardımı ile sağlanmaktadır. Sadece, Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu içinde yer edinen faiz oranları ile kredi kullana bilmeniz için ise bazı şartlar sizden aranmaktadır. Bunlar;

 1. Kendi mesleğine ilişkin oda kaydınızın olması
 2. Minimum 6 ay süresince oda kaydınızın bulunması
 3. Meslek odanızın belirlemiş olduğu sınırlar içinde ticari yaşam içinde yer almanız

en başta gelenlerdir. Dolayısı ile sicili bozuk olana esnaf kefalet kredisi iyi mi sağlanır derseniz. ? Bu 3 şartı sağlamanız durumunda KGF yardımı ile Türkiye Halk Bankasından kredi imkanları 200.000 liraya kadar sağlanmaktadır.!

Silici Bozuk Olan Esnafa Devlet Kredisi İmkanları Nedir?

Sicili bozuk olan esnafa kefalet kredisi iyi mi sağlanır sorusunun yanıtı verdikten sonrasında ise bu kez bir öteki dört gözle beklenen soruya cevap verebiliriz. Bu sorumuz ” Sicili Bozuk Olan Esnafa Devlet Kredisi İmkanları ” dır. Bir çoğumuzun da hatırlamış olduğu benzer biçimde devletimiz geçmişte esnafa ” Can Suyu ” yada değişik adlar altında faizsiz kredi olanakları elde etmiştir. Sağlanan bu olanaklarda esnafın kullanacağı 50.000 TL ile 10.000 Lira için faiz desteği sağlanacak ve esnafa faizsiz kredi verilecekti. Bir oldukca KOBİ başvuruları oluşturulan İnternet sitesi üstünden yapmış, bir oldukca esnafımız bu haktan yararlanmak için gerçek sahibi kazanmıştı. Sadece, bu haberlerin yayımlanması itibarı ile parayı esnafa ödeyecek finansman Türkiye Halk Banksı denildiği süre ben direk takipçilerime gerçek sahibi kazanan esnaf dahi olsanız bir çoğunuz bu imkanlardan yararlanamayacaksınız dedim.! Bunu neye dayanarak dediysem derhal açıklık getireyim. Eğer, bir paranın finansmanı banka ise ne olursa olsun bu banka size bu parayı vermeden ilkin kredi notu değerine bakacaktır. Şundan dolayı devlet size orada siciliniz bozuk olsa’da vereceğiz demiyor.! Devletimizin söylediği kullanacağınız kredinin faiz ödemesi bizlerden diyor. Hele bir de işin içinde banka var ise siciliniz bozuk olarak kredi kullanmanız oldukca zor olsa gerek. Peki, sicili bozuk olan esnafa devlet kredisi imkanları var mıdır ? Bu probleminin yanıtı ise KOSGEB ‘den geçmektedir.

KOSGEB’den Siciliniz Bozuk Dahi Olsa Kredi Kullana Bilirsiniz.!

KOSGEB vatanımızda etkinlik gösteren KOBİ ve yeni iş hayatına atılacak olan girişimcilere yönelik bir oldukca destek programları oluşturmuştur. Bu destek programlarından istifade ederek sicilinize bakılmaksızın hem bağışlama hemde faizsiz kredi alma imkanı sağlaya bilirsiniz. Bunun için yatırım yapacağınız sektörün ilk olarak ne olursa olsun KOSGEB desteklenen sektörler ve NACE kodları içinde yer alması gerekmektedir. Eğer etkinlik gösterdiğiniz yada göstereceğiniz işletme dalı bu sektörler içinde iseniz.

 1. Yeni iş yeri kuracak olan girişimciler kesinlik ile kredi notu ve sicillerine bakılmaksızın ”Yeni Girişimcilik Destek Programı” dan yararlanarak hem bağışlama hemde faizsiz devlet kredisi alabilir.
 2. KOBİ ( Esnaflar ise ) kendileri için oluşturulan bir oldukca destek programların ‘dan yararlanarak sicili bozuk olsa’da devletten teşvik alabilirler.

Mevzumuz esnaflarımız olduğundan direk bu destek unsurlarından istifade edebilmeniz için lüzumlu adımların en önemlilerini şartları ile sıralarsak.

 1. KOBİ olmanız gerekmektedir. KOBİ nedir? kimlere denir?
 2. Devlete herhangi bir vergi borcunuzun bulunmaması gerekmektedir.
 3. KOSGEB kaydınızın oluşturulması. ( Veri tabanına kayıt )
 4. KOBİ beyannamesinin doldurulması
 5. Destek başvurusunun sağlanması

Sicili Bozuk Olan Esnaf Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Günümüzde bir oldukca banka esnafa ”Ticari Kredi” adı altında kredi olanak sağlamaktadır. Esnafa sağlanan bu kredilerin en cazip yönü eskiden 60 ay vade iken artık günümüzde bireysel kredilerinden geri ödeme vadelerin 60 ay çıkması ile cazibesini yitik etmiştir. Ticari kredilerin faiz oranları ise gene bireysel krediler ile karşılaştırdığımız ‘da sizin de göreceğiniz benzer biçimde çok da fazla bir fark yoktur. Bazı durumlar da ise aksine ticari kredilerin faiz oranları bireysel kredilerden bile fazladır. Geriye ticari kredilerin cazip yönü olarak tek bir şey kalıyor o da ”3 ayda 1 ödeme planı” olmasıdır. Onun haricinde ticari kredilerin şuan için çokta bir cazip yönü yoktur. Benim sicili bozuk, kara listede olan esnaflara bu olmayan farkı’da göz önünde bulundurarak kredi kullanmaları için önerim bireysel kredidir. Dolayı ise ticari kredi veren bankalar dan kredi kullanmayıp, silici bozuk olan esnaflara kredi veren bankaları böylece değerlendire bilirsiniz. Benim sicili bozuk olan esnaflara kredi başvurusu için önereceğim iki tane banka vardır. Bunlar,

olmaktadır. Eğer siciliniz bozuk, avukatlık yada kara listede olup bu 2 bankadan kredi kullanamıyor iseniz adı ve satın alan potansiyeli olan öteki bankalardan kesinlik ile kredi kullanamazsınız.!

About admin

Check Also

KGF Kredi Garanti Fonu Nedir? Kimlere Verilir?

KGF kısaca Kredi Güvence Fonu nedir? Sorusuna en fazlaca dört gözle beklenen 30 sual ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>