Sınavsız (KPSS) Memur Alan Kurumlar 2020 Güncel

Kamuya 2020 yılı içinde 60 bin personel alımı öngörülüyor. Eğitim ve sıhhat alanında personel alımları öncelikli gereksinimler içinde yer ediniyor. 20 bin öğretmen ataması 2020 yılı içinde yapılması hedefleniyor. Sıhhat alanında da yapılacak olan alımlarında da artış gerçekleşecek. Kamuya 2020 senesinde 16 bin sözleşmeli sıhhat çalışanı alımı yapılacak. Kamuda bu yıl 6. 676 tabip, 8. 288 uzman tabip istihdamı gerçekleştirilecek. İçişleri Bakanlığınca Güvenlik Genel Müdürlüğü de üniversite mezunu 7.000 polis, 8.000 de bekçi alacak. Bu yıl işkur üstünden personel alım ilanlarında müracaat şartları içinde KPSS 60, 70 taban puanı şartı ve KPSS şartı olmadan işyar istihdamı gerçekleştirilecek.  Kamu ve hususi sektördeki işletmelere İşkur aracılığı ile lise, ilköğretim ve dengi okul mezunu temizlik çalışanı ve işçi alımı yapılacak. Bu kapsamda 7.200 nitelikli, vasıfsız, 1.380 temizlik görevlisi alınacak.

İşkur üstünden ve Devlet Personel Başkanlığı tarafınca tüm kamu ve kurumlarına sınavlı ve sınavsız işyar işçi alımı ilanları 2020 senesinde da devam ediyor. Çeşitli kamu ve kurumların, üniversitelerin, belediyelerin tüm işyar ve işçi alımları ilanlarına müracaat yapmak isteyenler için 2020 işyar alım ilanları..

KPSS ile Işyar Alım ilanları 2020

KPSS istenen puan türünden 50, 60, 70 ve 80 puan alanlar ve KPSS şartsız şu demek oluyor ki sınavsız olarak her yıl Devlet Personel Başkanlığı ve İş-kur tarafınca personel alım ilanları yayınlanarak müracaat alınmaktadır.

2020 senesinde İş kur üstünden Büyükşehir belediyeleri, Orman müdürlüğü, Göç idaresi, Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı İşçi sağlığı genel müdürlüğü, SGK, kalkınma ajansları, kamu üniversiteleri ve öteki devlet kurumları tarafınca verilen personel alım ilanlarında istenen şartları ve müracaat koşullarını aşağıdaki bağlantılarda mevcuttur.

 1. Orman Genel Müdürlüğüne alınacak (Sözleşmeli) pilot ve makinist alımı
 2. Doğu karadeniz kalkınma ajansı alımı 
 3. EÜAŞ engelli ve eski hükümlü personel alımı
 4. Sıhhat Bakanlığı Sözleşmeli Personel alımı 2020
 5. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 
 6. Ege Üniversitesi alım ilanı
 7. Tübitak Kimyasal Teknoloji enstitüsü alımı
 8. İşçi sağlığı Genel Müdürlüğü personel alımı 

Sınavsız Işyar Alımı 2020 Müracaat Formu

Sınavsız şu demek oluyor ki KPSS şartı aranmayan ilanlarda müracaat şartları içinde dikkat çeken nokta ise alım için başvuruda bulunan adayların ilanlarda belirtilen eğitim düzeyinde eğitimini tamamlamış olmalarıdır. Şubat ayı 2020 yılı  sınavsız işyar personel alımı ilanlarına başvurular web ortamından gerçekleştirebileceği şeklinde başvurular şahsen yapılmaktadır. Adayların hangi kurumun ilanına başvuruda bulunuyorsanız ilgili ilanda müracaat yöntemi bildirilmiştir bu yöntem ile ilanın öteki bilgileri da  göz önünde bulundurularak belirlenen son müracaat geçmişine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

2020 Şubat İşkur Kamu Memur Alım İlanları 

Kpss’siz Işyar Alımı 2020

2020 senesinde devlet kamu kuruluşlarına yapılacak başvurular ile alınacak işyar, personel alımlarının şartları ve esasları her bir kurumun ilanına nazaran değişmektedir. Bazı kurumların alım ilanlarında şartlar kısmında alıncak olan personelin minimum ilköğretim, lise ortaöğretim ve dengi okullar, önlisans ve lisans mezunu tahsil düzeylerinden mezun olması şartı aranırken, bazı ilanın müracaat şartlarında adaylardan, ilgili meslek kolu için sertifika istenmektedir. Bu da tamamen yapılacak işin niteliğine nazaran personel alımı yapıldığını göstermektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarına işyar olarak atanacak olan adaylarında 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartları elde eden adaylarda hususi olarak ise, eğitim durumu, yaşı, KPSS puan yada YDS puan şartları aranmaktadır.

Bazı kurumlar KPSS şartı olmadan da sınavsız işyar alımı gerçekleştirmektedir. Devlet memuru alım ilanlarında KPSS imtihan sonucu müracaat şartlar içinde yer almıştır. Memur olma yaş sınırı da başvurularda aranan şartlar arasındadır. Bu şartların sağlanması gerekmektedir. Bazı kurumlarda sınavsız olarak işyar alımı yapabilmektedir. Sınavsız işyar alımı icra eden kurumlarda ne olursa olsun mülakat vardır. Yazılı imtihan olmasa bile ne olursa olsun sözlü mülakatlardan geçilmesi gerekmektedir. SGK’daki bilişim uzmanı pozisyonuna sınavsız alım icra eden kurumlardır. Bunun yanında sınavsız işyar alan kurumlar;

 • Cumhurbaşkanlığı genel sekreterliği memurları
 • Bakan destek kadroları
 • Bakanlık müşaviri kadroları
 • Avukat ve şube müdürü uzmanları
 • Bakanlar kurulu sekreterliği ekibi
 • Din işleri yüksek kurul üyesi
 • Ulusal danışma teşkilatı,
 • Ulusal güvenlik Kurulu,
 • Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı Sınavsız alım icra eden kurumlardır.

Sivil Memuriyet ilginizi çekebilir.

İşkur KPSS Şartsız Işyar Alımı Devam Ediyor mu?

 • İşkur 23 ilde SYDV Toplumsal Yardım ve Dayanışma Vakfı kurumlarının KPSS’siz personel alımı yapacağını duyurdu. İşkur SYDV kurumlarının ve öteki kurumların 2020 Şubat ayı sınavsız işyar alımı ”kamu dışı personel alım ilanları” olarak yayınlanmaktadır. İşkur resmi internet sayfası üstündeki İlan sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
 • Ek olarak İşkur üstünden 30 hastaneye KPSS şartsız personel alımı yapılacaktır. 2020 Hastanelere İş kur üstünden müracaat yapmak için Tıklayınız.
 • Türkiye Hudut ve Sahiller Sıhhat Genel Müdürlüğü 10 işçi alımı yapacağını duyurdu. İlana başvurusu yapmak için tıklayınız.
 • İş kur Bekçi alımları için tıklayınız.


About admin

Check Also

Köy Korucusu Olmak İsteyenlere Genel Bilgiler

Köy Korucuları bilinmiş olduğu suretiyle bilhassa teröre maruz kalan ülkemizin Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>