Son Yılların Gözde Mesleği Tasarım Dünyası

Her ne kadarda birazcık el mahareti istese de kısa sürede alacağınız eğitimler neticesinde düşük sermayelerle sizler de son yılların gözde mesleği olan iç mimarlık kategorisinde olan ev tasarımı üstüne bir iş yeri kurarak oldukça ciddi gelirler elde edebilirsiniz. İster iseniz bayilik alarak girin yada kendi markanızı yaratın devletimiz tarafınca da destek verilen duvar kağıtlarından tutunda gergi tavana kadar yapacağınız ev dekorasyon işinde hakikaten oldukça para var..

Son Yılların Gözde Mesleklerin’den Biri Dekorasyon İşi!

Daha önceleri evlerde yalnız heybetli ev mobilyaları göze çapar iken şimdi ekonomik anlamda halkımızın bir çok kısmının refaha yetişmesi ile beraber bir oldukça oda içi kaplamaları ön plana geçmektedir. Bu tarz şeyleri sıralar isek sizlerin de kulağınıza asla yabancı gelmeyen,

  1. Duvar kağıtları
  2. Canlı sıva kaplamaları
  3. Tavan gergi ve aydınlatmaları
  4. Naturel taşlar ile özellik ile salonlarda LCD TV arkası aksesuarlar

en başlangıçta yer verilmiştir. Şahsen ben evimi duvar kağıdı ile canlı sıva uygulamalarını yaptıranlar içinde yer almaktayım. Sizin için yapmış olduğum bu araştırmalarda düşük maliyetler neticesinden iyi mi oldukça ciddi kazançlar elde edildiğine değinmek istedim.

Sektör’de Ciddi Açıklar Var!

Ev hanımların gösteriş düşkünlüğünden ne yazık ki bende nasibi alanlar içinde yer almaktayım. Kim ne derse desin eğer birazcık ekonomik gücünüz var ise bir de eğer kendinize ilişkin eviniz bulunuyorsa belli bir süre sonrasında eviniz de küçük değişimler yapmamanız emin olun ki sizin elinizden çıkmaktadır. Evinin güzel gözükmesini isteyen eşleriniz ne yapmış olup sizi bir halde bu alımlı aksesuarların yapımı için sizleri ikna edecektir. Kısa süre ikna olmuş birisi olarak evime canlı sıva ile duvar kağıdı uygulamasını yaptırdım. İnternet üstünden yapmış olduğum araştırmalarda ham maddenin ne kadar ucuz bulunduğunu görünce moralim bozulmadı dersem yalan olmaz sanırım. Buna karşın semtimiz deki aksesuarcıdan en erken 7 gün sonrası gün almak da işin bir öteki moral bozucu yanı oldu doğrusu. Eğer ben yeni bir iş kuracak olsam hele birde elimde düşük bir ana para bulunsa kesinlik ile bu sektöre düşünmeden girerdim.

Ilkin Eğitim Alınız!

İlk olarak bu bolca kazançlı sektöre adım atmadan ilkin eğer hiçbir beceriniz yoksa eğitimini almanızı tavsiye ederim. İşin eğitimi Halk Eğitim Merkezlerinden yada sektöre çıraklık ile başlayabilirsiniz. Fakat bana kalır ise asla bu uzun vadeli eğitimlere girmeden mevzu ile ilgili bir kaç video seyredip hemen sonra bu tarz şeyleri ilk olarak kendi evinizde uygulamanız oldukça daha mantıklı. Nihayetin de hem evinizi güzelleştirecek siniz hemde oldukça güzel bir meslek sahibi olacaksınız.

Ben bu sektörde iki işi yapabileceğime kendime açıkçası güveniyorum. Bunlardan ilki canlı sıva uygulaması, bir diğeri de kuşkusuz ki duvar kağıdı uygulaması. İkisinin de ham maddeleri sipariş üstüne gelmektedir. Şu demek oluyor ki elinizde bir katalog olması müşteriyi ikna etmek için kafi olacaktır. Binlerce TL harcayarak yığın yapmanıza asla gerek yok.

Canlı Sıva Uygulaması Iyi mi Yapılır?

Eğer ev tasarım işine benim sizlere tavsiye ettiğim canlı sıva ve duvar kağıdı işi ile girecek iseniz sizlere videoları ile bahsettiğim uygulamayı yapmanız kafi olacaktır. Canlı sıvalar İnternet üstünden bir oldukça adreste mevcuttur. Destek araç-gereç olarak bir cam mala ile boş bir kova olması yeterlidir. Tüm ana para tutarı en fazla 15 TL 🙂 ne kadar güzel dimi. Sonrasında müşterinizin talebi doğrultusunda katalog üstünden beğenmiş olduğu motifi sipariş yapmış olup derhal para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulama için kafi oranda satın aldığınız canlı sıvayı boş bir kovaya öncelik ile boşaltınız. Sonrasında ise almış olduğunuz ürünün üstünde belirtilen seviyede su ekleyip belli bir süre ( 10 dk ) karıştırınız. Ortalama olarak gene bir 5 dakika kadar da sıvanın suyu emmesini bekledikten sonrasında cam mala ile ince olacak şekilde müşterinin istediği alana sürmeniz kafi olacaktır.

Mevzu Videosu

Mevzu videosunu da izledikten sonrasında aslen ne kadar işin kolay bulunduğunu sizde görüp bana hak vereceksiniz.

Duvar Kağıdı Kaplama Uygulaması Iyi mi Yapılır?

Duvar kağıdı uygulaması

Duvar kağıdı uygulaması

Duvar kağıdı uygulaması da minimum canlı sıva kadar kolay bir iştir. Sizler için sağ tarafta kendi evim de meydana getirilen uygulamaya ilişkin bir fotoğraf paylaştım. İşin tüm püf noktası aslen tek bir karede yer verilmiştir. Bunda da gene bir katalog ile müşterinizin istediği renk ve modelde duvar kağıdınızı temin ettikten sonrasında bir fırça ve ağaç tutkalı ile işe başlayabilirsiniz. İlk olarak odanın ölçülerine bakılırsa duvar kağıtlarını kesmeniz gerekmektedir. Sonrası da ise uygulama yapacağınız zaman sürme şartı ile kağıdı fırça ile ağaç tutkalını sürüp duvara yapıştırmanız gerekecektir. Burada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan nokta duvar kağıdını sürmüş olduğunuz zemin temiz ve kuru olmasıdır. Son olarak ise duvar kağıdını muntazam bir halde yapıştırdıktan sonrasında içinde kalan havasını almanız gerekir. Bunu bir düz fakat yumuşak tavsiyen sünger ile yapabilirsiniz. İlk etap da birazcık hava balonları kalmış olsa da güvenin bana bigün sonrasında hiçbir şeyin kalmadığına sizlerde tanık olacaksınız.

Açılış Giderlerinizi Devletten Karşılayabilirsiniz

Her ne kadarda açılış giderleriniz için oldukça fazla bir ana paraya gerekseme duymasanız da ileri ki dönemlerde işinizi büyütmek için bizlere sorar iseniz devlet ile ortaklık içinde olmanız gerekir. Bunun için eğer sizlere kısa fakat öz olarak tanıttığım bu sektöre girecek iseniz yolunuza kesinlik ile Yeni Girişimcilik Destek Programı ile başlayıp devam etmelisiniz. Sonunda belirtiğimiz iş alanı KOSGEB desteklenen sektörlerde aşağıdaki NACE kodu ile ala len desteklenmektedir.

Tasarım İç Mimarlık KOSGEB NACE destek Kodu

Tasarım İç Mimarlık KOSGEB NACE destek Kodu

 

About admin

Check Also

KOMAGENE Çiğ Köfte Bayilik Açma Şartları (Franchise Fiyat Bedeli)

Kim bilir etsiz pişmemiş köftede en oldukca kampanyaya ve ilave menüye haiz olan bir markadır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>