Tarifeye Ek Cep Telefonu Nasıl Alınır? (GÜNCEL)

Cep telefonları alımlarında taksitlendirmenin yasaklanması ile beraber yeni alternatifler üretilmeye başlandı. Bunlardan bir tanesi tarifeye ek telefon alımlarıdır. Avea, Türk Telekom ve Turkcell’ den alacağınız telefonlarınızın taksit tutarları faturanıza yansıtılacaktır. Ek olarak bazı bankalar cep telefonu alımları için kredi de vermektedir. Bu bankaların anlaşmalı olduğu mağazalara gidip cihazları beğenerek, banka destek noktalarından kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Tarifeye Ek Cep Telefonu Iyi mi Alınır?

Avea Turkcell ve Vodafone hat sahipleri tarifelerine ek olarak taksitle cep telefonu satan mağazalardan akıllı telefon alabilirler. Teknosa benzer biçimde bilindik ve her yerde şubesi bulunan mağazalardan 24 ay taksit imkanı ile almak mümkündür. Tarifeye Ek Cep Telefonu Iyi mi Alınır? detaylar haberimizde..

Akıllı cep telefonları günden güne yeni özellikler yüklenerek fiyatlarından artışlara sebep olmaktadır. Yüksek fiyatlar ile satılan son model akıllı cihazlardan almak isteyenler bir kerede nakit olarak bu telefonları maalesef alamadığından, ve kredi kartlarına taksit imkanlarının son meydana getirilen düzenleme ile kaldırılmasından dolayı GSM operatörleri taksitli aygıt kampanyaları düzenlenmektedir. Cep telefonu satan mobil şirketlerin uyguladıkları taksit kampanyaları ile vadeli bir halde istenen taksit sayısına böldürerek bu cihazlara haiz olabilirsiniz.

Tarifeye Ek Cep Telefonu

Tarifeye Ek Cep Telefonu

Taksitle Cep Telefonu Iyi mi Alınır?

GSM operatörleri olarak devletimizde mevcut olan Avea Vodafone ve Turkcell hat sahiplerine taksitli satış yapma olanağı sunulmaktadır. Hat sahiplerine faturalı olarak tarifeye ek taksitli cep telefonu satışları son zamanlardan hepimiz tarafınca tercih edilen yöntemler arasındadır.

GSM operatörlerinden taksitli cep telefonu alımı meydana getirecek olanlar ilk olarak senetle ve taksitle cep telefonu  satan mağazalara giderek taksitli cep telefonu almak istediklerini belirtmelidir. Mağaza yetkilisi taksitli cep telefonu satışını yapabilmek için kişinin T.C. kimlik numarasının bulunmuş olduğu Nüfus cüzdanından kişinin kredi notuna bakarak kişinin geçmiş kredi sicil referans numarasından risksiz grupta yer alması halinde sözleşme imzalayarak belirlenen şartları kabul etmesi ile tarifesine ek olarak cep telefonu satışını tamamlamaktadır. Meydana getirilen taksitli cep telefonu satışı için aylık belirlenen taksit tutarı belirlenen süre aralığında vadesi süresince ödenmelidir.

Vade süresince belirlenen aylık taksit tutarının ödenmemesi halinde bu tutara birde gecikme faizi uygulanacağından tarifeye ek cep telefonu satışı meydana getirilen yerlerden telefon alan kişiler ne olursa olsun ödemelerini zamanında yapmalı satmaca tarihinde ödemesini kaçırmamalıdır. Bunun için çalmış olduğu bankaya otomatik ödeme talimatı vererek de ödeme tarihini kaçırmadan aylık taksitleri otomatikman hesabından çekilmek suretiyle ödemeye devam etmelidir. Aslına bakarsan en fazla 24 ay doğrusu 2 yıl süresince vade ile tarifeye ek taksitler belirlenen vadelerde belirlenen tutarlar üstünden ödemeler yapılmaktadır. Öteki bir yöntem olan tarifeye ek olarak satılan cihazların alımlarında ödemenin bir kısmı kredi kartıyla alınabilir kalan kısmı da taahhüt vererek satın alınabilir.

Cep telefonu almayı düşünenler ve cep telefonu almak için tarifeye ek olarak ödeme yapmayı düşünenler peşin fiyatına üstüne ek ücret ödeyerek cep telefonlarını alabilirler. Tarifeye eklenecek olan ücret alınan telefonun markasına, modeline tarife cinsine ve taahhüt süresine gore değişecektir. Mesela son model Iphone 7 alanlar ile Samsung cihazlarının tarifeye ek ücretleri içinde ne olursa olsun farklılık olacaktır.

cep-telefonu

Operatörler ödemeleri tarifelere yansıtmak koşulu ile telefon satışı yapmaktadır.

Tarifeye Ek Cep Telefonu Almanın Avantajları

Tarifeye ek olarak cep telefonu satışlarının yanında bir de GMS operatörleri bazı dönemlerde peşin fiyatına taksitli olarak cep telefonu satışı kampanyası düzenlemektedir. Bu yüzden taksitli ve tarifeye ek olarak cep telefonu almak isteyenler ne olursa olsun kampanyaları takip ederek almak istedikleri modellerin kampanyalarını evvelinde bilmelidir.

Faturalı hat sahipleri taahhüt vererek tarifelerine ek olarak ücret ilavesi ile telefon alımı yapabilirler. Vodafone Turkcell bayilerinden tarifeye ek olarak cep telefonu satışları artık peşin alımların önüne geçmiştir. Telefonu bozulan yada modelini yükseltmek isteyen tüketiciler GSM operatörlerinin bayilerine giderek yüksek fiyatlardaki akıllı cep telefonlarını vadeli bir halde alabilirler. Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan nokta ise toplam vadede ödenecek olan farkın azca olmasıdır.

Tarifiye ek olarak vadeli bir halde cep telefonu alanlar aylık tertipli bir halde ödeme yapmalıdır Yüksek fiyatlarda satılan son model akıllı cep telefonlarını peşin olarak almaktansa bütçenizi yormadan aylık ödemeler halinde taksitle tarifeye ek olarak cep telefonu almak daha mantıklıdır.

Tarifeye ek olarak alınan cep telefonu satışlarında meydana getirilen sözleşmeler ile meydana getirilen anlaşmalar her ay belirlenen tarife paketine dakika, sms ve web faturalarına tanımlanarak yapılır.

Her GSM operatörünün kampanya fiyatı alınmak istenen cep telefonun markası, modeline gore değişkenlik  gösterdiğinden şirketlerin tarifeye ek olarak belirleyecekleri ödeme tutarları da farklılık gösterir. Değişik GSM operatörlerinin uyguladığı değişik kampanyalar ile alınmak istenen cep telefonuna indirimli bir halde haiz olunabilir.

Acil para bulma yöntemleri isminde içeriğimizden detaylı data alabilirsiniz.

Tüketicilerin değişik kampanyaları takip etmesi onların daha ucuza telefon sahibi olmalarını sağlayabilir. GSM operatörlerin yapmış olduğu dönemsel indirim ve kampanyaları güncel olarak devamlı takip eden kişiler daha ödemelerini öteki kampanyalara oranla daha ucuza getirebilir.

Cep telefonu alımlarında ne yazık ki taksit imkanı olamıyor. Bu sebeple GSM operatörlerinin yanı sıra bankalardan da cep telefonu kredisi verebiliyor. Teknokrediler adı altında verilen krediler anlaşmalı mağazalardan yapacağınız alışverişlerde kullanılabiliyor. Vatan Bilgisayar, Mediamarkt, Teknosa benzer biçimde firmalar ile anlaşmalı olan bankalar bulunmaktadır. Bu mağazalardan herhangi birine giderek almak istediğiniz aleti seçerek mağaza içinde bulunan banka kontakt noktalarından kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bir kaç dakika sonrasında cep telefonunuza gelecek mesajın arkasından netice pozitif yönde olursa krediniz hesabınızda olacaktır.

Senetle bozdurma kapalı kutu cep telefonu alarak da acil finansman ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilir ya da senet karşılığı peşin para ödemeden taksitle cep telefonu alabilirsiniz.


About admin

Check Also

En Çok Puan Kazandıran Avantajlı Kredi Kartları 2020

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren kredi kartları bizlere sağlamış olduğu kolaylıklar ile her geçen gün kullanımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>