Tarım Kredi Kooperatifi İlaç Fiyat Listesi 2020

Ziraat çiftçileri ekim yaptıkları mahsulleri hastalıklardan ve dışarıdan gelen öteki başka etkenlere karşı korumak zorundadır. Önlem alınmadığı sürece ekilen ürünlerden verim alınmaz. Alınmamakla birlikte ürünler hastalıktan, soğuktan yada zehirli otlar ve haşereler yüzünden ölebilir. Durum bu şekilde olunca da ektiğiniz tüm ürünler ve emekleriniz boşa gitmiş olur. Ziraat ürünleri yetiştirmek yalnızca ekip bırakmakla bitmiyor maalesef. Ektiğiniz ürünlerin gübresini, günlük sulamalarını yapmakla birlikte ilaçlama işlemlerini de en dikkatli bir halde yapmanız gerekmektedir. Şu demek oluyor ki ziraat çiftçiliği takip isteyen bir iştir.

Ziraat ürünlerinin ilaçlama sistemleri için Ziraat Kredi Kooperatifleri uygun fiyatlara kaliteli ilaçları satışa sunmaktadır. Ziraat Kredi satış noktalarından zirai ilaçları yada organik ziraat ürünlerini bulabilirsiniz. Ziraat Kredi Birlik Marketlerinden emek harcama saatleri içinde Anadolu’dan halka sunulan tamamen organik besinlerle sıhhatli beslenebilir, uygun fiyatlara alışveriş yapabilirsiniz. Ziraat Kredi ürün satış noktalarını ve Ankara ilinde bulunan Ziraat Kredi Birlik Marketleri hakkında detaylı informasyon haberimizde.

Tarkim Nebat Koruma

Temeli 2009 senesine dayanan 16,000,000 TL  ana para ortaya konularak Ziraat Kredi Kooperatifi, Gübre Fabrikaları ve Bölge Birlikleri tarafınca Manisa’da kurulan bir firmadır. Toprak mahsullerinin ve bitkilerin üretimi, pazarlanması ve satılması mevzusunda emek harcamalar icra eden bir firmadır. Toprak ürünlerinin haricinde bir de insan sağlığı için ilaçlar yapmayı kendine yeni bir hedef olarak belirlemiştir. Üretim alanı olarak 20.020 m² arazi seçmişlerdir. Bu arazinin bir kısmı kapalı olmakla birlikte, kapalı olan alanda üretim faaliyetlerini gerçekleştirmektedirler. Tarkim Nebat Koruma şirketi 176 değişik zirai ilacı bünyesinde bulundurmaktadır.

Tarkim Bitki Koruma

Tarkim Nebat Koruma

Başarı göstermiş olmak adına çalışmalarını devam ettiren bu şirket kısa süre içinde daha da ilerleme kaydedeceğini ileri sürüyor. Tarkim Nebat Koruma şirketi değişik 7 bölgede hizmet veren personelleriyle 1625 tane Ziraat Kredi Kooperatifine ve öteki ziraat alanı ile ilgilenen zirai ilaç satan bayilere hizmet sunmaktadır. Türkiye’nin haricinde 8 ayrı ülkeye de ihracat icra eden bu şirket daha değişik birçok ülkede ruhsat emekleri yapmaktadır. İlerlemeyi ve gelişmeyi hedefleyen bir firmadır. Tarkim nebat ilaçları listesine ulaşmak ve detaylı informasyon alabilmek için resmi web sitesine girerek hangi ürün için hangi ilaç kullanılması gereklidir. Hangi ürün için ne kadar ilaç kullanmak gereklidir? Hepsi hakkında detaylı informasyon almak için buraya tıklayabilir ve ektiğiniz ürünün kategorisine bakılırsa zirai ilaç tedarik edebilirsiniz.

Tarkim İletişim Adresleri Ve Telefon Numaraları

İletişim Adresi: Turgut Özal Mahallesi Turgutlu Caddesi. No:287
45010 Şehzadeler /Manisa

İletişim Numarası: +90 236 229 1 444 

Mail Adresi: [email protected]

Alan kişi Danışma Hattı: 444 3 150

Tarkim Bitki Koruma

Tarkim Nebat Koruma hakkında informasyon edinebilirsiniz.

Ziraat İlaçlarının Hazırlanması

İlaçlama yaparken ilk dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan husus kullanacağınız ilaçlama aletinin doğru ölçümleri yapmış olup yapmadığını denetim etmeniz gerekmektedir. Dönüm başına ne kadar ilaç kullanılacaksa ilaçlı su miktarını saptamak adına, ilaçlama yapma işleminden evvel saf su ile belirli bir yerdeki bitkiler muntazam ve dikkatli bir halde ıslatılır. Hemen sonra ne kadar su kullanıldı ise dönüme kullanılacak ilaçlı su tutarı hesap edilecek. Saf suya bakılırsa hazırlanan ilaç fazlaca azca oranda temiz su ile karıştırılır. Hemen sonra bu hazırlanan karışım yarısı suyla dolu olan makinenin deposuna boşaltılır. İlaçlı su ile makinedeki su birbirine tamamen ve fazlaca iyi bir halde karıştırılmalıdır. Bunun haricinde meydana getirilen karışım en geç birkaç saat içinde derhal kullanılmalıdır. İlaç birbirine karışıncaya dek karıştırma işlemi sürmeye devam eder. Lazım olandan fazla ilaçlı su karışımı yapılmamalıdır.

Tarım İlaçlarının Hazırlanması

Ziraat ilaçlarını hazırlarken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan hususlar.

Ziraat İlaçları Kullanımında Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Hususlar

 • Hazırlamış olduğunuz ilacı kesinlikle bekletmemeli, hazırlanma sürecinden ortalama 1-1,5 saat içinde kullanmalısınız.
 • Nebat koruma ürününü uygulamaya karar vermeden ilkin doğru teşhis için bir uzmana danışın ve reçetenizi alın.
 • Nebat koruma ürünlerini kullanmadan ilkin ambalajların üstündeki etiketi ve prospektüsü dikkatle okuyun.
 • Ziraat ilaçlarını kesinlikle yiyecek ve içeceklerin olduğu yerlerde saklamayınız.
 • İlaçları kapalı ambalajların üstünde verilen tavsiyelerin haricinde uygulamaya geçirmeyiniz.
 • Ziraat için kullanılan bu ilaçları uygulamaya geçirirken ellerinize zarar vermemesi adına plastik eldiven, gözlerinizde yanma yada geçici körlük yapmaması adına gözlük, nefes yollarınıza zarar vermemesi için maske ve vücudunuzu herhangi bir yerine zarar getirmemesi için iş elbisesi giymeniz uygun görülür.
 • İlaçlama yapacağınız günü iyi seçmelisiniz. Yağmur yağışının ve rüzgarlı havaların olmadığı bir günü tercih etmelisiniz.
 • İlaçlama işlemine başlamadan evvel, kullanacağınız aletin ölçümlerini ayarlamanız gerekmektedir.
 • Cildinize temas ettiğinde bolca su ile yıkamalısınız.
 • Nebat ilacının göz kararması, baş dönmesi, bulantı mide bulantısı şeklinde bazı yan tesirleri olabilir. Bu belirtilerden herhangi birini hissettiğinizde işleme son vermelisiniz.
 • İlaç uygulanmış mahsullerin tohumlarını yemeyiniz ve satmayın.
 • Ziraat ilaçlarını kullanırken herhangi bir yiyecek, içecek ve sigara kullanımında bulunmayın.
 • İlaçlama işlemi bittikten sonrasında, ilaç kutularını üstünde yazan şekilde imha ediniz ve kesinlikle saklayarak başka bir amaç için kullanmayınız.
 • İlaçlama işlemi bittikten sonrasında kullandığınız aleti bol miktarda arap sabunu yada sodalı su ile tamamen doldurup bigün süresince beklemeye alın ve durulayıp deposunu boşaltın. Kucak kucak su ile yıkayarak temizliğini bitirmiş olun.
 • Bu biçim ziraat ilaçlarını  çocuklarınızın ulaşamayacağı yerlerde kapalı ve kilitli dolaplarda saklamalısınız.


Ziraat Kredi Kooperatifi Satış Noktaları

Ziraat Kredi Kooperatifi gerek üretilen mahsullerin gerekse ziraat ilaçlarının satılmasını ve pazarlanmasını sağlamak amacı ile bazı satış odaklı işletmeler kurmuştur. Buralarda çiftçiden halka organik olarak satılabilecek, çiftçinin kalkınmasını ve büyümesini sağlayabilme imkanı verilmektedir. Ziraat işçiliği icra eden çiftçiler ilaçlarını uygun fiyatlara alabilecekler ve ürünlerini de piyasa fiyatlarına bakılırsa bu iş yerlerine vererek emeklerinin ve işçiliklerinin karşılığını bu şekilde alabileceklerdir. Ziraat Kredi ürün satış noktalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Ziraat Kredi İlaç Tutarları

Ziraat Kredi İlaç tutarları aşağıdaki tabloda verilmiştir. Kullanacağınız alana bakılırsa ilaç seçimi yaparak fiyat öğrenebilirsiniz.

İlaç Adı İlaç Ölçüsü İlacın Kullanım Yeri İlaç Fiyatı
Proneb 800 GR Sebze, Meyve Mantar 30,00 TL ile 37,00 TL arası
Dimetrin 5 LT Yabancı Ot 60,00 TL ile 67,00 TL arası
Tamada 50 GR Ot İlacı 42,00 TL ile 47,00 TL arası
Eftal Afitrid 100 GR Yaprak Nebat 8,00 TL ile 13,00 TL arası
Corvette 5 LT Yabancı Ot 95,00 TL ile 105,00 TL arası

Bu satış yerlerinin online alışveriş sitelerine girerek istediğiniz ilaçları mahsulleri ve ilaçlama ekipmanlarını uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.Ziraat Kredi Birlik Marketleri öteki iki seçenekten değişik olarak gerçek hayatta da etkinlik göstermektedir. Bir e-ticaret sitesi değil, Ziraat Kredi Kooperatiflerinin öncülüğünde kurulmuş bir organik pazar diyebiliriz.

Ziraat Kredi Birlik Marketleri

Ziraat Kredi Birlik Marketleri 2010 senesinde Mersin ilçesinde ziraat çiftçilerine ve Ziraat Kredi ortaklarının ürettiği ürünlerini pazarlamaları için kurulmuş bir satış alanıdır. Çiftçilerin kalkınması ve ilerlemesi adına faaliyetler gerçekleştirmektedir. Ziraat Kredi Birlik Marketleri birçok yerde tesisler kurarak gelişme yoluna doğru gitmektedir. Gerçek hayatta bir  market sistemi olması ile beraber PTT kargo aracılığı ile İnternet sitesi üstünden kolay bir halde ürün alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Halkın tamamen organik ve organik beslenmesi için tam istihdam sağlamaktadır. Market sistemini birçok ile daha genişletme yoluna doğru giden Birlik Marketleri “Carrefoursa” marketlerinde de ürün satışı gerçekleştirmeye adım atmıştır. Istediğiniz Carrefoursa marketlerinden Ziraat Kredi Birlik Marketlerinin organik ürünlerini alabilirsiniz.

Ziraat Kredi Birlik Marketlerinden organik ürünler satın alabilirsiniz.

Ziraat Kredi Birlik Marketleri Ürün Tesisleri 

 • Bakliyat Fabrikası=>Etimesgut Şubesi
 • Ayçiçek Yağı Üretim Tesisi=> Kırklareli Şubesi
 • Lojistik=> Ankara Lojistik Depo
 • Zeytin ve Zeytinyağı İşletme Tesisi=> Gömeç Şubesi
 • Hamyağ Ayçiçek Yağı Üretim Tesisi=> Uzunköprü Şubesi
 • Ticari Depo=> Mersin Şubesi
 • Çeltik İşleme Tesisi=> Terme Şubesi

Ziraat Kredi Birlik Market Şubeleri

 1. Bakanlık Şubesi
 2. Merkez Birlik Şubesi
 3. Kızılay Şubesi
 4. Market şubelerinin tüm kontakt adreslerine ve kontakt adreslerine içeriklerin üstüne tıklayarak ulaşabilirsiniz. Şahsen yada web üstünden online olarak alışveriş yapabilirsiniz.

Bir ziraat işçisi iseniz  ürünlerinizi bu yerlerde pazarlayabilir yada ürün ilaçlama işlemleri için yukarıda saydığımız yerlerden alışveriş yapabilirsiniz. İlaçlama işlemleri ve ürün pazarlama için öteki merak ettiklerinizi yorum bölümünden bizlere ulaşarak informasyon alabilirsiniz.


About admin

Check Also

Ecrimisil Hesaplama Tablosu 2020 Fiyatları (Tarım Arazisi – Arsa)

Haksız yere işgal edilen arazilere ödenen tazminat tutarına ecrimisil karşılık adı verilmektedir. Ziraat arazisi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>