Tarım Kredi Kooperatifi Kredileri (2020 Faiz Oranı Şartları)

Yurdumuzun her karış toprağında kendi hizmet binaları, araçları ve depolama alanları ile devamlı çiftçinin yanı başlangıcında yer edinen Ziraat Kredi Kooperatifleri her yıl olduğu benzer biçimde 2020 senesinde da kısa vadeli (1 yıl) uzun vadeli olarak 4 yıldan fazla vadeler ile işletme kredi imkanları sunmaktadır. Tarımsal krediler ile vasıta gereç alımlarından tutunda hayvancılık yada sulama hatta traktör, iş makinesi mazot giderlerine kadar size 2020 senesinde sağlanan bu imkanlar karşılayabilirsiniz. CKS belgeli çiftçilerimize hususi olarak sunulan ziraat kredilerine ilişik faiz oranları kimler nereye müracaat yapmalı, şartları ile beraber aşağıdaki başlıklarda yer verilmiştir.

Ziraat Kredi Müracaat Şartları Nedir?

Ziraat kredi’den 2020 senesinde uygun faiz oranları ile tarımsal alanda yatırımlarda kredi kullanmak isteyen üretici ÇKS belgeli ziraatçi yurttaşlarımızın kesinlikle ziraat kredi kooperatifine ortak (üye) olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra ziraat kredi kullanmak isteyen üreticinin bir üretici tarımsal bir işletme sahibi veyahut ta belirli limitler dahilinde hayvancılık ile uğraşması gerekmektedir. Bu ön şartları elde eden üreticimizden çekmek istedikleri kredi tutarına gore güvence ve şartnamelerde mevcuttur. Bunlar kısacası;

  • Ziraat kredisi iki ortak tarafınca kullandırılır.
  • Yirmi bin TL (20.000) kredi tutarına kadar herhangi bir maddi güvence istenmez, yirmi bin TL üstü kredilerde kesinlikle taşınmaz mal teminatı istenilmektedir.
  • Yirmi bin TL ve otuz bin TL içinde kredi kullanmak isteyenlere sadece ziraat kredi koop.yön.kur. üyeri uygun görmesi halinde biri kamu çalışanı olmak şartı ile üç kefil ile otuz bin TL ile kırk bin TL arası ziraat kredisi kullanacakların ise 2 kamu çalışanı toplam 4 kefil ile kredi kullandırılabilir.

Ziraat Kredisinin Faiz Oranları 2020

Üreticiye Devlet kredi desteği olan ziraat kredisi kullanmak isteyen yurttaşlarımıza uygun şartları sağlamaları halinde düşük faizli krediler verilmektedir. Müracaat yaptığınız kredi miktarı ve vadesine gore değişiklilik gösteren kredi faiz oranları 2020 yılı için %8 oranından başlamaktadır. 1 senelik kredi için %8 faiz oranı, 1 yıl ile 4 senelik arası kredi kullanmak isteyenlere %10 olarak, 4 yıl ve üstü kredi kullanmak isteyen üreticimiz için ise %11 oranında faiz oranı uygulanmaktadır. Kredi limitleri ortağın mal varlıklarına, haddine  ve ihtiyacına gore kurul tarafınca belirlenmektedir. Haddine gore ziraat kredi 2020 limitleri genel kişi ise elli bin TL, hususi kişi iki yüz elli bin TL ile bir milyon TL kadar kredi kullandırılmaktadır.

Üst limitler ne kadardır?

Ziraat kredisindeki üst limitler çiftçimizin içinde bulunmuş olduğu duruma gore değişim göstermektedir. Buna gore tavan kredi miktarları şu limitlerde yer verilmiştir.

  1. Ziraat Kredi Kooperatiflerine üyeliği bulunan ÇKS belgeli kişi çiftçilerimize üt limit 50.000 TL
  2. Sözleşmeleri hususi kişi haddi için 250.000 TL
  3. Merkez birliği tarafınca onaylı krediler için ise 1.000.000 TL’tir.

Kredi Verilen Sektörler Hangileridir?

Hey yıl bulunduğunu benzer biçimde ziraat kredisi 2020 senesinde da bir oldukça sektörü desteklemektedir. Hayvancılık dan çiftçiliğe, fidecilik den tarımsal vasıta, gereç ve yakıtına kadar kredi verilmektedir. Müracaat yapmak istediğiniz ihtiyacınıza gore vadeler 2020 senesinde da tanzim edilmiş olup aşağıda sizler ile paylaşılmıştır.

  • Fide ve zirai gereksinimler, akaryakıt, gübre için kısa vadeli işletme kredileri 1 yıl vadeli
  • Tarımsal vasıta ve gereç alımları için 4 yıl vade
  • Hayvansal donatılar (balık, arı, koyun, inek vb.) için 4 yıl vade
  • Ziraat alanları sulama sistemleri için 4 yıl vade

ile kredi kullandırılmaktadır. Detaylı bilmek istedikleriniz http://www.tarimkredi.org.tr/index.php/krediler/genel-bilgiler yer verilmiştir.

Kredi Başvuruları İçin Genel İletişim Detayları

Merkezin Ankara da bulunan Ziraat kredi kooperatifimizin her il ve ilçede birimleri yer verilmiştir. Aşağıda yer edinen merkez binamıza yazışma kurarak size en yakın birim adresini alabilir ve ziraat kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

Adres: Yukarı bahçeli evler mah. Wilhelm Thomsen cad. numara 7 ÇANKAYA / ANKARA

Tel: 0-312-216-40-00

Türkiye Ziraat Kredi Kooperatifi Genel Müdürlüğü tarafınca düzenlenen tanıtım filmiZiraat Kredi Kooperatifi üstünden krediye bir alternatif sunmak istedik. O da bankaların bu ay sunmuş olduğu bireysel gereksinim kredileridir. Bu ayın en düşük faizli kredi veren bankasını sizlere sunmak isterim. Bu bankamız hususi bir banka olan TEB bankadır. Bu ay için sunmuş olduğu faiz oranı ise 60 ay için %0.89 oranıdır. Ödeme planı ise şu şekildedir.

TEB Bankası Bireysel Kredi Hesaplaması
Miktar VADE Aylık Ödeme Toplam Maliyet
33.000 TL 12 Ay 2.944,62 TL 35.335,50 TL
24 Ay 1.566,03 TL 37.584,78 TL
36 Ay 1.108,98 TL 39.923,28 TL
48 Ay 882,30 TL 42.350,18 TL
60 Ay 747,75 TL 44.864,77 TL

Başvurunuzu derhal buradan yapabilirsiniz.

About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>