Tarım Kredi Tavuk Yemi Fiyatları 2020

Tavuk yetiştiriciliği yapıyor ve verim almak istiyorsanız ilk dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan mevzu yemlerin kalitesi olacaktır. Hayvanlara verilecek olan yem miktarı cinse, coğrafi koşullara nazaran değişecektir. Bir tavuk çiftliğine sahipseniz ya da haiz olmak istiyorsanız da işletme giderlerinde en büyük paya yem giderlerinin haiz bulunduğunu es geçmemek gerekiyor. Ziraat Kredi’ nin yanı sıra pek oldukça şirket yem üretiyor. Bu yemlerin bazıları tahıllarla da karıştırılarak verilebiliyor. 2020 yem tutarları ile ilgili yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşacağız.

Tavukların Bakımı ve Beslenmesi

Tavuklar, etlik ve yumurta üretimi için bakılabilir. Her ne mevzuda olursa olsun  bakım ve beslenme şartlarına dikkat etmek gerekmektedir. Tavuklar soğuk ve açlık şartlarına dayanamayacak kadar naif varlıklardır. Bu sebeple verilecek yem miktarlarının belirli bir oranda olması, ne azca ne de oldukça olması gerekiyor. Arpa, yulaf, yonca, mısır, buğday, tarla bezelyesi benzer biçimde baklagiller karıştırılarak yem elde edilebilir. Piliç yetiştirme yemi, organik yumurta yemi, köy tavuğu yemi benzer biçimde yem çeşitlerinden hayvanlarınız için uygun olanları seçebilir ve beslenmeleri için uygun şartları sağlayabilirsiniz. Yemler, içerdikleri maddelerden dolayı hayvanların gelişimini hızlandırıcı ve et piliçlerinde kilo, yumurta tavuklarında ise yumurta veriminin artmasını sağlar.

Tavuk yemleri genel olarak pelet halinde bulunmaktadır. Pelet, ufak parça yemlerin karma yapılarak daha büyük parçalar haline getirilmesi işlemi olarak tanımlanabilir.

Koyun ve Keçi yemine ihtiyacınız var ise 2020 Yem Fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Hasret Gezen Tavuk Yemi

Şirket, küçükbaş, büyükbaş, kanatlı yetiştiriciliği benzer biçimde alanlarda yem üretimi yapmaktadır. Kuluçkadan çıkan civcivlerin kesim dönemlerine kadar kullanılacak olan gezen tavuk yemini üretmektedir. Gelişme ve yumurtlama dönemlerinde verilen yem miktarları farklılık arz etmektedir. Şirket, hayvanların her dönem gerekseme duyabilecekleri düzeyde yem üretimi yapmaktadır. Gelişim dönemleri olan ilk 8 hafta bu yemlerin verilmesi önemlidir. Yemler ile ilgili uzun senelerdir araştırmalar yapılmakta ve hayvan ırkları ile uyum sağlamış olduğu gözlenmektedir. Yemlerin muhteviyatında antibiyotik bulunmamaktadır. Yemler hayvansal protein de içermez. Yem 50 kilogramlık çuvallar halinde satılmaktadır. Çuval fiyatı ise 95 TL‘ dir.

özlem-tavuk-yemi

Hasret tavuk yemi

CP Yem

CP yem en bilindik yem markalarından bir tanesidir. 1986 yılından beri yem üretimi yapılmaktadır. Kanatlı, küçükbaş ve büyükbaş yem üreticiliği icra eden şirket, kanatlı yemlerini kümes sahiplerine ve koordine halinde çalmış olduğu işletmelere satmaktadır.

Pelet yumurta yemleri hayvanların kırkıncı haftalarından sonrasında kullanılan bir yem çeşididir. Bu yemlerin kullanımı oldukça kolaydır. Normalde hayvanlar yemliklerinden lezzetsiz olan yemleri dışarı atarlar. Sadece pelet yemlerde bu şekilde küçük bir ihtimal olmadığı için hayvanlar tüm gıda maddelerinden faydalanmış olurlar. Herhangi bir tahılla karıştırmak durumunda kalmayacağınız için, eleme yapmanıza da gerek kalmaz. Hayvanların sindirimi açısından da elverişlidir. Hayvanların gerekseme işitebileceği vitamin, enerji, protein ve mineral maddeleri bakımından oldukça varlıklı olduğundan yumurtaların verimli ve kaliteli olmasına da katkı sağlar. 40 haftadan itibaren hayvanlara rahatça verebilirsiniz. Yumurta yeminin 50 kilogramlık çuvalı n11. com’ da 114 TL’ ye satılmaktadır. Derhal sipariş verebilirsiniz.

CP gezen tavuk yemi üretimi de yapmaktadır. Bu da yumurta yeminin tam tersi bir kullanım formuna haizdir. 40. haftaya kadar rahatça kullanılabilecek olan bu yem de gene pelet halinde bulunmaktadır. Antibiyotik içermez. Kanunlara uygun üretim yapılmaktadır. Ek olarak içinde bulunan ham maddelerin sindirim ile ilgili sorun oluşturucu bir durumları yoktur. N11.com’ da CP gezen tavuk yemleri 78 TL‘ den satılmaktadır.

cp-tavuk-yemi

CP Tavuk Yemi

İpek Yem

İpek yem de yem sektörünün köklü firmalarından bir tanesidir. Küçükbaş, büyükbaş ve kanatlı sektöründe yem üretimi icra eden şirket, kanatlı yemlerini ticari amaçla yumurta satışı icra eden firmalara satmaktadır. Hayvanların kırkıncı haftalarından sonrasında tüketimi uygundur. Bu yemler de granül halde bulunurlar ve elemenize gerek kalmadan yemliklere koyabilirsiniz. Tavuklar tarafınca rahatça sindirilebilmektedir. Hayvanların gereksinim duydukları tüm gıda maddeleri yemde mevcuttur. Dağılma olasılığı olmadığı için yem kaybı da yaşanmayacaktır. Ek olarak meydana getirilen incelemeler neticesinde yumurta verimini artırdığını söylemek yanlış olmayacaktır. İçeriğinde fosfordan kalsiyuma, proteinden vitamine kadar hayvanların gerekseme duydukları tüm gıda maddeleri bulunmaktadır. İpek yemin 50 kilogramlık çuvalı 110 TL‘ den satılmaktadır. Sipariş vermek için tıklayınız.

Büyükbaş hayvan yemi tutarları adlı içeriğimizi incelediniz mi?

Pro Yem

Pro yem de kaliteli yem üretimi icra eden firmalardan bir tanesidir. Etlik ve yumurta üretimi yapılacak olan tavuklara verilmek suretiyle 4 çeşit tavuk yemi bulunmaktadır. Etlik 1, etlik 2, yumurtacı 1 ve köy yumurtası yemi üretimi yapılmaktadır.

Köy yumurtaları için hazırlanmış olan yem, bir tek yumurtacılık işi ilgili beslenen tavuklara verilebilir. Hayvanlar 18 haftalık olduktan sonrasında günde 100 gram verilmesi uygundur. İçerisinde kalsiyum, protein, linoleik asit ve fosfor bulunmaktadır. Hayvanların gerekseme duyabilecekleri tüm gıda maddeleri yemin muhteviyatında mevcuttur. Kanuna aykırı herhangi bir antibiyotik içermemektedir. Üretim esnasında hayvansal protein kullanılmamıştır. Vitamin ve mineral içermektedir. Hayvanların sıhhat problemi yaşamalarını engelleyici maddeler de bulunmaktadır. 25 kilogramı 70 TL‘ den satılmaktadır. n11.com’ dan sipariş verebilirsiniz.

Etlik yemleri ise civcivlere ilk 10 gün verilebilir. Bu yemin muhteviyatında bulunan maddeler yardımıyla herhangi bir tahıla ya da değişik bir maddenin kullanılmasına gerek kalmaz. Kullanılan içerikler yasaldır. Hayvanlar için sindirimi oldukça kolaydır. Bu yemin ise 50 kilogramı 90 TL’ den satılmaktadır. Firmanın iletişim bölümünden sipariş verebilirsiniz.

BİLYEM

Şirket kedi köpek ve kanatlı grubu yem üretimi yapmaktadır. Yumurta tavuklarının gıda ihtiyaçlarının karşılanması adına üretim yapılmaktadır. İçeriğinde ayçiçek tohumu, mısır, kalsiyum karbonat, soya yağı, dikalsiyum, vitamin, mineral premiks, sodyum bikarbonat bulunmaktadır. Ham protein, ham yağ, ham selüloz ve ham külden üretilmiştir. Kalsiyum, sodyum ve fosfor bakımından oldukça zengindir. Yem 50 kilogram çuvallarda 82,5 TL’ ye satılmaktadır. 

Özhen Yem

1986 yılından beri yem sektöründe etkinlik gösteren şirket, kanatlı, küçükbaş, büyükbaş benzer biçimde alanlarda yem üretimi yapmaktadır. Özgür gezen, yumurta ve proiler yem çeşitleri bulunmaktadır. Özgür gezen tavuk yemleri hayvanların gereksinim duydukları tüm gıda maddelerini içermektedir. Sindirimi kolaylaştırıcı tesiri vardır. İnsanlara geçebilen herhangi bir madde ihtiva etmemektedir. Kullanılan ham maddeler oldukça kalitelidir ve yumurta verimini artırıcı özellikleri bulunmaktadır. Yumurtanın büyüklüğü, sarı büyüklüğü ve kalite benzer biçimde özellikler dikkate alınmıştır. Detaylı informasyon almak için tıklayınız. Yemler 50 kilogramlık çuvallarda satılmakta ve istenirse yarıya bölünebilmektedir. 25 kilogramı 70 TL’ den satılmaktadır. 

özhen-yem

Özhen Yem

Ziraat Kredi gübre tutarları hakkında informasyon almak için tıklayınız. Yemler ilişkin fiyatlar, yem firmalarının web sayfalarında yer almakta ve güncellenmektedir. Bu sayfalar üstünden detaylı informasyon alabilirsiniz.

Bağlı bulunduğunuz il ve ilçelerde bulunan Ziraat Kredi Kooperatiflerinden ya da değişik firmalardan aldığınız tutarları yorum kısmına ilave ederek bizlerle paylaşabilirsiniz. Kolay gelsin.


About admin

Check Also

Devlet’ten Tarım Hazine Arazisi Nasıl Kiralanır?

Ziraat yada da hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz için toplamda 3 milyar 400 milyon hazineye ilişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>