Tarım Makineleri Hibe Desteği 2020

Tarımsal faaliyetler için traktörün yanı sıra lüzumlu olan pek oldukça ziraat aleti de bulunmaktadır.  Balya makinesi şeklinde ziraat aletlerinin alımlarında yurttaşlarımız devlet tarafınca verilen desteklerden yararlanabilecektir. Makine ve ekipman alımlarınız için verilen hibelerden yararlanmak istiyorsanız Ziraat ve Orman İl Müdürlükleri’ne müracaat yapmanız gerekmektedir.

Tarımsal Mekanizasyonda Çağdaş Aygıt Alımı Desteği

Ziraat ve Orman Bakanlığı, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, tarımda kullanılan 41 ziraat makinesi ve ekipmana yüzde 50 bağışlama desteği sağlıyor. Hibeye esas mal alım tutarının yüzde 50’sine bağışlama kanalıyla destek verilecek. Hibeye esas meblağ gerçek kişiler için mal başına 50 bin lira, tüzel kişiler için mal başına 100 bin liraya geçemeyecek.

Basınçlı sulama sistemleri başvurularında gerçek kişiler için 100 bin lira, tüzel kişiler için 200 bin lirayı geçemeyecek.

Tarımsal Mekanizasyonda Modern Cihaz Alımı Desteği

Tarımsal Mekanizasyonda Çağdaş Aygıt Alımı Desteği

Devlet destekli ziraat aletleri; Davet biçme makinesi,anıza direkt ekim makinesi, Diskli tırmık, Dip kazan ,El traktörü, Fındık toplama makinesi, Arıcılık makine ve ekipmanı, Canlı balık nakil tankı, biçerdöver ürün hasadında kullanılan verim ölçer kiti Mibzer, Mini yükleyici, Motorlu tırpan, bahçe traktörü, Dal parçalama makinesi, biçer bağlar, Fındık, mısır, çeltik, ayçiçeği, kabak çekirdeği kurutma makineleri,file sisteminin kurulması, Güneş kolektörü, Kimyevi gübre dağıtma makinesi,  Pancar söküm makinesi, Patates söküm makinesi, Balya makinesi, Pülverizatör, Sap parçalama makinesi, Sap toplamalı saman makinesidir.

Bu cihazlara ilaveten Çiftlik gübresi dağıtma makinesi, Çeltik fide dikim makinesi balıkçı gemilerinde soğuk depo, Pamuk toplama makinesi, Sılaj makinesi, Sıra arası çapa makinesi, Su ürünlerinde buzlama makinesi, Su ürünleri için kuluçka dolabı, Süt sağım ünitesi ve soğutma tankı, Süt çözümleme aleti, Tambur filtre,Taş toplama makinesi, Ziraat römorkları, Toprak frezesi, Yem hazırlama makinesi, Zeytin hasat makinesidir.

Bahçe traktörü ve düzgüsel traktör için Devlet destekli traktör kredisi veren kurumların destekleri ile ilgili

Ziraat Bankası tarım aletleri

Ziraat Bankası ziraat aletleri

Kırsal Kalkınma Destekli Ziraat Aletleri

Bildiri, kırsal alanda ekonomik ve toplumsal gelişmeye katkı sağlamak için belirlenmiş makine ve ekipman alımlarını ve yerinde montajını desteklemek amacıyla yapılması gerekenlere ilişkin usul ve esasları kapsıyor. Tebliğde belirlenen usul ve esaslara bakılırsa hazırlanan mal alım başvuruları, 45 gün içinde il müdürlüklerine teslim edilecek. Başvuruların bağışlama tutarı, illere tahsis edilen bütçenin altında kalması durumunda bu süre il müdürlüklerince 30 günü geçmeyecek şekilde bir defaya mahsus uzatılabilecek. Ödemeler bütçe serbestliği çerçevesinde yapılacaktır. Devlet destekli ziraat aletleri alımında bağışlama kullanacak olanlar bu kapsamda alınan bağışlama ile meydana getirilen tüm işlemler Ziraat ve hayvancılık teftiş kurulu tarafınca denetlenecektir.

Bakanlığın makina ve teçhizat alanında verdiği hibeleri kovuşturmak istiyorsanız tıklayın.

Devlet ziraat aletleri destekleri haberimiz için tıklayınız. Çağdaş cihazların alınması için krediler 2020 senesinde da verilmeye devam edilecek. Yeni destek sunar hakkında data almak için bizi takip etmeye devam edin.

Ziraat Bankası tarafınca 2020 tarımsal ekipman alımlarında da kredi imkanı sunulmaktadır.


About admin

Check Also

Ecrimisil Hesaplama Tablosu 2020 Fiyatları (Tarım Arazisi – Arsa)

Haksız yere işgal edilen arazilere ödenen tazminat tutarına ecrimisil karşılık adı verilmektedir. Ziraat arazisi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>