Tc Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Findeks kredi notu ile tanışmış olanlar, muhtemelen bankalardan kredi çekemeyen bireyseller ile ticari vatandaşlarımızdır. Bunun sebebi olarak KKB kredi notu değerinin düşük olması birçok kişi için TC kimlik no ile mevcut notun iyi mi öğrenilmesi icap ettiğinin ilgi odağı haline gelmiştir.. 9 TL şeklinde bir küçük bir karşılık ile özellik ile cep telefonlarınız ile sorgulama yapmak isteyenler için rahat seçenekler sunduk.

Tc Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama Iyi mi Yapılır?

Bankacılık işlemleri dahil olmak suretiyle hayatımızda bir oldukca işlem TC kimlik no su üstünden sağlanmaktadır. Satmaca ödemeleri yada vergi borçları der iken kişisel bilgilerin yer almış olduğu tüm işlemler için T.C. kimlik numaranız en önde aranan numaralar içinde gelmektedir. Bir çoğumuzun ezbere olarak bilmiş oldukları T.C. no doğrusu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlın numarası bireye doğar doğmaz olarak verilmektedir. Kesinlik ile hiçbir fark edilmeksizin olarak tahsis edilen bu numaralar artık yeni nesil ehliyetlerimiz üstünde de mevcuttur. Bu numara üstünden doğrusu TC kimlik no ile kredi notu sorgulama işlemleri bir oldukca yol ile yapılmaktadır. Bunlar daha öncede belirttiğim şeklinde ücretli ve parasız olmak suretiyle ikiye ayrılmaktadır. Kredi notu ücretsiz nasıl öğrenilir sizlere detaylı bir halde anlatmıştım. Şimdi ise TC no ile hiçbir yere minnet etmeden yalnız 8 TL ile 9,5 TL içinde şahsınıza ilişkin skorun sorgulamasının iyi mi yapılacağından bahsedeceğim.

Cep Telefonlarınız İle Kısa Bildiri Atarak Sorgulayabilirsiniz

TC no ile kredi notu değerinizin öğrenilmesinin en ergonomik yolu bizce mobil üstünden yapılmaktadır. Hattınız ister Avea olsun ister ise Turkcell yada Vadofone TC no ile bu kıymeti en fazla 9 TL karşılığında anında öğrenebilirsiniz. T.C. ile yapacağınız cep telefonları ile sorgulamalarda telefonunuz marka ve modeli asla mühim değildir. Bir tek karşı tarafa kısa ileti atma özelli olması yeterlidir. Şimdi bunun iyi mi yapılacağından resimli bir halde sizler ile paylaşmak isterim.

 1. Öncelik ile ilk olarak cep telefonlarınızın kısa ileti atma alanına giriniz.
 2. Şimdi ilk olarak T.C. kimlik numaranızı yazınız.
 3. Ondan sonra bir boşluk bırakarak yalnız doğum yılınızı giriniz. Örnek: 1980
 4. Son olarak ise oluşturduğunuz bu mesajı 1112 numaraya gönderiniz.
TC no ile KKB sorgulama

TC no ile KKB sorgulama

Yukarıda örnek olarak iyi mi ileti kısmına girmeniz icap ettiğini kendim sizler için bizzat yaptım. Daha önceleri yalnız Vadofone bu uygulamayı kabul eder iken şimdi tüm operatör hatlar TC. no ile sorgulama işlemlerini desteklemektedir. Bu benim sizler için uygun gördüğün en kolay kimlik numarası ile sorgulama yöntemi idi. Şimdi daha ucuz ve çoklu T.c numaraları kullanarak iyi mi sorgulama yapabileceğiniz den bahsedeceğim.

T.C. No ile çoklu sorgulama tavsiyem

Daha oldukca ticari yaşam içinde esnaf olan yurttaşlarımız için önerdiğim bir sorgulama yöntemidir. Bundan da gene müşterinize ilişkin olan T.C. kimlik no sunu sisteme girerek yapıyorsunuz. Çoklu bir halde paket aldığınız için bunun bedeli size nerede ise yarı yarıya gelmektedir. Findeks bu amaç ile esnaflarımıza sunmuş olduğu paketleri sorgulama sayısına gore oluşturmuştur. Kurum tarafınca oluşturulan bu paketler senelik bazda verilmektedir. 10 rapordan tam 10.000 rapora kadar yapabileceğiniz sorgulama imkanları için oluşturulan paketler ve güncel tutarları aşağıdaki gibidir.

 • Senelik olarak 10 tane TC no ile risk raporu sorgulama paketi alacak iseniz KDV dahil 74 TL vermeniz gerekmekte siniz.
 • 25 Tane sorgu meydana getirecek olan esnaflarımız ise 148 TL KDV dahil ödeme yapması gerekmektedir.
 • 50 Tane 12 aylık sorgulama ücretsi ise 244 TL
 • 100 KKB kredi notu için sorgu işlemini bilgisayarınız ile sağlamak için 420 TL
 • 500 sorgu bedeli senelik 1.512 TL
 • 1.000 Tane senelik sorgulama tutarı ise 3.500 lira
 • 5.000 sorgulama işlemi meydana getirecek olan esnaflarımız 13.500 lira
 • Son olarak ise en yüksek paket olan yıl içinde tam 10.000 sorgulama işlemini müşterilerinizin TC no ile yapacaklar 24.300 TL bedeli gözden çıkarması gerekmektedir.

Sizin de gördüğünüz şeklinde esnaflarımız için oluşturulan bu paketlerde sorgulama sayıları arttıkça ödeyeceğiniz ücret bedeli de düşmektedir. İşletmenizin tecim hacmine gore bu paketlerden birini edinmeniz sizin maddi yönden yitik yaşamamanız için oldukca daha iyi olacaktır.

Iyi mi bu paketlerden birini alabilirim?

Öncelik ile çoklu bir halde sorgulama avantajlarından istifade edebilmeniz için kesinlik ile esnaf olmanız gerekmektedir. Vergi kimlik numarasına haiz esnaflarımız ilk olarak Findeks sistemine ticari kayıt oluşturması gerekmektedir. Bunu yapabilmeniz için lütfen ilk olarak https://www.findeks.com/ adresine giriş yapınız. Adrese girişi sağladıktan sonrasında sayfanız sağ üst tarafında ” ÜCRETSİZ ÜYE OL ” alanını görmüş olacaksınız. Aşağıdaki resimde de gözüktüğü şeklinde o alana gelip kesinlikle ” Ticari ” sekmesini seçiniz.

TC Numarası ile çoklu kredi notu sorgulama

TC Numarası ile çoklu kredi notu sorgulama

Ondan sonra karşınıza çıkan formdaki tüm alanları doğru bir halde doldurmanız gerekmektedir. Son olarak en altta yer edinen sözleşmeyi okudum ve onaylıyorum kutucuğunu işaretlediğiniz de yeni üye ticari kaydınız oluşturulmuş olmaktasınız. Şimdi sıra geldi istediğimiz paketin satın alınmasına. Ticari müşterilere hususi olarak oluşturulan sorgulama paketleri https://www.findeks.com/ticari/paketler adreste yer almıştır. Bahsettiğim adrese giriş yaptıktan sonrasında paketin tarafındaki ” Satın Al ” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu paketlerin bazıları ( azca sorgulu olanlar ) bireysel müşteriler içinde sunulur iken daha çok sorguya haiz olan paketler ise yalnız esnaflara hususi olarak verilmektedir. Satın al butonuna tıkladıktan sonrasında sistem sizden giriş yapmanızı talep edecektir. Giriş yapabilmek için sisteme beyan ettiğiniz kurum vergi kimlik numarası, T.C. no ve sonrasında olarak ise parola girmelisiniz.

Lütfen buraya dikkat! İlk kere sisteme girecek olanların şifresi, üyelik esnasında ERS sisteminde doldurmuş oldukları formdaki telefon numaralarıdır.

Son olarak ise pakete ilişkin ödeme alanlarının doldurmanız ile işlem tamamlanmaktadır.

About admin

Check Also

Kaç Kredi Notu Puanına Ne Kadar Kredi Çıkar?

İhtiyaç dahil olmak suretiyle tüm kredilerin çıkmasında belirleyici en mühim unsur asla şüphesiz ki kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>