TIR, Kamyon Gibi Ağır Vasıta Alacaklara Kredi Veren Bankalar

Ticari yaşam bir tek dükkan yada herhangi bir sektöre ilişik ürün üretimi ile sınırı olan değildir. TIR yada kamyon benzer biçimde ağır araç şoförleri de esnaf gurubunda yer almaktadırlar. Bu nedenden dolayı devletimiz bu tür yük taşımacılığı ile geçimini elde eden şoförlerimiz içinde faiz desteklemesi sağlamış olduğu kredi olanaklarını ESKKK üstünden sunmaktadır. Doğal olarak taşımacılık ile uğraşanlar için bu imkanlar devletimiz tarafınca sınırı olan olarak kalmamaktadır. Başta Ziraat bankası olmak suretiyle tüm bankalarda şartları elde eden şoförlerimiz için çeşitli uygun faiz oranları ile lüzumlu evrakların tanzim edilmesi ile kredi imkanlarını seferber etmektedir. Yaş sınırına riayet edilmesi durumunda ikinci el kamyon yada TIR alabileceğiniz bu olanaklardan iyi mi yararlanabileceğiniz yaptığımız rahat faiz hesaplamaları ile burada bulabilirsiniz.

Kamyon Yada TIR Benzer biçimde Ağır Araç Alımları İçin Kredi Kullanabilirsiniz

Sizlerin de bilmiş olduğu benzer biçimde kamyon yada TIR birer ağır araç sınıfı araçlardır. Bu sınıfta geçimini elde eden vatanımızda binlerce vatandaşımız bulunmaktadır. Bunların kim bilir içlerinden sizin de benim olduğu benzer biçimde yakın eş ve dostların vardır. Oldukça yorucu bir meslek gurubu olan ağır araç şoförlerinin bir bir çok aylık olarak maaşlı yada seferi olarak harcırah üstünden ücret almaktadırlar. Süre içinde şoförlükten artık kendi araçlarının başına geçmek isteyenler ile mevcut araçlarını yenilemek isteyenler kuşkusuz genellik ile banka kredilerine baş vurmaktadırlar. Her ne kadar vadeden ve faiz oranlarında dolayı İlk olarak sizin ödediğiniz fark fazla ile göze gözükse de süre ile aldığınız kamyon yada TIR’ın prim yapması bu farkı ortadan kaldıracaktır. İşte bu ve bunun benzer biçimde bir fazlaca nedenler den dolayı bankalardan kredi kullanmak isteyenler için devlet faiz desteklemesini esnaf odaları üstünden vermektedir. Ek olarak şoförlüğe yeni başlayanlar içinde Türkiye’de bir fazlaca banka TIR yada kamyon alımları için ” TİCARİ ARAÇ KREDİSİ ” adı altında çeşitli kredi olanakları da sunmaktadır.

Bankaların Yeni Şoförlere Vermiş Olduğu Ağır Araç Kredileri

Daha fazlaca el altında şoförlük yapmaktan ise kendi araçlarını almak isteyenlerin maddi yöndeki açıklarını bankalar karşılamaktadır. Eğer bankalarca sizden istenilen şartlara haiz iseniz 48 vadeli olarak fazlaca rahat bir halde ister sıfır ister ise 10 yaşa kadar alacağınız kamyon yada TIR için kredi kullanabilirsiniz. Alacağınız ağır vasıtaya nazaran bankanın sıfır yada ikinci el kamyon / TIR da aramış olduğu özellikler değişim göstermektedir. Bu değişimler yaş sınırı ile kredi üst limitinden ibarettir. Buna nazaran sizin için yaptığımız bir araştırma neticesini paylaşırsak, şu bulguları elde etmiş olmuş olursunuz.

  1. Türkiye Finans en fazla 36 ay vadeli olarak sıfır ağır vasıtanın satmaca bedelinin %80 oranına kadar ikinci eline ise kasko bedelinin %50 sine kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Ek olarak ikinci el için markası ne olursa olsun modelinin en fazla 5 yaşından ufak olması aranmaktadır.
  2. Vakıfbank ikinci el ticari araçlarda en fazla 8 yaşa kadar kredi imkanı sunmaktadır. Ek olarak ön müracaat için banka BURADA yer edinen adresten müracaat kabul etmektedir.
  3. ING Bank 48 ay vadeli olarak sıfır alınacak olan ağır vasıtanın satmaca bedelinin %70 ikinci el alınacak olan kamyon yada TIR içinde kasko bedelinin %50 oranına kredi çıkarmaktadır.

bu oranlar dediğimiz benzer biçimde bankalara nazaran her ne kadarda değişse de istenilen şartlar tüm bankalar için aynıdır.

Bankaların Ağır Araç Alacak Olan Şoförlerden Aramış olduğu Şartlar Nedir?

Tüm bankaların sıfır yada ikinci el TIR yada Kamyon benzer biçimde ağır araç almak için kredi kullanacak olan şoförlerden aramış olduğu en baştaki özelliklerden iki tanesinin ilki kuşkusuz ki çekilecek olan paranın geri ödene bilmesi için gelir belgesi ile müracaat sahibin KKB kredi notu gelmektedir. Bu niçin ile müracaat sahibi aracını almadan ilkin kesinlik ile eğer gelir belgesine haiz bir işi var ise devam etmesini tavsiye ederim. Ek olarak gelir belgesi denildiği süre bir tek aklınıza maaş bordrosu gelmesin, var ise kirada eviniz yada dükkanınız bunlardan da gelecek olan durağan(durgun) gelirlerde sizin için iyi bir referans olacaktır. Belirttiğim bu iki şarttı taşıyorsanız öteki istenilecek olan evraklar tamamen formaliteden ibarettir, güvenin bana..

Esnaf Kefalet Odalarından Oldukça Uygun Faizler İle Ağır Araç Kredileri

Devletimizin esnaflarımıza faiz desteklemesi sağladığını bilmeyenimiz yoktur sanırım. Kamyon, TIR yada otobüs sahipleri de esnaflar gurubunda yer aldığına nazaran onlar için de devletimiz kendi odaları üstünden düşük faizli çeşitli krediler için imkanlar sağlamaktadır. Bu krediler ile insan yada mal taşımacılığı meydana getiren esnaf şoförlerimiz ister sıfır ister ise ikinci el ağır araç için gereksinim duydukları finansmanları fazlaca uygun imkanlar ile alabilmektedirler. Senelik %4 seneden fazla vadelerde ise bir tek senelik %5 benzer biçimde gülünç faiz oranları ile verilen ”TİCARİ ARAÇ EDİNME KREDİLERİ” tam 5 yıl vadeli olarak 150 bin TL kadar verilmektedir. Ek olarak ikinci el gene ağır sınıfta vasıta olacaklar içinde yaş sınırı bankalara nazaran de fazlaca fazla olup tam 10 yaşa kadar destek sağlanmaktadır. Türkiye Halk Bankasının finansmanlığını devletimizin de faiz desteğini sağlamış olduğu bu imkanlar ile kamyon yada TIR alacak olan esnafımız müracaat işlemlerini ilk olarak kendi meslek odalarına bir dilekçe ile yapmaları gerekir. Müracaat dilekçesi incelenen sürücü esnafımızın talebi pozitif yönde karşılanırsa bankaya üst kurul tarafınca gönderilmektedir. Böylece iş bir tek Türkiye Halk Bankasının sizden aramış olduğu şartlara kalmış olur. Bu şartların en başlangıcında da sizin geçmişe yönelik kredi istihbaratınız gelir. Bu danışma sorgulamanız pozitif yönde geçer ise oda tarafınca onaylanan üst limitli kredinizi alabilirsiniz.

TIR/Kamyonun Tamamına Iyi mi Kredi Alabilirsiniz?

Vatanımızda bazı kodamanlar tarafınca ağır vasıtalar üretildiğini tamamımız biliyoruz sanırım. Bu kodaman firmalar ürettikleri ağır vasıtaları pazarlayabilmek için tamamına kredi imkanı sunmaktadır. Ek olarak ağır vasıtaların tamamına kredi vermek ile de yetinmeyip üstelik belli bir meblağa kadar kullanılan krediler içinde sıfır faiz olanakları sağlamaktadır. Daha fazlaca yıl sonlarında sürücü esnafın vergi gideri göstermek için yapacakları alımları fırsat bulup bu kampanyaları düzenleyen firmalar ve size hususi imkanları şunlardır.

Sıfır Kamyon ve TIR Kampanyaları

Sıfır Kamyon ve TIR Kampanyaları

  1. FORD TRUCKS alacaklar için 200.000 TL bir tek %0.89 faiz oranı uygulanmaktadır. 36 vadeli olarak verilecek olan kredinin aylık taksit tutarı 6.538 TL karşılık etmektedir. 3 yıl bakım ve güvence paketini de yanına sunan firmanın kampanyası https://www.fordtrucks.com.tr/tr-tr/kampanyalar/ford-trucks-3lu-ekonomi-zirvesi bu adreste güncel ve detaylı olarak yer almıştır.
  2. KOÇ FİNANS AĞIR VASITA KREDİLERİ; 60 ay vadeli alacağınız ticari aracın tamamına kredi almanın en kolay yolu koç finanstan geçmektedir. Sıfır yada ikinci el olarak alacağınız ticari araçlar için ödeme hesaplama tablosu BURADA  bulunmaktadır.

About admin

Check Also

KGF Kredi Garanti Fonu Nedir? Kimlere Verilir?

KGF kısaca Kredi Güvence Fonu nedir? Sorusuna en fazlaca dört gözle beklenen 30 sual ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>