Traktör Yenileme Devlet Desteği 2020

Devlet çiftçilerimizin her mevzuda yanlarında olduğu şeklinde kendilerine traktör alımları için de destek olmaktadır. Ziraat makinelerine de bağışlama desteği verilmektedir. Traktör bağışlama desteği başvurusu yapabilir ve destek yararlanmaya hak kazanıp kazanmadığınızı yapacağınız sorgulama sonrasında öğrenebilirsiniz. TKDK adlı kurum geçtiğimiz yıllarda çiftçilerimize traktör desteği vermekteydi. Sadece bu desek bu  yıl verilmemektedir.

Çiftçiler Tarımsal Mekanizasyon Desteği

Devlet bağışlama destekli traktör kredisi iyi mi alınır, devlet teşvikli bahçe ve ziraat traktörü başvuruları iyi mi yapılır, şartları nedir, bağışlama traktör kredisi için desteklenen bölgeler nereleridir, IPARD programı kapsamında Ziraat ve Kırsal Destekleme kurumundan iyi mi alınır, traktör desteği şartları, traktör kredisi veren bankalar ve müracaat şartları ve faiz oranları şeklinde mevzuları sayfamızda bulabilirsiniz. Ziraat ile uğraşan çiftçilere pek oldukca banka tarafınca kredi olanağı sağlanmaktadır. Ziraat Bankasından traktör kredisi almak için tıklayınız.

Traktör Kredisi Iyi mi Alınır?

Devlet esnaf olmak ya da ziraatçi olmak isteyenleri iş yeri ve hayvancılık kredisi ile desteklemektedir. Bağışlama olarak traktör almak isteyen çiftçileri de TKDK ile IPARD programları dahilinde destek sunar. Bir oldukca ilimizde il koordinatları olan kurum desteklenen bölgelerde hayvancılık ya da çiftçilik icra eden vatandaşlara devlet bağışlama teşvikli traktör yada ziraat aletleri, makine alımları için destek sunar sunmaktadır. Devlet ziraatçi desteklemeleri isminde yazımızı okuyabilirsiniz.

2016 yılı itibari ile endüstri ve değişen teknolojinin her geçen gün gelişmesi ve ilerlemesi sebebi ile, yerli üretimi arttırmak,ziraat ile ilgilenen çiftçileri desteklemek amacı ile devlet tarafınca hayvancılık ve ziraat sektörlerinde pek oldukca yatırım yapılmaktadır. Burada amaç çiftçileri ziraat faaliyetlerine teşvik etmek ve çeşitli krediler ile destekleme yardımları ile finansman yaratmaktır. Devlet içinde bulunmuş olduğu maddi boyuta gore bir oldukca teşvik kredisi, ziraat kredisi, bağışlama kredi, büyükbaş hayvancılık kredisi ve küçükbaş hayvancılık kredisi vermektedir. Ek olarak Devlet destekli olarak çiftçiye 30 bin liraya kadar faizsiz kredi verileceği açıklanmıştır. Devlet hayvancılık teşvik kredisi isminde yazımızı inceleyebilirsiniz. 72 ay vadeli Ziraat Bankası traktör kredisi ile ilgili detaylı data alabilir ve 2020 yılına kadar başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Traktör kredisi nasıl alınır?

Traktör kredisi iyi mi alınır?

Devlet bağışlama traktör kredisi ile belirlediği illere alınacak olan traktörün %50 sini ödemektedir. IPARD programı dahilinde %50 hibeli traktör ya da ziraat aletleri, makineleri almak isteyen kişiler için aşağıdaki listemizde bulunan illerde ya da ilçelerde kayıtlı olarak çiftçilik yapmaları istenmektedir.

Balıkesir, Afyon, Amasya, Erzurum, Diyarbakır, Isparta, Çorum, Hatay, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Malatya, Ordu, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Ağrı, Tokat, Van, Aksaray, Yozgat, Aydın, Ardahan, Bursa, Ankara, Burdur, Denizli, Çanakkale, Elazığ, Çankırı, Karaman, Giresun, Kütahya, Erzurum, Manisa, Kastamonu, Mardin, Muş, Uşak, Mersin ve Nevşehir. Yukarıda bahsi geçen illerde çiftçilik ya da hayvancılık icra eden kişiler TKDK İl koordinatörlüklerine yapacakları devlet traktör kredisi imkanı ile ilgili detaylı data edinebilirsiniz.

Devlet Traktör Kredisi TKDK Desteklemesi

Süt üretimi icra eden işletmeler, çiftlikler, süt üretimi icra eden çiftçiler, arıcılık icra eden çiftçiler, dış mekan ve iç mekan süs bitkisi yetiştiriciliği icra eden çiftçiler, tıbbi ve aromatik nebat üreten çiftçiler, öteki şartları da taşımak kaydı ile başvuruda bulunabilirler. Halk bankası ziraatçi kredisi isminde yazımızda ziraatçi kredileri anlatılmaktadır.

Ziraat bankası; Ziraat işletmelerinin daha verimli emek harcamaları ve mekanizasyon düzeylerini yükseltmelerini teminen, “Tarımsal mekanizasyon araçlarının kredili satışına esas gözlem ve denetimlerle ilgili bildiri” esaslarına gore zirai kredilendirme belgesi olan kullanılmamış/ yeni yada en fazla 5 yaşındaki traktörlerin alımına yönelik tüzel/gerçek şahıs üreticilere, değişken ya da durağan(durgun) faizli traktör kredileri ve ikinci el traktör kredisi sunuyor. Sadece 2020 senesinde kurumun traktör mevzusunda herhangi bir desteği bulunmuyor.

Devlet bankalarından olan Ziraat bankası traktör, pulluk, römork, ziraat aletleri, biçerdöver ve benzeri tarımsal mekanizasyon kredisi talep eden müşterilerine ziraat ve hayvancılık kredisi imkanlarını sunuyor. Bu kapsamda 3 değişik traktör kredisi veriliyor. Bu krediler şunlar;

  1. Ziraat Bankası Durağan(durgun) Faizli Traktör Kredisi,
  2. Değişken faizli Ziraat Traktör Kredisi,
  3. 2. El Traktör Kredisi

Ziraat Bankası Traktör Kredisi ve Özellikleri

Ziraat bankası ile antak kalma icra eden firmalar ve bayileri tarafınca satılan yeni ve kullanılmamış traktörler için,
*3,6 ve 12 ayda bir kez geri ödeme şartı ile Proforma satmaca ya da satış teklif mektuplarının maksimum yüzde 75’ine kadar, durağan(durgun) değişmeyen Traktör Kredisidir. Değişken traktör kredisinde 0 km ve kullanılmamış acente traktörler, *3,6 ve 12 ayda bir geri ödeme olanakları ile Proforma satmaca yada satış teklif mektubunun en fazla yüzde 75’ine kadar traktör kredisi kullanabilirsiniz. 2. el traktör kredisi almak isteyenler için Ziraat bankasınca maksimum 5 yaşındaki traktörler için, *3,6 yada 12 ayda bir geri ödemeli, traktörün kasko bedelinin yüzde 75’ine kadar, durağan(durgun) yada değişken faizli Devlet traktör kredisi kullanabilirsiniz. Hibe traktör desteği almak, marka ve modelleri incelemek için içeriğimize göz atın!

Traktör Kredisi İçin Bankadan İstenen Belgeler

Tüzel kişiler ve gerçek kişiler evraklar değişik olup, Ziraat Bankası şubelerini ziyaret ettiğinizde evrakları ek olarak öğrenebilirsiniz. Ziraat bankası biçer döver kredisi de vermektedir. Ve bu kredilerden durağan(durgun) faizli ve değişken faizli olarak faydalanabilirsiniz. Gene 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifi sunulmaktadır olup proforma satmaca yada satış teklifi mektubunun en oldukca yüzde 75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.

Traktör Kredisi İçin Bankadan İstenen Belgeler

Traktör Kredisi İçin Bankadan İstenen Belgeler

Düşük Faizli Traktör Kredisi

3 Ocak 2020 tarihindeki 2015 sayılı Resmi Gazete’ de gösterilen düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin kararla traktör alımları mevzusunda kredi verileceği duyurulmuştur. Ziraat Kredi Kooperatifleri ile Ziraat Bankası içinde imzalanan protokole gore yatırım süreci için işletmelere kredi verilecektir. Kredi üst limiti 500 bin TL olarak belirlenmiştir. Uygulanabilecek en yüksek indirim oranı yüzde 50 olmaktadır.  Yatırım süreci faiz indirim oranı yüzde 25 olarak belirlenmiştir.

Düşük faizli traktör kredisi kullanmak için çiftçilerde aranan bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar içinde çiftçilerin büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı sektörlerinde etkinlik göstermeleri gerekmektedir. Ek olarak ikinci el alımları için de kredi kullandırılmaktadır. İkinci el alımlarında 8 yaş ve altındaki traktörler için düşük faizli kredi kullandırılmaktadır.

Ek olarak Halkbank traktör desteği kampanyasını da inceleyebilir ve uygun faiz oranları ile verilen kredilerden yararlanabilirsiniz.

Bankaların verdiği krediler haricinde devlet kurumları tarafınca bağışlama verilmemektedir. Bu şekilde sizden yardım ve destek talebi vereceğini iddia ederek para isteyenlere saygınlık etmeyiniz ve okumadan hiçbir belgeyi imzalamayınız.


About admin

Check Also

Ecrimisil Hesaplama Tablosu 2020 Fiyatları (Tarım Arazisi – Arsa)

Haksız yere işgal edilen arazilere ödenen tazminat tutarına ecrimisil karşılık adı verilmektedir. Ziraat arazisi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>