Turkcell Kredi Notu Sorgulama 1 SMS ile Nasıl Yapılır?

Türkiye ‘nin en önde gelen GSM operatörlerinden önde gelen Turkcell bir tek 1 SMS ile abonmanların mevcut güncel FİDEKS kredi notu değerlerini öğrenmek için olanak sağlamaktadır. Yalnız tüm vergiler dahil olmak suretiyle 10.5 TL sorgulama bedeli ile 2020 ‘ a ilişik risk derecenizi öğrenmek istiyorsanız yapmanız ihtiyaç duyulan işlem aşağıda yer almış olduğu şekilde kimlik numaranızı 1122 numaraya göndermenizdir.

KKB Kredi Notu Nedir? Niçin Bu Not Bu Kadar Önemlidir?

Devletimizde kredi değerlendirme kurumu adı altında kurulmuş bir yapı mevcuttur. Tüm bankalar kurulan bu ortak havuzdan bireylerin başka bankalar ile yapmış oldukları diyaloğu görürler ve mevcut yapı da gene kişinin başka bankalar ile yapmış oldukları bankalar ile + yada – lerine nazaran burada puan verir. Guruplar halinde oluşturulan cetvel de puanlar 1 den 1900 kadar oluşur ve gene içlerinden azca riskli, riskli, orta riskli ve güvenilir olarak ayrılırlar. Eğer riskli gurupta yer alıyorsanız bankalardan kredi yada kredi kartı almanız bir fazlaca zor olsa gerek. Bu durumlarda yer edinen tüketiciler genel anlamda sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hakkında araştırmada bulunurlar ve kendilerine alternatif yol bulmaya çalışırlar. Bankaya gitmeden ilkin eğer aklınızda kredi notunuz ile ilgili bir sual bulunuyor ise bunu günümüz şartlarını ücretli yada ücretsiz bir şekilde iki şekilde öğrenebilirsiniz. Sizlere bu iki yolunda iyi mi işlev gördüğünü aşağıdaki başlıklarda anlatacağız.

Turkcell Kredi Notu 1122 Kısa Ileti İle Iyi mi Sorgulanır?

Turkcell kredi notu sorgulama işleminin yapılması

Ücretli olarak ve anında kredi notu öğrenmenin kim bilir en ergonomik yolu SMS ile öğrenme tekniğidir. Eğer cebinizde bir akıllı yada akılsız 😉 Turkcell cep telefonu mevcut ise yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey 1122 ye TCKN doğrusu Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakıp bir tek doğum yılınızı yazarak göndermenizdir. Ücretlendirme an itibarı ile 9 TL dir.

Ücretli Olarak Kredi Notunu Öğrenme Öteki Yolları Nedir?

Ücretli olarak Findeks kredi notunuzu öğrenmenin daha bir oldukca yolu mevcuttur. Eğer devamlı olarak bu sistemden yararlanmak istiyorsanız sizlere önerimiz KKB doğrusu Kredi Kayıt Bürosunun oluşturmuş olduğu paketlerden almanızdır. Kredi notu sorgulama paketleri limitine nazaran ikiye ayrılmaktadır. Klasik olan paketler 85 TL den başlamaktadır. Ticari ve Bireysel olarak 2 kategoriye ayrılan paketler de her bütçe düşünülmüştür.

  • Paketin 12 sorgulama bedeli averaj 85 TL olmaktadır. Öteki paketleri de BURADAN satın alabilirsiniz.

Bankaların mobil uygulamaları ile KKB notunuzu sorgulama yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Akbank ticari yada bireysel müşterileri için oluşturmuş olan ve dünyada en iyi banka uygulaması olarak görülen AKBANK DİREKT kredi notu skoru sorgulama olanağı sunmaktadır. Bu sistemden yararlana bilmeniz için bu kez akıllı bir telefona haiz olmanız şarttır. Google Play Store üstünden ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz AKBANK DİREKT uygulaması için bir alan kişi numarasına ve şifresine ihtiyacınız olacaktır. Uygulamaya giriş yaptıktan sonrasında yandaki resimde de gözüktüğü şeklinde bölüme erişim sağlamak için ana bölümde yer edinen BAŞVURULAR VE NAKİT İHTİYAÇLARIM sekmesini tıklamanız gerekmektedir. Sekmeyi tıklayanlar yandaki ekrana giriş yapmış olacaklardır.  Bu hanede ” Findeks Risk Raporu” sekmesini tıklamanız gerekmektedir.

About admin

Check Also

Kaç Kredi Notu Puanına Ne Kadar Kredi Çıkar?

İhtiyaç dahil olmak suretiyle tüm kredilerin çıkmasında belirleyici en mühim unsur asla şüphesiz ki kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>