Türkiye’deki Faktoring Şirketleri Hangileridir? BDDK lisanslı

Türkiye de esnaflarımız ve kobi bünyesindeki üreticilerimiz için kuşkusuz bankacılık sektörüne en büyük alternatif faktoring şirketleridir. Faturalı alacağınızı yada çek yada senet bozdurmak isteyenlere cumartesi günleri dahil nakit akışı elde eden Türkiye de ki faktoring şirketleri BDDK bünyesinde etkinlik izni ile hizmet vermektedir. Sayfamızda İstanbul ilimizde BDDK bünyesinde yasal olarak etkinlik gösteren ve belgeleri iptal edilmiş tüm faktoring firmalarını bulabilirsiniz.

Faktoring Şirketi Nedir?

Faktoring şirketleri halkımız tarafınca fazlaca yanlış olarak bilinmektedir. Özellik ile senetle para veren yerler olarak algılanan bu firmalar daha fazlaca esnaf yada KOBİ olarak etkinlik gösteren firmaların faturalı yada çek yada senet karşılığı alacaklarını zamanından ilkin komisyon karşılığında bozmak için ve kısa sürede nakit ihtiyacını karşılamak için varlardır. Bu tür alacakları için tahsilat zamanını beklemek istemeyenler çek ve senetlerini yada faturalarını faktoring şirketlerine whatsapp aracılığı ile bile yolarlar ise işlemleri bundan önce başlatabilirsiniz. Faktoring şirketleri de gönderilen evrakları inceleyerek, şirket yetkilisine tahsilat hakkında lüzumlu bilgiler verirler, komisyon harcamaları şeklinde. Müşterinin pozitif olarak vermiş olduğu karar ile de sözleşme imzalanır ve ödeme evrakının orijinal sureti teslim alınır. Anlaşılan komisyon tutarı alınacak olan rakamdan düşürüldükten sonrasında kalan para müşterinin belirtmiş olduğu hesaba yatırılır. Faktoring nedir? ve çek ve senet yada satmaca karşılığında sistemin iyi mi işlev sağladığını sanırım çoğumuz artık anladık.

Video

Kimler Faktoring Hizmetinden Yararlanabilir?

Yukarıdaki başlık altında sizlere genel olarak faktoring başvuruları için her ne kadar da KOBİ ve esnaflar başvurabilir dediysek de aslen Türkiye’ de yer edinen bu şirketlere toptan olarak perakende tecim meydana getiren marketlerden çiftçilik faaliyetleri içinde bulunanlar, et yada süt hayvancılığı ile meşgul olanlar kısacası tüm ticari etkinlik içinde yer edinen müracaat yapabilirler. Faktoring şirketlerin bankalardan en büyük pozitif yanları ise bu etkinlik içinde yer edinen vatandaşların alacaklarını zamanında ilkin nakit olarak ödeme imkanı sağlamasıdır. Bu her iki tarafınca işine gelen bir durumdur. Üretici alacağını zamanında ilkin alarak yatırımlarına hız verir iken faktoring şirketleri de bir nevi nakit bütçelerini kullanarak para kazanmaktadır.

Türkiye’deki Yasal Faktoring Şirketleri Hangileridir?

Türkiye deki faktoring şirketlerinin tamamı aynı bankalar şeklinde BBDK kısaca Bankalar Birliği Denetleme Kurumuna bağlı olarak etkinlik göstermektedir. Etkinlik belgelerini BBDK dan alarak işlev gösterebilirler. Faktoring firmaları da gene Türkiye’ de etkinlik belgesi İPTAL edilmiş ve çalışmalarında herhangi bir problem gözükmemiş olarak iki şekilde yer almıştır. Türkiye de BBDK tarafınca emek harcamaları durdurulmuş olan tüm faktoring firmalarının adres ve kontakt bilgilerini BURADA bulabilirsiniz. Etkinlik izni iptal edilmiş olanlar için düzenlemiş olan örnek bildiri BURADA yer almış olduğu gibidir. Bugüne dek Türkiye’ de izni iptal edilmiş toplam 53 faktoring şirketi vardır. Türkiye de emek harcama faaliyetleri halen geçerli olan faktoring firmalar ise toplam 61 tanedir. Resmi olarak etkinlik gösteren faktoring firmaların neredeyse hepsi İstanbul içinde yer almaktadırlar. Yukarıda da belirttiğimiz şeklinde bu şirketlere başvurularınızı İnternet üstünde, faks aracılığı ile hatta Whatsaap aracılığı ile bile yapabileceğiniz için Türkiye’nin herhangi bir yerinde olmanız çok da fazla mühim değildir. Karşılık satmaca, çek yada senet şeklinde tahsilatlarınızı bu listedeki şirketlerden itimat ile yapabilirsiniz.

Türkiye deki yasal BDDK lisanslı faktoring şirketleri

Türkiye deki yasal BDDK lisanslı faktoring şirketleri

Ihmal etmeyin! Faktoring firmaları sizlere nakit akışı sağlarken bankalardaki şeklinde geçmişe yönelik olarak KKB kredi notu değerinizi sorgulamazlar! Bu niçin ile sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar olarak da bilinmektedirler. Bankalar kredi verir iken sizden ipotek olarak mal, mülk ister iken faktoring firmaları da çek, satmaca karşılığında bu işlemleri yapmaktadırlar.

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>