Ucuz Tatile Gitmek İstiyorum Diyorsanız Size 4 Tavsiyem

Özellik ile yaz aylarının yaklaşması ile beraber bir çoğumuz dinlence hayallerini daha derinden kurmaktayız. Havaların ısınması tatile gitmek isteyenlerin nefsini oldukça daha çok kabartmaktadır. Yalnız her hayalde olduğu benzer biçimde bu hayalin gerçekleşe bilmesi içinde maddiyat ön planda yer verilmiştir. Ben dahil bir çoğumuz dolayısı ile ucuz fakat bir taraftan’da kaliteli bir dinlence yapmak istiyoruz doğru değil mi.? Ortalama olarak 16 senedir her yıl minimum bir kere tatile giden biri olarak sizlere hem ekonomik hemde kaliteli bir tatilin yapma sırrını vereceğim. Lütfen, sizlerde benim 1 kere hataya düşüp yaptığım yanlış ile koca bir yılınızı yanlış otel seçimi yapmamak için bu içinde ne olduğu sonuna kadar okuyun.

Ucuz Dinlence Paketleri Bir çok Vakit Hayal Kırıklığı Yaşatabilir!

16 senedir yaz ve kış ayaları olarak devamlı dinlence icra eden biriyim. Bu süreçte öğrendiğim ucuz dinlence yapma adına en mühim şey kesinlik ile ucuz olan her şey kalitesizdir.! Kim ne derse desin, hiçbir otel sizlere hem ucuz hemde kaliteli hizmet, yiyecek sunmaz.! Sadece, kırkta yılda bir yeni bir otel açılacak’da bir çekiliş meydana getirecek’da o çekilişten yararlanarak ucuz otel yapacaksınız. Bu kampanyalar bile artık yalandan ibarette, ben küçük bir ihtimali sizler ile paylaşmak istedim.

Doğru Oteli Bulmak İçin Ucuz Dinlence Hesaplaması Iyi mi Yapılır?

Benim doğru oteli bulmak adına ucuz tatilde daima bir hesabım vardır. Eğer bu hesabın altında bir kıymet çıkar ise kesinlik ile fakat kesinlik ile bu otel kalitesiz olarak sizlere hizmet verecektir. İsterseniz gelin bu hesabı sizler ile beraber yapalım. Şimdi ilk olarak otelde kaç gün kalacağımızı bilmemiz gerekte. Ben 5 gece 6 gündüz olarak genel anlamda dinlence icra eden biriyim. Gittiğim yola değmesi gerek dimi.? 🙂 Hesaplama işlemini’de ona bakılırsa yapmaktayım. Ek olarak yapacağım hesaplama 2 erişkin olarak yapacağımı’da belirtmek isterim.

  • 2 Erişkin sizce 3 öğün dışarıda yiyecek yese ne kadar hesap önder.? Sabah kahvaltısı ve öğlen ile akşam yemeği. Ben derhal yanıt vereyim, mütevazı bir yerde bu 3 öğünü gerçekleştirir ise; 2 kişilik kahvaltı minimum 60 TL. 2 Kişilik öğlen yemeği 60 TL. Gene aynı şekilde akşam yemeği de 60 TL olur ise toplam 180 TL bir tek yiyecek için hesap çıkmaktadır.
  • Şimdi gelelim içme mevzusuna. Bu hesaplama alkol alanlar için. Eğer alkol almıyorsanız bu hesabı takvimden çıkara bilirsiniz. Günde toplam 5 bira içilse 15 TL den buda 75 TL yapar. ( Minimum olarak )
  •  Geldik son olarak olarak oda hesaplamasına. Yalnız barıncak tipi bir oda tutsanız 100 TL den başlamaktadır. Bu fiyat mevsimine bakılırsa 200 TL kadar çıkmaktadır. Onun için ben bunu günlük olarak 150 TL olarak ele alacağım.

Toplam: 150 * 5 = 750 oda, 180*5=900 Yiyecek, 375 Alkollü ve alkolsüz içecekler, toplam= 750 + 900 + 375 = 2.025 TL. Açık ve net olarak söylüyorum. Eğer ki bu fiyatın altına bir otelle gidiyorsanız kesinlik ile endişelenmelisiniz.! Hesap ortada dostlar, haksız mıyım sizce?

Ucuz Dinlence Rezervasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Ihtiyaç duyulan Öteki Hususlar

Ucuz tatile rezervasyonu yaptırmanın bir oldukça yolu vardır. Sadece ilk olarak yukarıda yapmış olduğum hesaplama tablosu değerlerini göz ardı lütfen etmeyiniz. Bunun haricinde ucuz dinlence rezervasyonu yapar iken kesinlikle ” Dinlence Arama Motorları ” da bulduğunuz otelleri ETS TUR benzer biçimde güvenilir firmaların portföyünde olup olmadığına itina gösterin. Ben öyleki yapıyorum açıkçası. Şuana kadar ETS ‘de yer edinen hiçbir otelden şikayetçi olmadım. Değişik sitelerde otelleri daha ucuza bulup ETS ‘de olup olmadığına bakıp rezervasyon yapmaktayım. Kesinlik ile google otel yorumlarına inanmayın.! Yada başka otel yakınma yada tavsiye sitelerine güven etmeyin.! Fakat iyi yazılsın fakat fena asla ben güven etmem. Bunun sebebi ise;

  1. Kendi gözlerim ile gördüm, otel sahipleri çeşitli dinlence tavsiye sitelerine ( trivigo benzer biçimde ) pozitif yorum yapanlara ödüller vermektedir.
  2. Rakip oteller rakipleri için negatif yorumlar yapa bilmektedirler.

Bunun için lütfen bulmuş olduğunuz otelin fiyat hesaplamasını benim benzer biçimde yaptıktan sonrasında güvenilir tur sitelerinde olup olmadığına dikkat ediniz. Zira ETS benzer biçimde Çağla Tur benzer biçimde firmalar her otel ile antak kalma yapmamaktadırlar.!

Ucuz Tatile Gitmek İstiyorum Diyorsanız Bu 4 Önerimi Dikkate Alın!

Şuana kadar sizlere ucuz tatilden ziyade otelin güvenirliğinden hep bahsettim. Bunun sebebi ucuz diye sarılıp gittiğin otelde koca bir senenin stresini atmaktan ise daha çok strese girmemeniz olacaktır. Şimdi ucuz dinlence için benim uyguladığım 4 yöntemden bahsedeyim.

  1. Kesinlik ile Aralık ve Ocak ayı tutarları ile otel ayırın, doğrusu erken rezervasyon.
  2. Güvenilir dinlence sitelerinin son dakika kampanyalarını takip edin. Bunun için bu arkadaşın sosyal sayfasını takip edebilirsiniz.
  3. Dinlence promosyon kodları toplayın.
  4. Dinlence sitelerindeki otelleri başka siteler ile karşılaştırın. Bunu çeşitli dinlence arama motorları ile de yapabilirsiniz.

Ek olarak sizlere benimde güvendiğim bir arkadaşımın numarasını vermek isterim. Kendisi Dinlence.Com da görevlidir. Turan EFE ismindeki bu arkadaşı arayarak Murat YALÇINKAYA’nın selamı varda derseniz sizlere hem ucuz hemde kaliteli bir otel ayarlayacaktır. Tel: 0-555-983-45-51

About admin

Check Also

Admin markets kullananların şikayet yorumları

Birikimlerinizi online olarak bir yatırım aracına yatırmak ve bunu yüksek kaldıraç uygulayarak tek tıkla para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>