Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları (Güncel Testler)

KOSGEB yeni girişimcilere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri sağlamak amacı ile bir oldukca kurum ve kuruluşlar ile ortaklaşa iş birliği sağlamaktadır. Tüm bu çalışmış olduğu kurumlar ve herhangi hususi yada kamu kuruluşları tarafınca 2020 da verilecek olan KOSGEB kurslarına katılımcılar belli bir imtihan kontrol yada sözlü mülakatlar dahilinde belirlenmektedir. Özellik ile kurumlar tarafınca belirlenen aslolan kursiyer sayısı geçilmiş olduğu süre uygulanan yazılı yad sözlü sınavlarda sorulacak olan soruları, doğru cevapları ile siz yeni girişimciler için paylaştık.

Eğitim soruları ne süre sorulmaktadır?

Hepimizin artık bilmiş olduğu benzer biçimde Girişimcilik Destek Programı bağışlama & faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak için kesinlikle ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” aşağıdaki kurumlardan herhangi birinden alınması şarttır.

 • Türkiye İş Kurumu olan İŞ-KUR ,
 • Tüm İllere bağlı olan mahalli belediyeler
 • KOSGEB Müdürlük yada temsilciliklerine
 • Tecim Endüstri Odalarına
 • Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Odalarına
 • Halk Eğitim Merkezlerin
 • Engelliler Federasyonlarına
 • Kalkınma ajanslarına

Sadece bu kurumlardan bu eğitime katılım göstere bilmek bir çok süre bir fazlaca zor olmaktadır. Bunun en büyük sebebi asla kuşkusuz ki yoğun girişimci taleplerinin karşılanamamasıdır. Her ne kadarda KOSGEB bir oldukca kurum ve kurum ile bu eğitimleri elde etmiş olsa da özellik ile yıl başlarında girişimciye verilecek olan deste miktarı artması halinde bu eğitimlere aşırı bir müracaat talebi oluşmaktadır. Kurların verileceği sınıf de 25 ile 30 öğrencilik olarak planlanması sebebi ile bu yoğun müracaat zamanlarında bu sayı dahilinde yeni girişimciye öncelik hakkı bilinmektedir. Organik olarak bu sayının belirlenmesi için girişimci bazı sözlü yada daha oldukca kontrol usulünde sınavlara doğal olarak tutulur. Girişimcinin doğal olarak tutulmuş olduğu bu sınavlarda ise sorulan sorular çoğunluk ile buradaki sorulardan oluşmaktadır. ====> http://www.finansdestegi.com/girişimciliksorulari.docx

Eğitim öncelik hakkı kazanmak için bu tarz şeyleri da lütfen yapınız!

Daha ilkin yeni girişimcilik kayıt başvuruları yalnız eğitimi düzenleyen birim tarafınca verilmekteydi. Hali ile eğitimlerin başlamış olacağı duyuru sayfasında kursları düzenleyecek kurumlar belli olamadan kurs ön müracaat işlemlerini sağlayamıyor dunuz. Sadece artık işler tamamen değişti. İnternet üstünden e-devlet’inde devreye girmesi ile kurs tarihleri ve adresleri belli olmadan ön müracaat formlarına artık rahatlık ile erişebiliyorsunuz. Bunun için tek yapmanız ihtiyaç duyulan https://bit.ly/2Tg7502 adresine girerek buradan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi menüsünden müracaat formunu doldurmanız dır. Böylece eğitim başlama tarihlerini kaçırmamış olmuş olursunuz.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Test Sınav Soruları

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kontrol Imtihan Soruları

İkinci olarak sizlere tavsiyem ise; Özellik ile minik nüfusa haiz il / ilçeler de girişimcilik eğitimi oldukca ender olarak düzenlenmektedir. Bu kimi zaman avantaj olurken bazende sizlere dezavantaj olur. Avantaj olma yanı oldukca fazla katılımcı olmamasından dolayı kontrol yada sözlü mülakatlara lüzum kalmaması. Dezavantaj olması ise ne yazık ki beklemeniz. Eğer beklemek istemiyor yada sınavlara doğal olarak tutulmak istemiyorsanız başka il yada ilçelerdeki girişimcilik eğitimlerine katıla bilirsiniz. Bu sebeple eğitimlerde ikametgah şartı kesinlik ile yoktur.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ders planlanması iyi mi yapılır ?

Eğitimler Imalathane ve dersliklerde olmak suretiyle 4 gün 30 saat üstünden girişimciye verilmektedir. Eğitim sürekliliği minimum %80 olmak zorundadır. %80 devamlılık göstermeyen girişimci sertifika almaya gerçek sahibi olması imkansız. Eğitim süresince alınan ders saatleri ve mevzuları aşağıdaki gibidir.

 • Girişimcinin iş fikrinin geliştirilmesi – 7,5 saat
 • Pazarlama – 7,5 saat
 • Yönetim – 7,5 saat
 • İş fikrinin iş planı projesine dökülmesi – 7,5 saat

Dersleri başarı göstermiş bir halde devamlılık gösteren girişimcilere 30 saat sonunda kurs bitirdiklerine dahil girişimcilik sertifikası verilmektedir.

About admin

Check Also

Market Açmak İsteyen Girişimcilere KOSGEB’ den Hibe!

Şarküteri yada süper yada hiper market açmak isteyen yeni girişimciler bu yılda KOSGEB üstünden devlet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>