Uzman Çavuşlara Özel Kredi Veren 2 Bankanın Kampanyası

Türk Silahlı Kuvvetlerin her kademesinde vazife alan Uzman Çavuş ve erbaş için bankalar hususi kampanyalar ile kredi imkanı sağlamaktadır. Bu bankalar içinde özellik ile Türkiye Halk Bankası mevcut faiz oranlarına bakılırsa minimum %0.7 daha düşük faiz oranları ile sizlere kredi imkanı sağlamaktadır. 50.000 liraya kadar 60 ay vadeli nakit gereksinimlerini karşılamak isteyen Uzman çavuş ve onbaşı rütbesindeki askerlerimiz için dönem içi uygulanan faiz oran ve hesaplama tablosunu özellik ile yer verdik.

Uzaman Çavuş/Onbaşı Askere Düşük Faizli Kredi

Uzaman çavuş erbaş için düşük faizli kredi

Uzaman çavuş erbaş için düşük faizli kredi

Bankaların bir bir çok çeşitli kredi paketleri düzenlemektedir. Kimi bankalar emeklilere hususi finansman sağlarken kimi bankalar ise kamuya hususi finansman sağlamaktadır. Yaptığımız araştırmalar neticesinde bankalar maaşlarını kendilerinden alan emeklilere en fazla %10 faiz indirimi sağlarken TSK da görevli Uzman er/erbaş için ise %0.7 varan faiz indirimi sağlamaktadır. Bu faiz indirimi ise yaptığımız hesaplamalar sonrasında yıllara vurulmuş olduğu vakit kredinin geri ödemesin de ciddi bir sayılara karşılık etmektedir. İşte meydana getirilen faiz hesaplaması ile Uzman çavuş ‘larımıza sağlanan avantajlı gereksinim kredisinin bilgileri.

Halkbank Uzaman Çavuş Kredisi

TSK mensubu sözleşmeli ve muvazzaf Uzman Çavuşlarımız Türkiye Halk Bankasından 36 ay vadeli olarak minimum mevcut gereksinim kredisine bakılırsa %0.7 daha düşük faizli gereksinim kredisi kullanmaktadır. Banka tarafınca oluşturulan düşük faizli krediler de,

 • Maaşlarını Halk Bankasından alanlara
 • Emekli maaşlarını Türkiye Halk Bankasından alanlara
 • Kamu çalışanlarına
 • {Özel sektör} çalışanlarına

düşük faizli gereksinim kredisi kullandırılmaktadır. Güncel faiz oran tablosu sayfamız da yerini almaktadır. Buna bakılırsa ise;

Düzgüsel şartlarda Halk Bankasın’da %1.07 seviyelerinde olan kredi faiz oranları kamuda görevli Uzman Çavuşlarımız için %1.05 oranlarına kadar düşmektedir.

Uzaman Çavuşlar Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Bankalardan kanun kapsamında bir yurttaş en fazla aylık hane gelirinin %50 oranında aylık taksiti oluşacak kadar gereksinim kredisi kullana bilmektedir. Averaj olarak Uzaman çavuşlar 5.000 lira kadar bir maaş aldıklarını var sayarsak aylık ödemeleri en fazla 2.500 lirayı geçmeyecek şekilde oluşması gerekmektedir. Buna bakılırsa tüm uzman onbaşı ve çavuşlarımız aşağıdaki faiz oranları ile Türkiye Halk Bankasından gereksinim kredisi kullanabilirler.

 • Kredi faiz oranı %0.4 indirimli olarak: %1.05
 • Kullanılacak olan kredi miktarı: 50.000 TL
 • Aylık Taksit Miktarı: 1.192,65 TL
 • Geri Ödenecek Toplam: 71.559,07 TL

Ek olarak 10.000 liralık bir gereksinim kredisinden de yalnız işlem tutarı olarak 52.50 lira bir kesinti uygulanmaktadır. İşlem tutarı kredi miktarının %0.5 karşılık etmektedir. Buda 50.000 lirada 250 liraya denk gelir.

Kredi Erbaş/Çavuş Kredi Çekebilir Mi? (Müracaat Yolları)

Uzman Çavuş yada Erbaş rütbesindeki TSK mensupları meslek hayatına atılmaları ile beraber bankaların kredi vermek için aramış olduğu en büyük şartta haiz olmuş olmaktadırlar. Daha ilkin hiçbir gelir hareketi olmadığından dolayı kredi notu oluşmayan Uzman Onbaşı/Çavuş rütbeli askerlerimizin birden ciddi bir halde kredi notları oluşmaktadır. Dolayısı ile bankalardan kredi çekebilir mi? sorusunun yanıtı kesinlik ile evet diyebiliriz. Bankalar kredi vermek için aramış olduğu en büyük 2 şartı yerine getirmiş olan askeri personel kredi başvurularını bir kaç yöntem ile yapabilmektedir. Bu yöntemler,

 • Direkt banka şubelerine giderek bireysel müşteriler departmanına müracaat yapmış olup
 • Bankaya ilişik İnternet sitesi üstünden kredi müracaat formu doldurarak
 • Mevduat hesabının olduğu bankaya ilişik İnternet Bankacılık Uygulaması üstünden kredi başvurusunda bulunması

ile olanlar en fazla tercih edilenlerdir. Bizlere sorar iseniz bu yöntemlerden en iyi kesinlik ile mevduat hesabınıza ilişik bankanın İnternet bankacılığına giriş yaparak meydana getirilen başvurulardır. Bunun nedi ise işlemlerin hem oldukca daha süratli bir halde olması hem ise kredi faiz oranların birazcık daha düşük olmasıdır. Eğer maaşınızı Türkiye Halkbank üstünden alıyorsanız ilk olarak Halkbank Mobil Uygulamasını cep telefonunuza indirmenizi tavsiye ederim. Halkbank şubesi yada 0-850-222-04-00 numaradan alacağınız giriş şifresi ile kredi başvurunuzu derhal kolaylık ile yapabilirsiniz.

About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>