Vakıfbank 35 Bin TL. Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerlik ile ilgili gelişmeler gündeme damga şeklinde vurdu. Bu haberler ise bedelli askerlik bekleyen 3 milyonu aşkın gencin yüzünü güldürdü. Bedelli askerlik uygulaması son olarak 2014 senesinde yapılmış oldu.  Beklenen Cumhurbaşkanı kararnamesi çıktı ve bedelli başvuruları başladı. İsteyenler 35 bin TL karşılığında askerlik hizmetlerini tamamlayabilecektir.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar hakkında data almak için tıklayınız.

Türkiye Gerçeği

İstatistiksel olarak  5 milyon 448 bin 858 kişinin askerlik ile ilişiği bulunuyor. 1 yılda ise 345 bin 933 şahıs asker olarak alınabiliyor. Bu sebeple hükumet bedelli askerliğin bir gereksinim ve gereklilik bulunduğunun altını çiziyor. Bu sirkülasyon sadece bedelli askerlik ile sağlanabilir. Bundan dolayı lüzumlu emekler geçen yıl başlatıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri’ nin ordu gücü tartışılmaz. Bu sebeple askeri olarak bir uzmanlaşmaya gidilmesi söz mevzusu. Özetle bedelli askerlik hem bu yoğunluğu ortadan kaldıracak, hem de askerliğin bir meslek olarak değil bir uzmanlık alanı olarak yapılmasının önünü açacaktır.

vakıfbank

Vakıfbank bedelli askerlik kredisi vermektedir.

2020 Senesinde Bedelli Askerlik Şartları

Hükumet tarafınca meydana getirilen açıklamalar neticesinde bedelli askerlikten şu şartlara haiz olanlar faydalanabilecektir;

 • 31 Aralık 1995 öncesi doğumlu olanlar kısaca 25 şartı bulunmaktadır.
 • 35 bin TL karşılık ödeyenler
 • Bedelli askerliği hak edenler

Bu şartları taşıdıkları anlaşılan kişiler askerlik şubelerinden alacakları belge neticesinde banka şubelerine giderek ödeme yapacaklardır. Ödeme yaptıktan sonrasında banka tarafınca verilecek dekontun 3 nüshasını askerlik şubesine teslim edenler müracaat işlemini tamamlamış olacaktır. An itibari ile belirlenen askerlik hizmeti süresi 21 gün oldu.

Bu sebeple bankalar da bedelli askerlik ödemelerinde sorun yaşayan müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Halkbank bedelli askerlik için 60 ay vadeli 35 bin TL. kredi veriyor!

2020 Senesinde Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

askerlik

Bankalar tarafınca bedelli askerlik kredisi verilmektedir.

Ziraat Bankası  bedelli askerlik kredisi vermektedir. Sadece kampanya süresi dolmuştur. Bedelli askerlik kredisi yeniden gündeme vardığında bankaların verdiği bu kredi kampanyaları devam edecektir.

Geçen yıllardaki bedelli askerlik tutarları 18 ve 30 bin TL olarak belirlenmişti. Bu yıl yoğunluk sebebi ile fiyatta indirime gidilecek. Bu sebeple bedelli askerlik başvurusunda bulunanlardan hizmetten muaf olmalarının karşılığında 35 bin TL karşılık ödemeleri istenecek.

Kanun yürürlüğe girer girmez IBAN numaraları yayınlanmaktadır. Bu bedeller Ziraat Bankası A.Ş, Halkbank ve Vakıfbank aracılığı ile kabul edilecektir. 

Bedelli askerlik kredisi veren bankalardan biri de Vakıfbank’tır. Vakıfbank’ tan gereksinim kredisi çekerek lazım olan nakit ihtiyacınız olan şeyi giderebilirsiniz.

Vakıfbank Bedelli Askerlik Kredisi 2020 Müracaat

Vakıfbank da öteki bankalar şeklinde 60 aya varan vadeler ile gereksinim kredisi vermektedir. Bankanın başvurusu esnasında sizden isteyeceği evraklar şunlardır;

 • T.C. kimlik fotokopisi
 • Gelir durumunuzu gösteren belge
 • Esnaf iseniz vergi levhanız
 • Bankanın sizden talep edeceği güvence ile kredi çekebilirsiniz.

Ek olarak gelir belgeniz yok sadece bir taşıt, konut ya da arsaya sahipseniz ipotek yöntemi ile gereksinim kredisi çekmeniz de mümkündür. Kredi kullanan şahsa yaşam sigortası yapılmaktadır. Kredi alabilmeniz için banka tarafınca hakkınızda yapılacak olan istihbaratın da pozitif yönde neticelenmesi gerekmektedir. Banka ilk olarak sicilinize ve kredi notunuza bakacaktır. Eğer kara listedeyseniz kredi çekmeniz mümkün olmayacaktır.

Vakıfbank bireysel kredi başvuruları web üstünden de kabul edilmektedir. Formu doldurarak başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Faiz Oranları Üstünden Aylık Taksit Hesaplama

Vakıfbanktan % 1,05 faiz oranları ile 35 bin liraya kadar;

 • 12 aylık vade ile Vakıfbank’ tan gereksinim kredisi çektiğinizde geri ödeme yapacağınız meblağ 37.932,28 TL’ dir. Aylık ödenecek taksit ise 3.161,02 olmaktadır.
 • 24 aylık vade ile kredi almak istediğinizde geri ödeme tutarı 40.776,69  TL olacaktır. Aylık ise 1.699,03  TL taksit ödenmesi gerekecektir.
 • 36 ay vade ile 43.752,39 TL geri ödemeli kredinizi Vakıfbank’ tan alabilirsiniz. Bu koşullarda ödenecek aylık taksit tutarı 1.215,34TL olmaktadır.
 • 48 ay vadeli kredinizi 46.857,91 TL olarak geri ödemeniz gerekecektir. Ek olarak aylık taksit tutarı 976,21 TL olacaktır.
 • 60 ay vadeli kredinizi 50.091,23 TL olarak geri ödemeli aylık 834,85 TL taksitle Vakıfbank’ tan alabilirsiniz.

Yukarıda belgeleri tamamlayarak kredi başvurusunda bulunabilir ve 35 bin TL’ lik kredinizi derhal çekebilirsiniz. 

2020 senesinde bedelli ile askerlik mevzusunda yeni düzenlemeler yapılacak. Lüzumlu finansman için 2020 senesinde gene banka kredilerine başvurabilirsiniz. İşini bırakamayan akademisyen, bilim adamı vb. içinse yaz dönemlerinde askerlik mevzusu gündemdedir. Durum netleştiğinde size data vermeye devam edeceğiz.


About admin

Check Also

En Çok Puan Kazandıran Avantajlı Kredi Kartları 2020

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren kredi kartları bizlere sağlamış olduğu kolaylıklar ile her geçen gün kullanımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>