Yanak Estetiği (Bişektomi-Hollywood Yanağı) Fiyatları 2020

Yüz estetiklerini bayanlar tarafınca büyük ilgiyle takip edilmekte ve bir çok hanım tarafınca çoğunlukla yaptırılmaktadır. Burun estetiği, dudak estetiği ve göz kapağı estetikleri benzer biçimde son yıllarda popüler olan estetiklerden bir tanesi de yanak estetiğidir. Yanak güzel duyu operasyonu Hollywood yıldızları tarafınca çoğunlukla yaptırıldığından dolayı Hollywood yanağı olarak adlandırılmakta ve son zamanlarda bişektomi isminde duyduğumuz estetikle aynı nitelikteki yanak güzel duyu operasyonudur. Bu yanak estetiği yardımıyla elmacık kemikleri daha belirginleştirilip, yüz daha ince bir hal almakta ve genç bir görünüm elde edilmektedir. Yüzde güzellik terimi organların birbiriyle olan orantısı ile alakalıdır. Güzellik teriminde dolgun ve hacimli dudaklar, yüze yakışan burun ile yanak dolgunluğu birbiriyle orantılı olmalıdır. Altın oran olarak bakıldığında yanak bölgesi, yüz bölgesindeki öteki organlar ile orantılı olmalıdır. Altın oranda eğer olmazsa olmaz kriterlerden birisi yanak ve çenenin ters üçgen şeklinde olmasıdır. Yanak estetiği yardımıyla yüz daha güzel ve orantılı olmaktadır. Birçok ünlünün yaptırdığı yanak estetiği öteki adlarıyla Hollywood yanağı ya da bişektomi 2020 tutarları ve yanak estetiğinin iyi mi olacağı hakkında tüm bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Bişektomi Nedir?

Yanak estetiği öteki adıyla da bişektomi operasyonu yüz hatlarının köşeli ve yanaktaki yağların fazla oranda olmasıyla yüz bölgesinde meydana getirilen üçgenleştirmedir. Bişektomi operasyon neticeleri son aşama iyi olan güzel duyu operasyon olarak bilinmektedir. Yanak estetiği tıp literatürlerinde bişektomi adını almıştır. Yüze orantılı bir görünüm sağlamak amacıyla ağız içi yanaklarından yağ alınarak kişinin kendisini rahatsız ve şişman hissettiren görünüm yok edilmektedir. Vücut açısından şahıs ne kadar orantılı bir kiloda olsa da yanaklardaki fazlalıklar kişiyi olduğundan şişman göstermekte ve bu durum hastalık vermektedir. Bişektomi / Hollywood yanak güzel duyu operasyonu ile bu görüntü yerine şahıs daha naif daha ince yüz yapısına haiz olmaktadır. Üçgenin ters hali yüze uygulandığında şahıs daha dinç ve daha genç yüz hatlarına kavuşmaktadır. İşlemlerin uzun sürememesi ve ağrılı olmamasından dolayı yanak estetiği şu demek oluyor ki bişektomiye son zamanlarda başvuran sayısında artış gözlemlenmektedir. Ağızda çiğnemeyi elde eden kaslarda bulunan fazla yağların alınmasıyla yüzde oluşan ters üçgen ve keskin hatlar bişektomi operasyonu yardımıyla yapılmaktadır.


Yanak Estetiği, Bişektomi/Hollywood Yanağı

Yanak estetiğine bişektomi, hollywood yanağı ve yanak inceltme estetiği de denmektedir. Ağız iç yanaklarından 1 santimetre’lik kesi atılarak bölgedeki yağın yüzde 40’ı, yüzde 50’si alınmaktadır. Fazlaca kolay olan bu operasyon ortalama 45 dakika ve 1 saat aralığında gerçekleşir. Kişinin tercihine nazaran lokal, sedasyon ve genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Yanak estetiği, bişektomi ya da öteki adıyla Hollywood yanağı estetiğinde herhangi bir iz olmadan ağız içinden girilerek fazla olan yağların, bir miktarı çıkarılarak gerçekleşmektedir. İsteğe bağlı olarak yanağın dış kısmından yağ dokularına liposuction yapılabilmektedir. Uzman cerrahlar tarafınca bazı kişilere sonucun daha verimli olabilmesi adına her ikisinin aynı ayna yapılması önerilmektedir. Yanak estetiğinde ağız iç yanaklarında alınacak yağ oranı hepimiz için %40 – %50 oranında olamamaktadır. Bu oran ortalama olarak verilmektedir. Kişinin yüz biçimine nazaran cerrah tarafınca karar verilmektedir. Bişektomi operasyonundan sonrasında ters üçgen olan yüz bölgesi şahıs için orantılı şekilde tasarlanmalı ve operasyon sonunda ağız içi yanaklarda bulunan cerrahi dikişler kişiye hastalık vermemelidir. Yanak estetiği sonrasında herhangi bir problem yaşamamak için tabip seçimi fazlaca iyi yapılmalıdır. Kişiden yanak estetiği için alınacak yağ oranları kişinin yaşı, çene durumu ve elmacık kemik yapısı ile ilgilidir. Bişektomi operasyonun çoğunlukla genel anestezi uygulayarak gerçekleşmektedir. Operasyon süresi ortalama 45 dakika ile 1 saat içinde devam eden cerrahi operasyondur.  Operasyon sonrasında hastanede yatış yapılmamakta bir kaç saat sonrasında taburcu olunmaktadır. Evde istirahat halindeyken yüz bölgesinde ödem yaşanabilir ve ağız içinde gerçekleşen operasyon olduğundan ağız içinde sızıntılar söz mevzusudur. Her güzel duyu müdahalelerde olduğu benzer biçimde bişektomi, yanak estetiğinde enfeksiyon ve asimetri riskiyle karşı karşıya kalınabilir. Bu benzer biçimde durumlarda güzel duyu cerrahi ile iletişime geçilmelidir. Yanak estetiğine yaptıran şahıs 2 gün sonrasında düzgüsel hayatına dönebilmekte ve işine gidebilmektedir. 3- 4 gün süresince katı gıdalar yerine sıvı gıdalar tercih edilmelidir. Yanak şeklinin oturması 2 – 3 ayı bulmaktadır.

Yanak Estetiği (Bişektomi-Hollywood Yanağı) Tutarları 2020

Yanak Güzel duyu Tutarları 2020 Senesinde Ne Kadar?

Bişektomi ya da Hollywood yanağı adı ile malum yanak estetiği 2020 tutarları doktordan doktora ve uygulanacak anestezi türüne nazaran değişim göstermektedir. Bişektomi güzel duyu operasyon fiyatı ortalama 5.500 TL ve 8.000 TL aralığındadır.

Fiyatlar averaj fiyatlardır buluşma alarak net ve güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.


About admin

Check Also

Kepçe Kulak Estetik 2020 Güncel Fiyatları

Yüzde güzel duyu görüntüye haiz olmak için çeşitli estetikler bulunmaktadır. Burun estetiği, göz kapağı estetiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>