Yeni İş Yeri Açtım Kredi Çekebilir Miyim Diyenler! (Müjde)

Bir çoğumuzun da bilmiş olduğu benzer biçimde ticari kredi imkanlarının avantajları fazlaca iyidir. Esnafa vade, ödeme koşullarındaki avantaj hem de kredinin faiz oranları fazlaca makul bir halde verilmektedir. Hayvan kredisi olanakların’dan dahi iyi verilen yeni iş yeri finansmanlarından kimlerin yararlana bileceği hep merak mevzusu olmuştur. Özellik ile yeni bir dükkan açan kaç aylık iken bankalardan yada esnaf yada tecim odalarından düşük faizli kredi alabilir bir çoğumuz tarafınca ne yazık ki bilinmemektedir.! İşte, şimdi yeni işyeri açtım acaba bankalardan kredi çekebilir miyim ? sorusuna net olacak yanıt veriyoruz.! Halkbank dahil olmak suretiyle, tüm bankalardan kredi kullanacak yeni esnaflarımız.!

Yeni İş Yeri Açan Kaç Ayda Kredi Çekebilir?

Şimdiye kadar hiçbir esnaflık deneyiminiz yoksa bankalardan yeni iş yeri açsanız dahi ticari kredi ne yazık ki kullanamazsanız.! Bunun en büyük sebebi bankaların size verecek olan kredinin;

  1. Geri ödenebilme riskini görebilmeleri
  2. Aylık cironuz dahilinde verebilecekleri kredi miktarını hesaplaya bilmeleri
  3. Kredi kullanım sonrasında vade dahilinde işletmenin istikrarını öğrenebilme

60 ay vadeli olarak tüm bankalar tarafınca bu yüzden ticari kullana bilmeniz için minimum 6 aylık bir esnaflık geçmişine haiz olmanız istenilmektedir.!

Yeni İş Yeri Açan Ne Süre Esnaf Kredisi Kullanabilir?

Yeni iş yeri kuran esnaf ve ticaret odalarından kaç ay sonra kredi alabilir

Yeni iş yeri kuran esnaf ve tecim odalarından kaç ay sonrasında kredi alabilir

Esnaflara devletimiz faiz desteği sağlamaktadır. Elde etmiş olduğu bu faiz destekleri ile senede %4 seneden sonrasında 5 yıla kadar ise %5 senelik faizler ile esnaf kredisi verilmektedir. Doğal olarak bu düşük faizli kredilerden yararlana bilmeniz için bazı şartlara uygun olmanız gerekir. İstenilen bu şartların başlangıcında ise 2020 ocak ay itibarı ile esnaf yada tecim odaları üstünden devlet faiz destekli kredi kullana bilmeniz için minimum 3 ay süresince oda kaydınızın olması gerekmektedir. Eğer bu süre zarfında oda kaydınız var ise siz büyük yada minik esnafımıza sağlanan kredinin oran tablosunu ”Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu” üstünden görebilirsiniz.!

Yeni İş Yeri Kuracaklar Bankalardan Iyi mi Kredi Çekebilir?

Peki yeni iş yeri bir esnaf bankalardan iyi mi kredi çekebilir? O şekilde ya, yeni esnaf olduğunuz için ticari kredi kullanamıyorsunuz. Meslek odasına kayıt oldunuz halde devlet faiz destekli kredi den yararlanamıyorsunuz. Bu şahıs ne meydana getirecek da gereksinim duyan nakit paraya kavuşacak. Aslına bakarsak probleminin cevabı fazlaca rahat. 60 ay vadeli olarak bireysel gerekseme kredisi kullanacak.! Üstelik şimdi bankaların nerede ise tamamı İnternet üstünden meydana getirilen müracaat için ne gelir belgesi nede herhangi bir evrak talep etmemektedir.! Tek istedikleri kriter iyi bir kredi notu değeridir.! Kredi notu nedir normalde kaç olmalıdır? diyorsanız daha ilkin paylaştığım içeriğe bir göz atmanızı tavsiye ediyorum.

Yeni Esnafa Kredi Veren Bankaların Faiz Oranları

Evet 6 ay şu demek oluyor ki 180 günlük bir esnaf değilseniz sizlere kesinlik ile önerimiz bireysel gerekseme kredisi kullanmanızdır. Bankalar bireysel gerekseme kredileriniz 2020 senesinde tam 60 ay şu demek oluyor ki 5 yıl geri ödemeye çıkardı. Bu ciddi anlamda aylık taksit ödeme tutarlarını düşürecektir. Çevremde ek olarak bir fazlaca işletme sahibi (güzellik salonu, cafe, pastane) benzer biçimde yeni esnaflar finansmanlarını güvenli olun ki bu şekilde çevirmektedirler. Sizler için ciddi bir emek verme yaptık. Yapmış olduğumuz bu çalışmada tüm bankalara ilişkin güncel kredi faiz oranlarını gösteren bir tablo paylaştık. Ek olarak, ayın en düşük faizli kredisini veren bankanın da bir de taksit ödeme örnek hesaplamasını da paylaştık.

  • Gelir belgesiz dahi yeni iş yeri açan girişimcilere kredi veren bankamız ENPARA’ olmaktadır. Sizlere tavsiye etmiş olduğumuz bu bankanın vadelere nazaran faiz oranları ise tablomuzda ki gibidir.
 ENPARA İHTİYAÇ KREDİSİ VADELERE GÖRE FAİZ ORANI
BANKA ADI 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
ENPARA %0.99 %1.09 %1.19 %1.19 %1.19

 

ENPARA KREDİ HESAPLAMASI
Miktar 60 Ay Ödeme Toplam Maliyet
10.000 TL 249,26 TL 14.955,32 TL
20.000 TL 498,52 TL 29.910,81 TL
30.000 TL 747,77 TL 44.866,47 TL
40.000 TL 997,03 TL 59.821,84 TL
50.000 TL 1.246,29 TL 74.777,22 TL

ENPARA Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? (SMS İLE HEMEN) yapmak için bilgileri resimli olarak bizzat sizler için anlattım. Lütfen içeriğime bir bakın!

About admin

Check Also

KGF Kredi Garanti Fonu Nedir? Kimlere Verilir?

KGF kısaca Kredi Güvence Fonu nedir? Sorusuna en fazlaca dört gözle beklenen 30 sual ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>