Yeşil Yumurta Yumurtlayan Tavuk Üretimi Çok Kazançlı

Kanatlı hayvancılık alanında yatırım yapacaklar için oldukça kazançlı bir cins olan yeşil yumurta yumurtlayan tavuk Araucana sahiplerini varlıklı ediyor. Yeşil yumurtanın yararları gün geçtik de daha oldukça ortaya çıkması ile beraber Türkiye’nin her ilinden bu hayvancılığa yatırım meydana getirecek girişimciler artmaktadır. Sitemizde satılık olarak yeşil yumurta tavuk ilanları bırakabilir, almak için istekte fiyat teklifinde bulunabilirsiniz. Yeşil yumurta üretimi kümeste mi yoksa salma şu demek oluyor ki gezer mi yapılır şeklinde tüm dört gözle beklenen soruları sizler için yanıt vereceğiz.

Yeşil Yumurta Yararları Nedir?

Her geçen gün insanlarda olan hastalıklar artmaktadır. Özellik ile vatanımızda bir oldukça yeni hastalıklar türemekte, ölüm yaşı bu hastalıklara bağlı olarak alt yaşlara kadar inmektedir. Bunun en büyük faktörü kuşkusuz emek verme ortamları ve beslenme bozukluklarıdır. Endüstri ortamlarında çalışan ve hormonlu, genetiği değiştirilmiş olan bitkisel ürünlerin tüketimi elde eden insanlarımızda bu tür hastalıklar daha oldukça rastlanmaktadır. Artık yediğimiz etlere ve yumurtalara dahil itimat kalmamaktadır. Devletimizde organik köy yumurtaların dahil bir oldukça kopyası çıkmıştır. Artık salma tavukçuluk icra eden çiftçilerimize bile ürettikleri kahverengi yumurtalarını üreten bir oldukça endüstri tipi kanatlı hayvancılık tesisleri mevcuttur. Bunların bir çoğundan sizin haberiniz olmasa da biz sektörün içinde olduğumuz için data sahibiyiz. Beslenmeden kaynaklı hastalıkların adını saymak ile bitiremeyiz. Fakat beslenmeden kaynaklı bir oldukça hastalığa iyi gelen bir yumurtadan size bahsedebiliriz. Bu yumurta ”yeşil yumurta” dır. Devletimizde mavi yumurtlayan tavuk dan sonrasında şimdide yeşil yumurta yumurtlayan tavuk bulunmaya adım atmıştır. Bu kanatlının yumurtasının faydalarını özetlemek gerekirse belirtir isek;

  • Kansızlık problemi yaşayan hastalarımıza şifa vermektedir. (anemi)
  • İçeriğinde ki bolca oranda kalsiyum yardımıyla çocuk kemik ve diş gelişime oldukça faydalıdır.
  • Kalp sağlığı için oldukça faydalıdır.
  • Gene içeriğindeki bolca temel besinler sayesinden kas gelişimine oldukça faydalıdır. Vücut geliştirme sporu ile uğraşanlara tavsiye ederiz.
  • Kemik ve kas erimesi yada unutkanlık yanı Alzheimer şeklinde yaşlılık hastalıklarına çaredir.
  • Göz ve beyini korur.
  • Hamile bayanların günlük gerekseme duydukları gıda değerlerinin bir çoğunu tek başına karşılamaktadır.
  • Gerilim, nüzul, damar hastalıklarına iyi gelir.
  • Kansere karşı vücudun direncini arttırır.
  • Astım hastalıklarına faydalıdır.

Öteki yumurtalara ona ile 10 kat daha yararlı olan bu yeşil yumurtayı yumurtlayan tavuğun memleketi Şili’dir. Tavuğun aslolan adı ise Araucana dır. Şuan vatanımızda oldukça kazançlı bir kanatlı hayvancılık yapmak isteyenler için bu ırkı sertlik ile önermekteyiz.

Devletten yada hususi/kamu bankalarından kanatlı üretime merhaba demek istemez misiniz.? Lütfen sizler için tüm alanlarda hayvan kredisi veren kategorimizi inceleyiniz.

Yeşil Yumurta Tavuk Tutarları

Tavuğun ticareti hemen hemen tam olarak vatanımızda yaygınlaşmamıştır. Genel anlamda Araucana tavuk ve horozları el altında satılmaktadır. Tutarları tavuklar için 300 TL horozlar için ise 200 TL karşılık istenmektedir. Bu doğal olarak averaj rakamdır. Yumurtasının bir tanesi ortalama olarak 10 TL den süregelen fiyatlarda 20 TL kadar pazar oranı bulmaktadır. Salma tavukçuluk sistemi ile bakılması önerilmektedir. Beslenme şekli aynı öteki tavuklar gibidir. İsteyenler soğuk kış aylarından yem de verebilir.

Kıymetli girişimci arkadaşlarımız, bu sektörde yer almak istiyorsanız sizlere tavsiyemiz hayvanın yumurtasını alarak kuluçkalık sistemi ile üretimle başlamanızdır. Canlı olarak yeşil yumurta yumurtlayan tavuk almak isteyenler, yada yumurtalarını talep edenler ise internet sitemizden bu tür tedarikçiler için ileti bırakabilir. Hepimiz de sevinç ile bu tür ticari faaliyetlerinize destek vererek yorumlarınızı en kısa sürede yayına alacağınız.

Tanıtım videosu

Bizi takip edenler kazanıyor, en güncel ve kazançlı iş fikirleri dahil devlet teşviklerinden anına haberdar olmak için lütfen bizi takip ediniz. Geleceğin tüm iş fikirlerini burada bulabilirsiniz.

About admin

Check Also

Devlet’ten Tarım Hazine Arazisi Nasıl Kiralanır?

Ziraat yada da hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz için toplamda 3 milyar 400 milyon hazineye ilişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>